“futbolli i futbollit rezultati i parashikimit kampion league”

Arsye tjetër për të lozur online është se të gjitha kompanitë në internet ofrojnë live streaming për të parë ndeshjet pa ngecur dhe me cilësi të shkëlqyer . Këto ditë do të postojmë një video se si mund të shikosh ndeshje në një faqe bastesh në ekran më të madh sesa ato ofrojnë zakonisht.

zgjidhja qe dhashe une eshte radikale. sherben edhe per kompanite qe nuk i binden ligjit shqiptar ose atij nderkombetar. pra ti nuk perdor dot me ate variantin (VPN) qe iu mburre atij ekspertit shqiptar

“Të dhjetë minutat e fundit të ndeshjes janë thjeshtë të pabesueshme, të tmerrshme, me kaq shumë mundësi për të shënuar dhe një skuadër që përfundimisht ndaloi së luajturi me disa lojtarë që kishin sjellje të turpshme, absolutisht të pashqetësuar nga loja, duke mos vrapuar, duke mos u mbrojtur dhe në disa raste, duke mos e parë fare ndeshjen.”

Pjesa më e madhe ka ndryshuar dhe përmirësuar nga faqet e para të kazinove në vitet ’90 deri në faqet e tanishme të kazinosë 2017. Qindra vende kazino online dhe më shumë se një lojë kazino ka dalë. Nuk është e vështirë të thuhet se numri i lojtarëve që luajnë në kazinotë online ka kaluar numrin e lojtarëve që luajtën në kazinotë reale.

o fan91, pas ketyre kompanive shqiptare qendrojne keto kompanite e huaja – jane thjesht degezime te tyre dhe partners ne shume raste. Edhe njer po ta shpjegoj te gjitha pikat e basteve kane online account me keto kompanite e huaja dhe thjesht marrin nje % te vogel. Duhet te kuptosh tjeter account kane individed si puna jote apo ndonje tjeter qe luan me parate e tij dhe tjeter account ato pikat franchise ku njerezit shkojne e luajne me 2-3mij lek! 

Sistemi i UEFA-s për Bastet dhe Mashtrimin, njohur në akronimin në anglisht BFDS, u krijua në vitin 2009 në përgjigje të rritjes së kërcënimit nga manipulimi i ndeshjeve si në ligat europiane ashtu edhe në ato kombëtare. Sistemi monitoron rreth 32 mijë ndeshje për sezon dhe është në gjendje të raportojë aktivitete të pazakonta në vënien e basteve sportive të një profili të caktuar në tregjet kryesore. Kompanitë e basteve ofrojnë koeficientë me të cilin gjetja e një rezultati shpërblen bastin fitues. Koeficientët janë në thelb një probabilitet matematikor nga i cili kompanitë e basteve fitojnë në shumicën dërrmuese të rasteve ndërsa lojtarët humbasin. Sa më i vogël të jetë probabiliteti për të fituar, aq më i lartë është koeficienti i ofruar dhe anasjelltas.

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e bërë nga Shoqata e Shoqërive të Basteve Sportive që lidhej me koncesionin e mirëmbajtjes së Sistemit Qendror të Monitorimit Online të lojërave të fatit. Në argumentet e saj Gjykata Kushtetuese ka nënvizuar se në rastin e sistemit online nuk jemi para cenimit të lirisë.

Rama e tha mjaft qarte qe bastet online do te mbyllen sepse perdoren nga krimi ekonomik qe demton te gjithe shqiptaret dhe jo vetem ata qe luajne e humbin baste online. Me nje fjale pastrohen para te ardhura ne rruge te jashte ligjshme!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i shoqëruar nga deputetët Ridvan Bode dhe Edmond Spaho, kanë zhvilluar dje një takim elektoral me qytetarët e Korçës, në mbështetje të kandidatit për kryetar Bashkie, Sotiraq Stratobërdha, zgjedhje të cilat do të zhvillohen më 3 nëntor. Nga Korça, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka theksuar se kandidati që ka zgjedhur e djathta është shprehja e qytetarisë. “Në këto zgjedhje, demokratët konkurrojnë si opozitë dhe u takoi demokratëve të Korçës, rasti për t’u kthyer në kutitë e votimit dhe të udhëheqin bashkëqytetarët e tyre drejt kutive të votimit, pak muaj pas zgjedhjeve të përgjithshme, për arsye që dihen. Kandidati që kemi përzgjedhur bashkërisht, është shprehje e respektit dhe e nderimit për këtë qytet dhe qytetarët, korçarë dhe korçare të cilëve u dhimbset, u bëhet vonë dhe i qajnë hallin qytetit të tyre. Kemi kandiduar personin që besojmë se ofron më së miri potencialin për të avancuar alternativën tonë për Korçën, për të vënë në qendër të programit dhe qeverisjes lokale të Korçës, jo kryetarin e Bashkisë, as shokët apo miqtë e tij personalë, por për të vënë në qendër të Bashkisë së Korçës qytetarin korçar, hallet e problemet e tij, shpresat e dëshirat e tij e të saj, për veten tuaj, për fëmijët dhe qytetin tuaj. ”, – tha Basha. Më tej, kreu i PD-së vlerësoi figurën e Stratobërdhës, duke theksuar se,: “Me praktikën më të mirë të qeverisjes dhe vlerat më të mira të praktikave që ka pasur rastin t’i shikojë por edhe të jetë pjesë e tyre gjatë qëndrimit në Kanada, sot para jush vjen Sotiraq Stratobërdha, më i pjekur, më i aftë, më i vendosur, më i përkushtuar dhe definitivisht më i qartë se Sotiraqi tjetër, sa i përket asaj që u ofron qytetarëve të Korçës dhe qytetarisë korçare për ditët e ardhshme. U ofron transparencë, u ofron llogaridhënie, u ofron modesti, shërbim të përkushtuar ndaj qytetarit, jo arrogancë, as arbitraritet, as errësirë për vendimet kryesore që prekin çdo qytetar të Korçës, u ofron mbi gjitha atë që buron thellë nga zemra e tij dhe zemra e çdo qytetari korçar, dashurinë e pamatë për qytetin tuaj, për perlën e qytetarisë shqiptare, për Korçën tuaj,  për Korçën tonë”. Në fund të fjalës së tij, kreu i demokratëve theksoi se  këto zgjedhje kanë të bëjnë drejtpërdrejt dhe në thelb me qytetarët e Korçës, hallet dhe problemet e tyre. “Ndaj me besimin më të plotë se kandidatura e zotit Stratobërdha dhe programi i tij do të votohen gjerësisht nga qytetarët e Korçës, për të mirën tuaj, për të mirën e qytetit tuaj, dua edhe njëherë t’ju garantoj se aleanca për qytetarinë korçare, Partia Demokratike, aleatët e saj, kandidati ynë janë dhe do të mbeten në dispozicionin tuaj në ditët dhe javën e ardhshme, për të bërë të mundur të sqaroheni për çdo çështje dhe detaj të programit të tij, rrugë më rrugë, shtëpi më shtëpi”, pohoi Basha. Nga ana e tij, kandidati Stratobërdha është shprehur: “Hyra në këtë garë për t’i bërë gjërat më mirë ku të gjithë qytetarët do trajtohen njësoj, sepse Bashkia nuk është pronë e një grushti njerëzish apo pronë e një individi dhe se institucioni i Bashkisë do të funksionojë në bazë të parimit të transparencës”. Kandidati i PD-së, Sotiraq Stratobërdha, do të garojë më 3 nëntor për kryetar të Bashkisë së Korçës përballë kandidatit socialist Sotiraq Filo.

EUROPOL-i njoftoi se u realizuan kërkime në 13 banesa në vendndodhje të ndryshme, në Slloveni dhe në Kroaci, ndërsa u arrestuan 11 persona. Rrjeti kriminal kishte pjesë të veprimit edhe një platformë ilegale në internet, për të mbajtur baste në shuma të mëdha dhe për të shkëmbyer fondet me kompanitë e basteve aziatike.

PARASHIKIMET E NDESHJEVE PER SOT. PARASHIKIME NDESHJESH FUTBOLLI. BASTE ONLINE. NDESHJET LOZEN NE KOMPANI BASTESH NE INTERNET. LOZNI NE 10BET DUKE PERFITUAR BONUS DERI 200 EURO 1) Dundee UTD vs Celtic — […]

“Sot, Inspektorët Disiplinarë të UEFA-s që punojnë mbi këtë rast kanë marrë kërcënime anonime me vdekje, të cilat supozohet se synojnë t’i frikësojnë ata që të ndalojnë të kryejnë punën e tyre,” thuhet në njoftimin e publikuar mbrëmjen e së premtes. “Këto kërcënime do t’ia dalin dhe policia është informuar,” vijon deklarata e UEFA-s.

Në kolonat e këtyre gazetave dhe përtej rreshtave, tek idetë e reja të botuesve dhe autorët artikullshkrues si, Branko Merxhani, Jorgji Meksi, Xhevat Kallajxhi, Vangjel Koça, Petro Marko, Nonda Bukla, Veli Hashorva, Petro Harito, Ismet Toto, Ibsan Libohova, Avni Rustemi, Ikbale e Nebil Çika, Sali Nivica, Lumo Skëndo, Mihal Grameno, Omer Nishani, Bajo Topulli, Mihal Zallari, Odise Paskali, etj., dallohej qartazi se një rrymë e re intelektuale po depërtonte në shoqërinë shqiptare në periudhën mes dy luftërave botërore. Për ideatorin e platformës ideologjike të “neoshqiptarizmës” Branko Merxhani, Shqipëria ishte një qenie e kufizuar së jashtmi dhe e pakufishme së brendshmi, përkufizim që përcjell shpresën se Shqipëria mund të bëhej, por me njerëz që sipas tij, citoj Merxhanin: “gjysma e ditës është e tyre dhe gjysma e shoqërisë”, ku qytetari, “jep më shumë dhe kërkon më shumë”. Merxhani dhe kolegët e tij intelektualë dhe idealistë, nisën fillimisht ta promovojnë formulën e tyre të “neoshqiptarizmit” nga Gjirokastra në vitin 1929 në gazetën lokale “Demokratia” dhe më pas në vitin 1936 e vijuan në revistat “Neo-Shqiptarizmi”, “Përpjekja Shqiptare”, Minerva”, etj., që nisën të botohen në Tiranë. Formulat e neoshqiptarizmit kishin për bazë filozofinë e nacionalizmit ideologjik me përmbajtje më shumë kulturore dhe më pak politike. “Politikë s’ka! Vetëm kulturë!”, shkruante Merxhani. “Me kohë, shkruan albanologu Robert Elsie, neoshqiptarizmi u bë një kundërpeshë e ideologjisë më të politizuar socialiste dhe internacionalizmit të majtë”.

Një tjetër skandal është denoncuar sot në lidhje me gjobat që bizneset kanë marrë nga tatimorët në këtë fundvit. Një qytetar ka denoncuar atë çfarë ka ndodhur me kontrollet nga tatimorët në Shkodër,…

do kishe pare sa fito Mileti neper Bote  … Qe eshte nje shprirtmadh si Rrapush Xhaferi ne kete Blog dihet qe eshte kryetari partise te te Tredhurve Mendore , po qe te kete Shpirtmadh edhe ne Bote qe bojne Miletin me vrapu per te fitu neper Baste Online …Ja kjo eshte Cudia e  ” Miraklliut te Fridomiut ”

Me radhë pikë pas pike e njëjta trupë ka rrëzuar edhe pikat e tjera të ngritura në kërkesën e Shoqatës së Shoqërive të Basteve Sportive duke bërë të qartë se qysh nga 16 janari vendimi është në fuqi. Kjo do të thotë se tashmë kompania fituese e koncesionit 30 vjeçar , bashkim i Admiral Sportwetten GMBH, ATSI Spolka Akcyjna dhe MC Networking sh.p.k nuk do të ketë asnjë ndryshim në planin e tarifave që do të aplikojë të miratuara më herët në qeveri gjatë vitit të shkuar.

Shiko more ekspert,ASNJE kompani e licensuar nderkombetare nuk i ben keto k**lliqe qe thua ti.Ne momentin qe nje shtet ndalon bastet online,atehere kompania online mbyll te gjitha accountet ekzistuese   dhe  njofton te gjithe klientet ekzistues (shqiptare ne rastin konkret) permes nje e-maili qe kshu kshu ligji dhe te le nje afat te caktuar kohor per terheqjen e parave qe ke ne account.Nga ky moment,nuk ekziston me opsioni ALBANIA pergjate regjistrimit.Ketu mbyllet gjithcka,nuk behet fjale qe kompania te merret me tej me shqiptaret ,bye bye !!! Zgjidhja e vetme eshte VPN ,per ata qe e dine cfare eshte.Dmth,te them une ty o pjerthomas : do hap nje account me te dhenat e tua (emer ,mbiemer,datlindje,adrese shpie,postal code,qytet,shtet) dhe do e perdor une accountin tend.Problemi eshte se kompanite online bllokojne IP-te shqiptare ?! Atehere permes nje VPN-je une zgjedh IP belge dhe ja ku u zgjedh gjithcka !!! Me demek une jam pjerthomas nga belgjika ,por realisht jam filanfisteku nga shqiperia.Te pjerdhsha ne vesh o ekspert !!!

“Afati per kete eshte se shpejti, ne baze te ligjit, e ne baze te ligjit te gjithe ata qe ushtrojne aktivitet te licensuar e jane te rregullt me derdhjen e detyrimeve do te zhvendosen nese nuk permbushin kushtet e distances”- tha Rama. 

Sa per dijeni,s’kam nevoje per ato shkolla sepse sapo kam mbaruar ekonomikun tek UT.Dhe se dyti,jam shume mire me punen qe bej aktualisht ku dhe fitoj 1.5k EUR ne muaj…jo keq per nivelin e Shqiperise  dhe per nje 22 vjecar eee?! Jepi nje her google “surebetting” ose “sports arbitragge”…po te ndihmoj shume me kte qe te thash,te shohim sa i zoti je ti tani.

“Bastet ishin në fakt kaq të pazakonta, të palogjikshme dhe të manipuluara, sa një kompani e njohur Aziatike vendosi të heqë nga tregu i ndeshjeve bazë këtë ndeshje para se ajo të përfundonte,” vërejtën inspektorët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *