“fusha 7 topin sindo”

Egi Nuk e Kuptoj ku do ti hapi kompania 500 pika nqs ti e kufizon 200 m nga shkollat 200 m nga institucionet fetare 200 m pika nga njera tjetra.Me duket kot ti vesh skopinj ne rrota shteti nuk duhet te kufizoje por te jete I zoti ti marri te gjitheve tatimin dhe sikur njitur te jene ai qe nuk reziston dit e mbyll vete

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shkruar këtë të diel në darkë se Policia e Shkodrës drejtohet nga një trafikant droge dhe një kriminel i njohur. Ai nënvizon se Policia e Shkodrës udhëhiqet nga Bardhok Pllanaj, një trafikant i…

Kompania e njohur Audi, në kuadër të pilot-projektit në SHBA, konsumatorëve tani u ofron një pajisje të re përmes së cilës mund të paguhen tarifat rrugore. Konsumatorët me rastin e blerjes së ndonjërën nga veturat…

Kompanitë e basteve i monitorojnë edhe vetë në kohë reale flukset e basteve dhe zakonisht kur vërejnë flukse të pazakonta në një rezultat, fjala vjen, dikush vë një bast të majmë prej mijëra eurosh në rezultatin 1×2, atëherë kompania e basteve e ul menjëherë atë koeficient dhe ofron koeficientë më të ulët për skuadrën e dyshuar në të ardhmen. Në këtë mënyrë kompanitë e basteve janë në gjendje të faktorizojnë të gjitha rreziqet, përfshirë edhe rrezikun e fiksimit të rezultateve në çmimet e shitjeve të basteve.

Analiza e fluksit të basteve të vëna nga Shqipëria në kompaninë aziatike SBObet është kryer duke përdorur shërbimin Google Trend. Ky është një shërbim që tregon se për çfarë kërkojnë njerëzit më shumë në internet. Inspektorët vërejnë se megjithëse SBObet është një kompani bastesh në internet me bazë në Azi dhe aspak popullore në Europë, ajo është çuditërisht veçanërisht popullore në Shqipëri, dhe jo thjeshtë në Shqipëri, por veçanërisht popullore në Korçë, qyteti i Skënderbeut.

Sipas atyre qe i kane dhene info Rames, me kufizimin qe nuk lejohen te nxirren jashte vendit shuma me te medha se 5000 usd pa justifikim, atehere i bie qe numri i transferimeve qe jane bere jashte vendit eshte 100 000. Pra jane 100 000 persona qe kane transferuar nga 5000 usd jashte vendit.

Tarifa ditore për çdo pikë bastesh në vend është 0.70 euro, ose 21 euro në muaj. Kjo e çon totalin që do të paguajë një pikë basti në 252 euro në vit. Aktualisht sipas shifrave të deklaruara nga Shoqata e Shoqërive që operojnë në fushën e Lotove dhe Basteve Sportive në treg janë rreth 3 mijë pika. Kjo do të thotë që totali që do të paguajnë pikat e bastit te konceisonari është 756 mijë euro.

Mark Alia shtetasi te cilit iu grabit banesa ne fshatin Shirq te njesise Dajç ne Shkoder ka folur pas ngjarjes se ndodhur: “Dy persona te armatosur kane hyre ne banese. Ishin edhe te maskuar. Fillimisht kane shkeputur sinjalin e alarmit tek dera e oborrit dhe te kamerave. Me pas…

Kanë vetëm pak kohë që dy të bukurat ekranit janë bërë nëna. E para Xhemi, që solli në jetë djalin e dytë, Gabriel, e së fundi edhe Arbana, që u bënë nënë për herë të parë me Jonin. Mungesa ka qenë vetëm në ekran, pasi të dyja nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga jeta e natës. Arbana dhe Xhemi gjatë kësaj jave janë parë në shoqërinë e miqve të Top Medias, teksa konsumonin një gotë alkool. Kanë zgjedhur të lënë bebet në shtëpi për t’u dëfryer paksa në jetën e natës në Tiranë.

Ka disa opsione shumë të mira dhe të shumta në numër, që janë të disponueshme, kur vjen momenti për të kërkuar për bastexhinjë në internet, por në fund të fundit diçka është e qartë: ata janë të gjithë të ndryshëm. Diferencat mund të jenë të vogla, por edhe të mëdha aq sa mund të ketë një ndikim përcaktues në eksperiencën tuaj të bastit në internet. Pra, të diturit se çfarë këto bastexhinjë kanë vënë në dispozicion, përpara se të regjistroheni, do t’ju ndihmonte të mënjanonit komplikime të mëtejshme.

1)Per sa kohe qe Shqiperia eshte jashte EU,besoj se qeveria ka te drejte te bej cfare te doje.Ne momentin qe do futet ne EU,atehere do ta detyroj EU qe te rikthej kompanite e huaja duke i licensuar ato dhe duke marre taksa.Dhashe rastin e Gjermanise,Italise dhe Frances ,ku keto vende i hoqen me ligj kompanite e huaja dhe me pas u detyruan nga EU t’i rikthenin ato.

Une nuk u mburra sepse as e perdor dhe as nuk di (momentalisht) ,thjesht e di cfare eshte dhe perse sherben.Dhe e ke gabim qe nuk ben pune VPN-ja ,te bejne cfare te duan abcom dhe tring (dyshoj se jane aq te afte sa te bejne mrekullira ,kur ne kete shtet nuk dine te shembin as nje pallat 5 katesh).

Në shikojnë mundje ju do të gjeni tregon pa mundje. Ajo ka të gjitha llojet e WWE, TNA, Roh, UFC, NJPW dhe shumë më tepër shfaqje mundje. Nëse ju jeni një tifoz i madh kohë e para dhe WWE / ANT ju do të merrni të gjitha streaming të fundit jetojnë për të lira. Videos janë postuar pothuajse çdo ditë në qoftë se ju dëshironi, ju gjithashtu mund të merrni videot vjetra në arkivat.

Një vendim i tillë vjen në kohën kur deklarohet kufizimi i pikave të basteve. Dhënia e licencës për lojërat on-line është i parashikuar në projektligji për Lojërat e Fatit, i cili është duke u diskutuar në Parlament, ka të parashikuar ndër të tjera dhe licencimin e basteve në distancë, nëpërmjet internetit. “’Lojëra elektronike në distancë”, lojërat e fatit on-line ku lojtarët marrin pjesë nëpërmjet përdorimit të komunikimit në distancë, internetit, telefonit por pa u kufizuar vetëm në to. Lojërat luhen në faqet zyrtare të internetit (web) të subjekteve të licencuara për kategorinë “Loja elektronike në distancë’”, përcaktohet në nenin 4 të projektligji. Në këtë mënyrë, çdo kush që do të ketë akces në një kompjuter dhe internet në banesë, por dhe nëpërmjet telefonit, mund të vendosë të hapë një llogari personale në kompaninë që do të ketë të drejtën e basteve on-line, dhe aty të vërë baste, duke u bërë kështu një mënyrë tjetër ku shqiptarët të boshatisin xhepat e tyre duke shpresuar nga fati.

Nena e Florenc Beqirit, Laureta Beqiri dhe gjyshja Fife Rexha reagojne pas ndarjes nga jeta te te riut ne France. Nena e tij mes lotesh ka dyshime se Florencin e ka vrare policia franceze ose te burgosurit. Ajo thote se Florenci ka qene rreth nje muaj ne burg. Hera e fundit kur ka folur me…

U është dhënë një rëndësi e madhe këtyre bizneseve që kanë gjoba dhe detyrime të cilat kanë vite pa u mbledhur duke u kërkuar të paguajnë çdo detyrim. Nëse këto subjekte që kanë detyrime të pashlyera apo gjoba që do duhet t’i shlyejnë pranë organeve tatimore si dhe pranë një MLF-je atëherë do të vendoset heqja e licencës për ta.

 EURUSD ▲1.2238|1.2241 : GBPUSD ▲1.3866|1.3869 : USDJPY ▼107.60|107.63 : USDCHF ▼0.9409|0.9412 : USDCAD ▼1.2750|1.2753 : EURJPY ▼131.64|131.67 : EURCHF ▼1.1514|1.1517 : GBPJPY ▼149.17|149.24 : GBPCHF ▼1.3046|1.3053 : GOLD ▲1317.79|1318.39    

Hetuesit mendojnë se tregu aziatik i basteve është një rrjet i errët i përbërë nga qendra ilegale bastesh, ndërmjetësuesish dhe ofertash, që kontrollohen nga banda kriminale. Në baste live në Bangkok, Hanoi apo Shangai zhduken me miliarda dollarë.

Gjithnjë e më shumë bastvenes, si unë, janë duke përdorur pajisjet e tyre mobile për të vendosur baste. bet365 ofron një version në celular të faqes së internetit që është gjithashtu i lehtë për t’u drejtuar dhe për t’u përdorur duke mos harruar dhe bet365 Kodi Bonus.

⚽️? Skuadra e vitit 2017 ?⚽️ ?? Gianluigi Buffon ?? Marcelo M12 ?? Giorgio Chiellini ?? Sergio Ramos ?? Dani Alves ?? Eden Hazard ?? Luka Modrić ?? Toni Kroos ?? Kevin De ?? Leo Messi ?? Cristiano Ronaldo

Ndeshja tjetër shumë e dyshimtë ishte ajo e luajtur nga Skënderbeu kundër Dinamos së Zagrebitmë 25 gusht 2015. Dinamo e kishte fituar praktikisht kualifikimin pasi kishte fituar ndeshjen e parë 1 me 2 në fushë kundërshtare ndërsa shënoi një gol në pjesën e parë. Papritur, nga mesi i pjesës së dytë, kur rezultati i përgjithshëm ishte 3 me 1 për Dinamon dhe Skënderbeu nuk kishte shanse reale për kualifikim, bastet shpërthyen në opsionin se në ndeshje do të kishte akoma më shumë gola. Dinamo e Zagrebit po luante ndërkohë me një lojtar më pak dhe e kishte siguruar kualifikimin. Një lojë e ngadaltë ishte ajo që pritej. Sistemi BFDS identifikoi mundësinë që bastvënësit e dinin se së paku një gol tjetër do të shënohej.

Autoritetet policore në Slloveni dhe Kroaci finalizuan nëj aksion të përbashkët ndaj një rrjeti kriminal që kishte në fokus sportin, e që ishte bërë problem në vitet e fundit me korrupsionin, bastet ilegale dhe tentativat për të manipuluar ndeshjet.

Me dhunuan Serbet seksualisht: Shikoni ndëgjoni hjekat e femrave Kosovare…(VIDEO) By xurxull | February 27, 2018 0 Comment Me dhunuan Serbet seksualisht: Shikoni ndëgjoni hjekat e femrave Kosovare…(VIDEO) Hajdari nga rrethina e Klinës, dy herë në muaj udhëton mbi 60 kilometra deri në Gjak…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *