“i saktë rezultatet e rezultateve të topit të sotëm”

Dihet se kazinoja e parë në internet u zhvillua nga Microgaming në vitin 1994. Faqja e parë kazinosë online që zhvilloi punën e Microgaming, por sot në internet nuk ishte aq e lehtë. Platforma e kazinosë online duhej të zhvillohej dhe lojtarët duhej të prodhonin lojëra të kazinove online për të luajtur.

PARASHIKIMET E NDESHJEVE PER SOT. PARASHIKIME NDESHJESH FUTBOLLI. BASTE ONLINE. NDESHJET LOZEN NE KOMPANI BASTESH NE INTERNET. LOZNI NE 10BET DUKE PERFITUAR BONUS DERI 200 EURO 1) Nice vs SCO Angers – […]

Acquis Communautaires…Cfare ke tu keqen …nuk je mire prap ? 40  dite kaluan …tha Babasqapi ..Prishnie vain zotrie  …  Po su ndjeve mire dhe te vazhdojne Oi Oi e  Hidhu dhenjehere andej nga ata te Pllakave se mos nuk ta kane shtruar mire dyshemene . Nje nga nje bien ato dreq Pllaka !

PoP Keto lloj biznesesh jane kanceri i shoqerise sot dhe duhen mbyllur urgjentisht POR artikulli juaj nuk ka piken e lidhjes. “Fundi i Marrezise” e kreu misionin, bastoret pa leje u mbyllen. Ai aksion nuk ka lidhje me pikat me license e qe jane taksapaguese te rregullta. Ne 90% te rasteve nuk jane hapur pika te reja por jane licensuar dhe po paguajne taksa ata qe ishin ne te zeze.

Gazeta “Panorama” bisedoi me njërin prej tyre për të kuptuar më mirë se si funksionon sistemi i basteve online, sa i përhapur është ai dhe pse është kaq e vështirë për ta frenuar. Personi me inicialet A. D., që është marrë prej më shumë se 7 vitesh me këtë punë, pohon se në Shqipëri luhen shumë baste online dhe se një pjesë e “lojtarëve” janë bërë tashmë ekspertë. 

“Afati per kete eshte se shpejti, ne baze te ligjit, e ne baze te ligjit te gjithe ata qe ushtrojne aktivitet te licensuar e jane te rregullt me derdhjen e detyrimeve do te zhvendosen nese nuk permbushin kushtet e distances”- tha Rama. 

Po adoleshentet qe i kane kazinote te dera e shkolles? Edhe ata duhen lene t’i lene paret e prinderve, nese duan? Jane ende te afte ata te vendosin nese e marrin dot apo jo nje semunje kaq shkaterruese? Nderkohe qe te gjithe kemi qene adoleshente e te gjithe kemi pare se sa luajne adoleshentet ne kazino, e si semuren qe ne ate moshe. Nese do te pije droge, te pije. Nese do te ushtroje prostitucion, te ushtroje. Nese do te mbaje arme, te mbaje. Kjo eshte logjika? Fundja, disa shtete ne Amerike dhe Europe i lejojne, apo jo? Dhe te mendosh qe te gjitha keto jane me pak te demshme se bixhozi, sidomos kur ky online na nxirrka 700 milion dollare ne vit, kur ti GDP e nje viti e ke 7 miliarde dollare. Une jam dakord me ate idene e perqendrimit te kazinove te gjitha ne nje vend jashte qytetit. Por jo te dale femija nga shkolla e te kete perballe nje kazino. 

Portfolio i basteve sportive të William Hill është padyshim i bindshëm. Nëse doni të vendosni një bast në gara me kuaj, gara me qen apo çdo sport tjetër të famshëm në Britaninë e Madhe, atëherë William Hill është një vend i sigurtë. Ky bastëvënës është i mirëpozicionuar edhe për sportet ndërkombëtare. Eksperienca e parë me faqen e internetit mund të jetë paksa e vështirë për klientët e rinj për shkak të disa të metave. Megjithatë, William Hill ka bonuse tërheqëse edhe për klientët e përhershëm. Gjithashtu, veç kushteve të dyzuara për bonuset, ky reçension nuk mundi të gjejë asnjë provë për një mashtrim të mundshëm nga William Hill, ndaj ky reçension për bastëvënësit është në përgjithësi pozitiv, veçanërisht sepse kujdesi ndaj klientit është miqësor, kompetent dhe i gjindshëm.

Qeveria do mare borxhe nga FMN e BB – kjo pune mori dhe miratim ne parlament. Plus ca zemermire’ donatore te tjere qe u vjen keq per shqiptaret do hapin qeset tani. Ideja eshte qe te ndalohet bixhozi se nuk na prish pune qe zhytemi ne borxhe. Pra, e thene shqip; te jesh ne borxhe e te luash bixhoz sikur nuk shkon ! 

Ka kohë që tregu i basteve është shndërruar në një biznes global. Ekspertët mendojnë se në botë fitimet prej basteve shkojnë në qindra apo mijra miliarda. Paratë më të shumta nga bastet nxirren në vendet e Lindjes së Largët. Aty ofrohen baste pa limit shume parash. Sipas vlerësimeve për ndeshjet e futbollit në Kinë vihen në bast 50 miliardë euro në vit.

Po,normale qe mund te regjistohesh.Rimbushja mund te behet edhe me karte,paypal,banke dhe shume metoda te tjera.Gjithsesi nga Shqiperia nuk e di nqs llogaria rimbushey me banke,paypal apo karte krediti/debit (Shqiperi hesapi).Gjithsesi per Shqiperine (dhe per gjithe boten normale) ekzistojne disa online payments ( Skrill.com ; Neteller.com) permes se cilave kryhet rimbushja e llogarive.

Njësia e mbikëqyrjes së lojërave të fatit po harton listën e faqeve të konsideruara si të jashtëligjshme përmes të cilave shqiptarët vënë baste sportive me kompani të cilat nuk operojnë në Shqipëri ndërsa ende nuk dihet se si do të bëhet bllokimi i linqeve. Në deklaratën e tij, kryeministri Rama tha se shuma që shqiptarët harxhojnë për baste shkon nga 500 deri 700 million dollarë në vit.

Ndeshja tjetër shumë e dyshimtë ishte ajo e luajtur nga Skënderbeu kundër Dinamos së Zagrebit më 25 gusht 2015. Dinamo e kishte fituar praktikisht kualifikimin pasi kishte fituar ndeshjen e parë 1 me 2 në fushë kundërshtare ndërsa shënoi një gol në pjesën e parë. Papritur, nga mesi i pjesës së dytë, kur rezultati i përgjithshëm ishte 3 me 1 për Dinamon dhe Skënderbeu nuk kishte shanse reale për kualifikim, bastet shpërthyen në opsionin se në ndeshje do të kishte akoma më shumë gola. Dinamo e Zagrebit po luante ndërkohë me një lojtar më pak dhe e kishte siguruar kualifikimin. Një lojë e ngadaltë ishte ajo që pritej. Sistemi BFDS identifikoi mundësinë që bastvënësit e dinin se së paku një gol tjetër do të shënohej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *