“futbolli indonezian lajmet më të fundit botërore”

Shif kur te vijen sumat e zgjuara me e shpjegu se ‘taksat zotrie ” ..Europa nuk te takson po fitove etj etj .Tani nje gje eshte e qarte . Ky vendim nuk NDALON Lirite e Individt ..Vetem se sqaron dicka .Liri Ligjeve ti nuk mund te gezosh ,,,ne se  guxon Okej .Perplasu me saksionet sate ta mbaje !

Prap ja ke futur kot o ekspert i leshit,keto qe thua ti jane hamendesimet e tua.Ai anglezi qe thua ti , ai hap accounte ne 15-20 komapni te ndryshme dhe e vendos bastin aty ku ofrohet cmimi me i mire per te.Dhe prap ta siguroj une o ekspert qe shumica e basteve vendosen tek kompanite aziatike ,sepse ofrojne koeficente me te mire.Kompanite aziatike jane per Punters profesionist qe luajne  baste TEKE.

Mendohet arrivisti yne provincial, dhe kerkon ndihmen e sekretares se institucionit, qe logjikisht (sipas llogjikes ngjitese te shefit) duhet te hiqet nga puna pasi te hiqet shoferi ne fjale…”Na sill ti Nafije pak ato kontratat e punes, ti kqyrim pak”… Ja sjell “Nafija” kontratat, dhe per habi, shikon Shefi qe te gjithe ate punonjes ishin me kontrate pune me afat te papercaktuar, dmth pa limit.

Une nuk u mburra sepse as e perdor dhe as nuk di (momentalisht) ,thjesht e di cfare eshte dhe perse sherben.Dhe e ke gabim qe nuk ben pune VPN-ja ,te bejne cfare te duan abcom dhe tring (dyshoj se jane aq te afte sa te bejne mrekullira ,kur ne kete shtet nuk dine te shembin as nje pallat 5 katesh).

{{_(‘bet’)}} {{_(“bet”)}} 2 {{_(“bet”)}} Multi Asian View {{_(“quick_bet”)}} {{store_tournaments[test].name}} {{filters_date_object.date[filter_date_status].day}} {{filters_date_object.date[filter_date_status].view}} {{ _(‘time’)}}↓

bet365.com = 788-sb = 365bet = allsport365 = 365sport365 = sportgiochi365 = bet365.al = 121-365sb = bet365 albania = bet356 = 788-sb = Bet365 Kazinoja = Bet365 Pokeri = Bet365 bonus = b et365 = alsport365 = 188-sb = bet-mart = 365 808 = 365sb = game 365 = bet365 shqip

3. Vendos baste rralle tek evenimentet sportive qe kane shume rezultate te mundshme (rezultati sakte, skuadra kampione, fituesi i gares tek F1, etj). Ne keto evenimente avantazhi i Bookmaker-ve eshte shume i larte.

Mbetet monopol, siç e parashikon ligji, llotaria kombëtare që në të gjithë vendin ka 648 pika në të cilat mund të luhet, ndërsa lokalet e bingos tradicionale janë 16 të kontrolluara nga 5 shoqëri. Pavarësisht lajmërimeve të dy viteve më parë, vazhdojnë të frekuentohen nga Shqipëria edhe qëndrat e basteve online. Pra në Shqipëri, pavarësisht vullnetit të shprehur nga qeveria për të reduktuar fenomenin e lojrave të fatit dhe të basteve, ekzistojnë në këtë moment 3979 lokale publike në të cilat shqiptarët – pjesa më e madhe burra – djegin rrogat e tyre, të ardhurat e tyre në kërkim të një ëndrre milionere. Në 2013 ishin më pak se 1500.

NDODHITE TOP1X2Sot18:30Akhisar Bld SporGallatasaray LIVE+51Sot19:00HorsensArhursLIVE+51Sot19:30MatersburgHartberg LIVE+47Sot20:00RCD EspanyolReal MadridLIVE+62Sot20:15Joung Bojs Bazel LIVE+51Sot21:00Les HerbiersRC Lens LIVE+54Sot21:05SuonseaShefild Uensdej LIVE+60Sot21:30Girona CFCelta de VigoLIVE+61Nesër17:30JuventusAtalanta B.C. LIVE+61Nesër19:30CF Malaga FC SevillaLIVE+61NGJARJET E LAST MINUTE 1X2Sot16:55Lu, Ju-DeKasëll, Billi Xho Sot17:00AK Bars KazanTorpedo NovgorodLIVE+11Sot17:00Neftekimik Nizhn.Lada TogliatiLIVE+11Sot17:00Skif KrasnodarSpartak MoscowLIVE+3Sot17:00Dinamo Kazan (F)Maritsa Plovdiv (F)LIVE+1Sot17:00Dinamo Moskë (F)Budovlani Lodz (F)LIVESot17:00MontanaMalije Milli Pijango LIVE+1Sot17:00Minçanka Minsk (F)Uralohka (F) LIVE+1Sot17:00Arda KardzhaliMinyor PernikLIVE+1Sot17:00Zorkij Krasnog.Kuzbas Kemerovo

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shkodër sot ku do të zhvillohet mbledhja e Këshillit Kombëtar të Territorit. Të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike në Shkodër janë ngritur në protestë kundër qeverisë….

Sipas Sky Sport “ që hapi sondazhin në sajtin e saj në internet, Adnan Januzajn e dëshirojnë më shumë anglezët, duke nënkuptuar që në përqindjen më të madhe dëshira e të anketuarve është që ai të zgjedhë përfaqësuesen angleze (38%). Në vend të dytë janë belgët me 34% dhe më pas vjen Shqipëria me 22 %. Por sondazhi duhet pranuar se bëhet në Britaninë e Madhe dhe me lexues anglezë dhe është e kuptueshme që të ketë më shumë vota në favor të Anglisë. Kuptohet që sondazhi nuk shpreh drejtpërdrejt interesin e lojtarit, pasi zgjedhja që do të bëhet është praktike, e nisur nga interesi i vetë futbollistit në radhë të parë, ndikimet e tij nga familja dhe rrethi shoqëror si dhe

ZVICERANI IA LË SHQIPTARIT TRASHËGIM FIRMËN ME TRADITË By xurxull | February 27, 2018 0 Comment “Malergeschäft Kuster” është firmë zvicerane e specializuar për fasada dhe lyerje tjera dekorative brenda dhe jashtë objekteve. Pak kush e di që firmën për 9 vite është duke e udhëhequ…

Mybet Malta bazuar ofrojmë disa baste sportive dhe baste 14,000 jetojnë online dhe mijëra të ngjarjeve sportive gjatë javës. Përzgjedhja e tyre sportive bast është mjaft e gjerë dhe mbulon futboll, tenis, hokej mbi akull, basketboll dhe madje përfshin politikën dhe jetese bast.

9. Zgjidh bookmakers serioz dhe teper te besueshem. Nqs luan me me shume se nje bookmaker, merr ne konsiderate nje perqindje rreziku (fitore te parimbursuara) qe mund te ndodhe me disa nga bookmakerat online me pak te besueshem (shiko “Si mund te zgjedhesh nje bookmaker”).

Folosim cookies pentru a-ți oferi cea mai bună experiență pe site-ul nostru. Cookies sunt fișiere stocate în browser și sunt folosite de majoritatea site-urilor și ajută la personalizarea experienței tale de navigare. Prin continuarea pe site, îți exprimi acordul pentru Utilizarea fișierelor de tip “Cookie” și stocarea altor informații.

E ke gabim. Cdo vend ka te drejte te vendose ligjet e veta. Nese nje kompani lejohet te funksionoje ne Britani apo France, kjo s’do te thote qe e njejta kompani automatikisht duhet te lejohet edhe ne Shqiperi. Jo te gjitha vendet evropjane lejojne bixhozin ne internet. Psh Gjermania s’e lejon. Keto thjesht per sqarim, jo per debat nese duhet te lejohet apo jo.

“Duke marrë parasysh se Skënderbeu normalisht përballet me 4.59 goditje në portë mesatarisht brenda 90 minutave, atëherë përballja me 10 goditje brenda 6 minutave të fundit në ndeshjen kundër Crusaders është një fakt tërësisht i pazakontë.”

kuazimondo , besoj se duhet ta dish qe ne USA bankat nuk duhet te kryejne transaksione ne drejtim te bookmakersave online duke qene se online gambling eshte e ndaluar me ligj.Gjithsesi,amerikanet luajne online , thjesht nuk duhet te deklarojne ne banke se ku po i cojne parate apo nga po vijne.Pra, banka nuk e di destinacionin e parave.Se cfare i thone bankes  kur i pyesin,kete nuk e di.

Po a po humbasin 700 milione ne vit? lol Nuk tha njeri qe do te shpetojne, thjesht ato 700 milione qe humbasin qe humbasin, le te rrine ne shqiperi, 70 milione t’i shkojne taksa shtetit, 630 le te rrine neper banka ose te investohen. Pse t’i marre inglizi? Nga e sajove qe humbin qe do te humbin, thote. lol 90% e meshkujve qe njoh luajne bixhoz ne nje forme a nje tjeter, plus qe bota ka histori mijera vjecare. Ti po thua dmth qe ne bixhoz fitohet? Fitore e quan ti te kapesh 100 mije leke me 10 mije lekshin e 100-te qe luan?

Numrat janë në krah të Gennaro Gattusos te Milani. 12 rezultate pozitive radhazi, madje në 5 ndeshjet e fundit, Milani nuk ka pësuar asnjë gol. Që prej ardhjes së tij në pankinë, skuadra ka shënuar 23 gola në aksion, nga 26 në total. Cutrone e Calabria kanë shpërthyer me kosto zero dhe tani në sfond është gjysmëfinalja e kthimit në Kupën e Italisë, kundër Lazios.

Përveç Top-Bast, inspektorët identifikojnë kompaninë tjetër të basteve I.T.S.G.A si sponsore e Skënderbeut përmes emrit Baste-Live. Kjo kompani jepet nga inspektorët si argument për lidhje të Skënderbeut me elementë të krimit të organizuar. Inspektorët vërejnë se kjo kompani është pjesërisht nën pronësinë e vëllezërve Gramoz e Besnik Murataj. Gramoz Murataj ishte dënuar nga një gjykatë italiane në vitin 2004 për trafik droge. Ai u arrestua në Vlorë në vitin 2013 me synimin e ekstradimit në Itali. Por para se gjykatat shqiptare të jepnin lejen e ekstradimit, ai u la në arrest shtëpie dhe iku në arrati para se të shpallej vendimi. Aktualisht është në kërkim.

I vetmi perfitim ktu eshte i atyre qe kane agjensi bastesh tani sepse edhe ate spread e vendosin si e sa te duan meqe nuk luan dot online. Psh, nqse betonline.com e jep fitoren e Juves me koeficent 1:1.5, ky shoku qe ka pike agjensie, ta jep 1:1.2. Ai qe e ka fiksim bixhozin, ka per ta lujt, offline ose online. Nqse do me e ndalu fare, le ta beje. Kto deklaratat bombastike jane per xake & co

Ne kete lloj basti skuadra favorite penalizohet me nje numer te caktuar pikesh. Per shembull, ne basketboll nqs favoritja ka nje handikap prej 5,5 pikesh, basti do te rezultoje fitues nqs do te fitoje me nje diference prej 6 pikesh. Keshtu nqs handikapi per skuadren AAA eshte 5,5 pike dhe rezultati final eshte 60-55 ne favor te AAA, basti handikap ne favor te AAA eshte humbes, nderkohe qe eshte fitues nqs rezultati ne fund eshte 61-55 ne favor te AAA.

Projektligji kufizon kompanitë në numrin e ambienteve që do të ushtrojë aktivitetin, pasi nuk mund të marrë më shumë se 500 adresa sekondare. Pra, nuk mund të ketë më shumë se 500 ambiente për zhvillimin e aktivitetit. Për të marrë licencën e basteve kompanitë do të paguajnë 200 milionë lekë. Ambientet e basteve nuk do të lejohen të jenë më pak se 200 metër pranë njëri tjetrit, në linjë ajrore. Një tjetër kush do të jetë të mos lejohen lojtarë që janë nën moshën 21 vjeç. Por ndryshe nga sa përcakton ligji, në relacionin e qeverisë përcaktohet se lojtarët nuk do të lejohet të jenë më pak se 18 vjeç.

Duke pasur Bitcoin si pagesë është shumë më e lehtë se sa të duhet të paguani përmes telit bankar për bastet sportive. Duke përdorur atë do të thotë depozita të menjëhershme dhe tërheqje për bastuesit. Bitcoin faqet e internetit të basteve sportive nuk kërkojnë ndonjë konfirmim kur paguajnë në Bitcoin, që do të thotë që bilanci juaj përditësohet menjëherë. Tarifat janë gjithashtu shumë më të ulëta, pa fare pak pagesa. Librat sportive mund të japin shanse më të larta, sepse munden gjithashtu të kursejnë veten nga akuzat bankare. Për shkak të kësaj, disa uebfaqe të basteve sportive kufizojnë mundësitë e tyre të pagesave vetëm për Bitcoin. Në këtë shkallë, Bastet sportive Bitcoin kurrë nuk do të dalë në stilin.

Në Itali disiplinimi është akoma më i ashpër. Edhe në qendrat e autorizuara të basteve online, përgjegjësit nuk mund të bëjnë baste për llogari të klientit: basti online edhe pse i ligjshëm, duhet të kryhet eksluzivisht në kompjuter nga vetë klienti. Qëndrat e internetit dhe kushdo ofron lidhje online për publikun, e kanë të ndaluar të lejojnë hyrjen në faqe online bastesh që nuk kanë licencë shtetërore.

Me keq se c’ishte nuk ka kuptim ta ngreshe si ceshtje, pasi Shqiperia nuk ka patur qeveri, por nje grup banditesh, e kriminelesh qe u sollen me keq se pushtuesit. Sot fatmiresisht kemi nje qeveri dhe do kerkojme prej saj te beje me te miren. Pra nuk mund te meremi me krahasime, biles edhe qeveria e sotme duhet te pushoje se foluri per “bemat” qe ka bere ajo qe iku. Nuk ka nevoje per llafe, thjesht te dokumentojne abuzimet, vjedhjet, moszbatimin e ligjeve dhe urdheresave, ti qepin mire dhe ti dergojne ne prokurori. Jemi lodhur me llafe duam ti shofin neper kaushe, te palare dhe me thonje te gjate qe te kene mundesi te cjerrin vehten kafshet.

U është dhënë një rëndësi e madhe këtyre bizneseve që kanë gjoba dhe detyrime të cilat kanë vite pa u mbledhur duke u kërkuar të paguajnë çdo detyrim. Nëse këto subjekte që kanë detyrime të pashlyera apo gjoba që do duhet t’i shlyejnë pranë organeve tatimore si dhe pranë një MLF-je atëherë do të vendoset heqja e licencës për ta.

Së fundi, duke kërkuar në opsionet wagering në dispozicion mund të japin baste tuaj më shumë diversitet. Të kesh më shumë CS: GO faqet e basteve Zgjedh nga mund të të afrohesh me mosmarrëveshje konkuruese dhe më shumë ditë pagese. tonë bitcoin CS: GO shanset Janë përditësuar me të gjitha ndeshjet më të fundit dhe më të mëdha që ndodhin së shpejti.

Me te vertet pra. Trafiku nga Vlora per shembull ne pergjithesi u ndalua. Buxheti u rrite fal punes me te mire ne lidhje me tatimet. Harrova dhe kauzen tjeter te Berishes… rruget… ku perseri pati me shume sukses se Nanoja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *