“futbolli sot rezultatet e parashikimeve të topit të futbollit”

Raporti në tërësi akuzon një pjesë të lojtarëve, të trajnerëve dhe financuesve të Skënderbeut se kanë manipuluar së paku 53 ndeshje të kampionatit shqiptar, të garave europiane si dhe ndeshje të ndryshme miqësore, me synimin për të fiksuar paraprakisht rezultatet dhe për të vënë baste mbi rezultate të sigurta.

“Para se të prezantojmë natyrën e aktivitetit të fiksimit të ndeshjeve nga Skënderbeu përgjatë shtatë viteve të shkuara, është e rëndësishme të përmbledhim shkurtimisht historinë e hierarkisë së klubit dhe lidhjet e brendshme dhe të jashtme mes futbollit, politikës dhe krimit të lidhura me të”, shkruhet në raport, para se të shpjegohen lidhjet mes asaj që është pak a shumë, elita e biznesit, e futbollit dhe në disa raste, e krimit të Shqipërisë me industrinë e basteve sportive.

“Gjykata vlerëson se detyrimi për të paguar tarifat e shërbimeve publike nuk nënkupton se jemi para kufizimeve, të cilat cenojnë lirinë e veprimtarisë ekonomike. Normat objekt gjykimi nuk përbëjnë rregullime materiale në fushën e lojërave të fatit, por përcaktojnë detyrimin për ngritjen e një sistemi monitorimi, i cili do të shërbejë për të kontrolluar veprimtarinë e subjekteve që ushtrojnë aktivitetin e tyre në këtë fushë” thuhet në vendimin e Gjykatës.

Mark Alia shtetasi te cilit iu grabit banesa ne fshatin Shirq te njesise Dajç ne Shkoder ka folur pas ngjarjes se ndodhur: “Dy persona te armatosur kane hyre ne banese. Ishin edhe te maskuar. Fillimisht kane shkeputur sinjalin e alarmit tek dera e oborrit dhe te kamerave. Me pas…

Paris Saint Germain është i shqetësuar për dëmtimin që pësoi sulmuesi kryesor i skuadrës, braziliani Nejmar, në fund të ndeshjes me Marsejën të dielën në mbrëmje, takim i mbyllur me fitoren e parizienëve 3-0.

Është e vërtetë që shanset e garave në ligat kryesore të futbollit janë fantastike. E njëjta gjë vihet në zbatim edhe për sported e tjera, me fare pak ndryshim. Për sa kohë ka të bëjë me zonën e mbulimit në merkato të ndryshme, ne vëmë bast që ju mund të gjeni gjithçka, që nga skitë me lëvizje të shpejtë deri në ato alpine. Paneli i tyre për parashikimet në internet, kombinuar me shërbimin ekzemplar të live streaming, është më i miri aktualisht në industry, një eksperiencë fantastike për parashikimet e lojërave me top. Vini re se nuk ka një opsion për ta parë live streaming me ekran të plotë- e vetmja zgjidhje mbetet të ulni rezolucionin e monitorit për të pasur një dritare më të madhe për stream-in. Mund të përdorni celularin tuaj për detajet e llogarisë tuaj aktuale. Bet365 ofron të njëjtën gamë madhore merkatosh dhe eventesh, përfshirë këtu shërbimin e tyre fantastic të lojës live dhe ti mund të shfletosh dhe shikosh çmimet pa qënë nevoja të kyçeni. Ky shërbim mund të përdoret edhe në plataformat për iPhone, iPad dhe Andriod. Ata punojnë me një sistem kuletë të thjeshtë, që do të thotë ke të njëjtin emër përdoruesi, fjalëkalimi dhe metodë pagese për të vënë bast në gara, kazino, lojëra, poker dhe dhoma bingos me një vlerë minimale.

Ky është një tjetër sportive mahnitshme streaming website e cila ju ofron shumë sportive të shikojnë. Ata ofrojnë ju të planifikojë për të gjitha llojet e sportit. Duke përdorur funksion e tyre orar ju mund të shikojnë sport jetojnë shumë. Ju do të gjeni informacion të plotë mbi ngjarjet sportive. Pak e lartë sportive, ju do të gjeni në këtë faqe janë motor-sportive, regbi, tenis, çiklizëm dhe shumë më tepër. 

Pra shumica e ketyra vendeve sapo i kan legalizuar bastet online. Tjetra eshte qe vendet e mespierme jane antare te EU me realiete socioekonomik shume larg Shqiperise dhe si rrjedhoje nuk mund as te merren si shembuj dhe as te sillen si krahasues. 

Moment i parë është evidentimi i individëve që operojnë në mënyrë të paligjshme. Në shumë raste janë të paevidentuar pronarët realë të këtyre bizneseve. Në bashkëpunim dhe me qiradhënësit e ambienteve ku janë këto biznese bëhet evidentimi i tyre dhe më pas procedimi nëpërmjet prokurorisë. Por, në gjithë këtë proces ka përgjegjësi dhe qiradhënësi që jep ambiente për lojëra fati të paligjshme.

Projektligji kufizon kompanitë në numrin e ambienteve që do të ushtrojë aktivitetin, pasi nuk mund të marrë më shumë se 500 adresa sekondare. Pra, nuk mund të ketë më shumë se 500 ambiente për zhvillimin e aktivitetit. Për të marrë licencën e basteve kompanitë do të paguajnë 200 milionë lekë. Ambientet e basteve nuk do të lejohen të jenë më pak se 200 metër pranë njëri tjetrit, në linjë ajrore. Një tjetër kush do të jetë të mos lejohen lojtarë që janë nën moshën 21 vjeç. Por ndryshe nga sa përcakton ligji, në relacionin e qeverisë përcaktohet se lojtarët nuk do të lejohet të jenë më pak se 18 vjeç.

Ndonje nga administrata ose me lidhje nga qendra di ndonje gje konkrete si do aplikohet censura e kompanive te huaja te basteve online? Me interesojne me teper menyrat teknike. Thjesht do bllokohen faqet e njohura te kompanive te huaja nga ISP-te? Do merren masa extreme dhe te bllokohen edhe transaksionet bankare drejt ketyre kompanive?

Po adoleshentet qe i kane kazinote te dera e shkolles? Edhe ata duhen lene t’i lene paret e prinderve, nese duan? Jane ende te afte ata te vendosin nese e marrin dot apo jo nje semunje kaq shkaterruese? Nderkohe qe te gjithe kemi qene adoleshente e te gjithe kemi pare se sa luajne adoleshentet ne kazino, e si semuren qe ne ate moshe. Nese do te pije droge, te pije. Nese do te ushtroje prostitucion, ushtroje. Nese do te mbaje arme, te mbaje. Kjo eshte logjika? Fundja, disa shtete ne Amerike dhe Europe i lejojne, apo jo? Dhe te mendosh qe te gjitha keto jane me pak te demshme se bixhozi, sidomos kur ky online na nxirrka 700 milion dollare ne vit, kur ti GDP e nje viti e ke 7 miliarde dollare. Une jam dakord me ate idene e perqendrimit te kazinove te gjitha ne nje vend jashte qytetit. Por jo te dale femija nga shkolla e te kete perballe nje kazino. 

Marrja e parave tuaja është e nevojshme kur basti në CS: GO. Për të maksimizuar burimet tuaja, duhet të shkosh vetëm për faqet e fatit të ligjshëm. Ndërsa shumica e vendeve atje janë në gjendje të ofrojnë shërbime cilësore, ka ende emrat e nënparave që duhet të shmangni. Sigurohuni që të shikoni listën e Bitcoin CS: GO faqet e rishikimit të bastit që duhet të kemi një pamje të qartë të asaj që ofron secili, duke përfshirë edhe përfitimet që mund të merrni.

LAJMI I FUNDIT: Aktorja e njohur rrah burrin dhe tre policë, arrestohet më pas By xurxull | February 26, 2018 0 Comment LAJMI I FUNDIT: Aktorja e njohur rrah burrin dhe tre policë, arrestohet më pas Aktorja hollivudiane, Heather Locklear ka shkaktuar një skandal, pasi u arrestua nga policia në…

Ngrohëset Tesy me 24 këste në Bau Market Dimri duket se nuk ka përfunduar ende dhe temperaturat e ftohta janë rikthyer përsëri. Natyrisht se askush nuk mund të ndikojë në ndryshimin e motit jashtë, mirëpo ju mund të kontrolloni temperaturat brenda shtëpisë tuaj. Artikull i Sponzorizuar

berbero,  po nderhyj se me beri pershtypje kjo qe citova,  jo per argumentat e tua ne pergjithsi , sepse ato qendrojne!     po kur thua qe:  luan  online me ”nr karte krediti”  dhe ”nr llogarie bankare”   e ke fjalen qe kompania e bastit qe ti loz, i zoteron keto  te dyja??     te kompania qe loz une  nuk  ka nevoje  per tu dhene nr e kartes se kreditit  apo llogarise bankare,  por ata te hapin nje llogari te  accaunti  jot, dhe atje ti hedh nje sasi lekesh  dhe ato i luan si te duash  dhe ne sasine qe do ti…  nese humbet, kuptohet qe duhet te hedhesh leke ne llogari e accountit, nese fiton, leket shkojne automatikisht atje.. pra ne kete menyre,  kontrollon ti vet  kete llogari kur, sa dhe nese deshiron te hedhesh leke  aty.. sepse nese kompania e bastit  do te kishte nr e tu te kartave  krdit/banke,  me gjasa do fusnin  duart sa here te donin ata…     edhe leket  e fituara  nga llogaria e accauntit  ne llogarine bankare time personale,  i kryej vete…  kur behet kjo, po, ata duan nje fotokopje te pasaportes apo karte identiteti/patente, natyrisht  per te vertetuar qe ti je i zoti llogarise qe po kryen veprimet,  por edhe per  datat qe i duhen shtetit  ne menyre qe te kontrolloje  ”pastrimin e parave”..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *