“info bola indonesia lajmet e reja sot”

Futbolli është fokusi i këtij libralidhës, me një pirg e basteve të futbollit tregjeve në dispozicion për leagues në mbarë botën. Sportet e tjera për të bast më janë të kufizuara në mënyrë të drejtë në krahasim me kumarxhinj tjera. Disa karakteristika e madhe e kësaj faqe interneti Bookmakers të përfshijë një seksion të shkëlqyer sportive stats, ku ju mund të marrë një pasuri të informacionit mbi tavolina, skuadrat, lojtarët etj, të gjalla Sportive dhe një kazino në internet me live …

Ekzistojne lloje te ndryshme te handikapit aziatik. Ne vazhdim do te gjeni disa shembuj te sjella me qellim per te thjeshtesuar kuptimin ketyre lloj bastesh. Do t’i gjeni keto lloj bastesh ne nje numer te gjere bookmakerash si Pinnacle, Betfair apo 188Bet.

Une ,si fshatar Lezhe,po te them qe i bllokon vete kompania ne fjale.Pra,ne momentin qe ti do regjistrohesh teh kompania tironsibet5000.com , aty nuk ekziston opsioni ALBANIA ne momentin qe do zgjedh COUNTRY.Do thuash ti,po zgjedh Greece,Austri cfare problemi ka ? Pergjigjen e ke me siper,ose DEIONI mund ta sqaroj me sakte

p.s kjo nuk do te thote as Tosi nuk duhet te ikte, as qe Berisha nuk duhet te ikte, qe te jemi te qarte. Eshte me shume nje konfirmim i asaj qe thote muho, se nje qeveri e re gjithmone vjen me energji te reja e me nje lloj deshire pozitive. Degradimi fillon e vjen pak me vone.  

Megjithatë, diferenca është se në shumë shtete të tjera ata që luajnë online, pjesa dërrmues e bastvënësve përdorin kompanitë e vendeve të tyre, pra për ta ilustruar, një anglez luan kryesisht te një kompani angleze që vepron në vendin e tij

Per Shqiperine problemi me i madh eshte se ne Teresi eshte kategorizuar tek Lavatricet e Parave te Pista nga Krimi i Organizuar . Qeveria e Babasqapit dhe e Nanos ne “pelena ” ishin Favorizueset me te medha te kesaj psikologjie marramendese te krahasuar me Firmat Piramidale …”Fut nje dhe merr dhjete ” .Ajo Kohe  VDIQ . Eshte Maisur ku s’ mba me ! Kush e kupton Qeverine Rama do kuptoje shume mire se o te bente te njejten gje vete ne se do ishte Shqiptar ! Eshte ne Fazen e ” Frenimit te Marrezive ” te nje Qeverie te Papergjegjeshme me Berihaj e Urrja Burja “se Mirakelli Fridomiut zotrie ” qe Ulerinte skota e sqeperve per te fshehur VJEDHJET e Grabitjet si dhe per te Mbuluar Veprimtarite Kriminale te “miqve te miqve” Pertej detit e Oqeaneve.

Disa nga bastexhinjtë shqiptar ofrojnë gjithashtu një sërë shërbimesh të nevojshme si shtojcë për të lejuar bastet minimale. Mund të gjeni lajmet më të fundit sportive, reportazh të drejtpërdrejtë audio dhe video mbi ngjarjet sportive, shërbime për parashikimet e garave dhe raporte të brëndshme. Këto artikuj janë duke u bërë akoma dhe më shumë të njohur përbri disa prej bastexhinjve të internetit, për shembull ata që u dedikohen futbollit skadinav ose tenisit.

Të gjithë vendet e Bashkimit Europian synojnë të kufizojnë aksesin në websitet e basteve të paautorizuara jo vetëm për të kufizuar largimin e kapitaleve jashtë shtetit, por edhe për të mbrojtur qytetarët e vet nga mijëra faqe bastesh online që janë në të vërtetë qëndra mashtrimi. Vetëm në Itali janë aktualisht të bllokuara nga Shteti (domethënë nuk mund të arrihen përmes internetit) 4597 website bastesh që jo vetëm nuk kanë licencë në Itali, por që edhe janë të konsideruara potencialisht të rrezikshme për qytetarët.

Portfolio i basteve sportive për William Hill është shumë i madh dhe i larmishëm, dhe jo vetëm për sportet britanike. Klientët mund të provojnë shërbimet e William Hill në internet por edhe me anë të aplikacioneve të telefonave inteligjentë si “William Hill Sportsbook” dhe “Shake-a-bet”. Ngjarjet sportive virtuale u ofrojnë dashamirësve të basteve një eksperiencë vërtetë speciale. Një bonus joshës për klientët e rinj garanton një nisje plot vrull pranë William Hill. Në reçensionin për bastëvënësit të William Hill do të gjeni më shumë detaje dhe do të hetojmë probabilitetin e të qenurit një mashtrim.

Një tjetër shtojcë është multi basti. Siç dihet, nuk mund të krijosh një multi bast për të njëjtën garë në pjesën më të madhe të bastexhinjve, por këtu gjejmë këtë avantazh. Për shembull, mund të vendosim që Arsenali fiton dhe në të njëjtën ndeshje shtojmë se takimi përfundon +2.5 gola, apo ndonjë parashikim tjetër. E njëjta gjë ndodh edhe për golashënuesit etj.

Lotus ka prezantuar makinën e re me një dizajn që, ndryshe nga herët e tjera, është shumë sportiv. Vetëm 20 ekzemplarë janë prodhuar nga Lotus 3-Eleven, mjeti që peshon pak më shumë se 900 kg dhe që arrin…

Në këtë fazë evidentimi është bërë nga vetë policia e cila e çon direkt dosjen në prokurori. Në momentin e dorëzimit të dosjes është organi i akuzës i cili kërkon informacion nga ne për të evidentuar nëse ai biznes është i regjistruar, pra ka një licencë të ligjshme apo jo. Në rast të mungesës së tij në regjistrin e e bizneseve të licencuara që ndodhet pranë një MLF-je, prokuroria vijon procedimin.

Për fat të mirë, nuk ekziston asnjë shorte për bastexhiun sportive të mirë për nevojat tuaja, pasi mund të eksploroni botën e basteve sportive. Nuk keni pse të kufizoni veten me bastexhinjtë anglez; ata nga Irlanda kanë gjithashtu një reputacion të mirë, në lidhje me koefiçentat e leverdisshëm dhe për shërbimet më të mira në internet. Numri i bastexhinjve të gatshëm është kaq i madh sa mund të gjeni bastexhinjë të ndryeshëm për cilindo sport që ndiqni. Përdorni guidën tonë për bastexhinjtë e internetit për të gjetur dhe zgjedhur mes bastexhinjve të internetit, që të arrini ekzatësisht atë që doni.

Arabic Argentina Armenia Australia Austria Belgium Bolivia Bosnia Brazil Bulgaria Cambodia Canada China Colombia Croatia Czech Republic Denmark EU Egypt Estonia Finland France Georgia Germany Ghana Greece Hong Kong Hungary Iceland India Indonesia Ireland Italy Jamaica Japan Kenya Latvia Lithuania Luxembourg Malaysia Mexico Moldova Montenegro Netherlands New Zealand Nicaragua Nigeria Norway Panama Peru Philippines Poland Portugal Quebec Romania Russia Singapore Slovakia Slovenia South Africa South Korea Spain Sweden Switzerland Taiwan Tanzania Thailand Turkish UK Uganda Ukraine Uruguay Venezuela Vietnam

Pra shumica e ketyra vendeve sapo i kan legalizuar bastet online. Tjetra eshte qe vendet e mespierme jane antare te EU me realiete socioekonomik shume larg Shqiperise dhe si rrjedhoje nuk mund as te merren si shembuj dhe as te sillen si krahasues. 

Duhet tja kishe ven me shume veshin atij pronarit , por me siguri dhe ti ke thene ne ato momente “pirdh pirdh se lirohesh” sic  thon dhe komentusi e disa te tjere ktu.Une me kaq sa kam thene,kam thene me teper sec duhet,kush eshte i zoti le ti zhbiriloj gjerat ne internet,njeri nuk ti tregon gjerat.

kompanive ju leverdis te mos kete sbobet, bet365, bwin, betfair etj sepse nuk kane ku luajne kto change-istat dhe bien rehat nga renia e koeficenteve gjate dites, dhe dicka ne shqiperi gjen koeficenta me te mire se ne vendet fqinje psh.

Të tre trajnerët analizuan ndeshjen përmes luhatjes në lojën e lojtarëve, para së gjithash, ritmin e lojës dhe ngadalësimin e saj, rastet e lejuara për të goditur portën në raport me mesataren e rasteve në ndeshje normale apo shpejtësinë me të cilin lojtarët qarkullojnë topin në rastin kur janë në disavantazh. Termi statistikor kyç në këtë analizë është outliers që do të thotë, një e dhënë statistikore që del shumë përtej të zakonshmes. Fjala vjen, nëse mesatarja e goditjeve në portë për një skuadër është 5 brenda një ndeshjeje ndërsa në një ndeshje të dyshuar goditet porta 10 herë brenda dhjetë minutave të fundit, atëherë kjo statistikë konsiderohet jashtë të zakonshmes ose outliers.

do kishe pare sa fito Mileti neper Bote  … Qe eshte nje shprirtmadh si Rrapush Xhaferi ne kete Blog dihet qe eshte kryetari partise te te Tredhurve Mendore , po qe te kete Shpirtmadh edhe ne Bote qe bojne Miletin me vrapu per te fitu neper Baste Online …Ja kjo eshte Cudia e  ” Miraklliut te Fridomiut ”

“Sot, Inspektorët Disiplinarë të UEFA-s që punojnë mbi këtë rast kanë marrë kërcënime anonime me vdekje, të cilat supozohet se synojnë t’i frikësojnë ata që të ndalojnë të kryejnë punën e tyre,” thuhet në njoftimin e publikuar mbrëmjen e së premtes. “Këto kërcënime nuk do t’ia dalin dhe policia është informuar,” vijon deklarata e UEFA-s.

Raporti prej 93 faqesh i Organit të Kontrollit, Etikës dhe Disiplinimit të organizatës europiane të futbollit UEFA paraqet një hetim të thelluar mbi manipulimet e ndeshjeve të Skënderbeut të Korçës për qëllim vënien e basteve sportive si dhe për lidhjet mes futbollit, politikës, industrisë së basteve në Shqipëri dhe nëpër botë si dhe personave me dënime penale në trafikun ndërkombëtar të drogës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *