“fletët e votimit në internet ligën evropiane të parashikimit”

4) při překročení měsíčního datového limitu se rychlost linky nesníží, pouze bude na konci měsíce vyúčtován příplatek ve výši 49 Kč bez DPH za každý 1 GB dat přenesený nad rámec uvedeného limitu. Statistika přenesených dat je dostupná on-line a uživatel je automaticky o vyčerpaní kvóty informován e-mailem.

Dhe tjetra , per te gjithe te mencurit e Kumaritt per Kumar “Se europa zotrie ”  .Shqiperia duhet te MBYLLE cdo vater Krimi , te Krimit te Organizuar te Europes .Jo vetem qe nuk ka kellqe ta mbaje por te gjithe Kryendyresirat e Hjaduterise se Banditeve te Babasqapit qe u shporren , preken nga ky Vendim …tani mundet te dale e dhe ndonje argument ‘se Kina zotrie “…….. ose “Qveria ben Ligje , Populli gjen shtigje ” NN

@Roni : Tregu i basteve online ne keto vende ka ekzistuar edhe me pare,por ishte i palegalizuar.Tashme ky treg thjesht eshte legalizuar.Ne disa vende si Itali,France,kompanite e huaja u mbyllen me ligj  (sic propozon dhe shefi yne rama) me qellim qe te favorizoheshin kompanite vendase.Me presion nga EU u rihapen serish. Opened doors after EU pressure

Edhe une jame ne brendesi te muhabetit pasi jam i perfshire ne sports betting , ose me sakte ne arbing/surebetting (nuk e di nqs e ke degjuar si terme dhe cfare do te thote).Mesa po lexoj ketu ,pervec teje ,asnje tjeter nuk qenka ne dijeni se cfare behet neper europe/bote ne fushen e online betting.

Le te themi se  une dua te luaj nje ndeshje 3+ , online koeficenti eshte 1.97 kurse tek shqiptaret koeficenti eshte 1.85 ,cka do te thote se humbja ime potenciale nga fitimi i bastit eshte 0.12 per cdo 1 EUR.

Top Bet janë një sportsbook kryesor në det të hapur dhe kazino. Bazuar në Ishujt e Virgjër Britanike dhe në dispozicion për banorët e SHBA, TopBet.eu ofron basteve sportive mbi sportet amerikane si dhe sportive ‘të mëdha’ të njohura ndërkombëtare. Një bonus bujare signup është në dispozicion për të bettors reja. Shanset më të mira – linja, arrin dhe përhapet – janë në dispozicion për ngjarjet sportive të lartë gjatë gjithë vitit. Bet në kolegj f …

Enjoy ndeshjen e fundit të basketbollit për të lira në NBA live streaming për të lira. Site transmeton të gjitha ngjarjet e mëdha basketboll. Ju mund të shikojnë NBA, NCABB dhe ligën e basketbollit për të lira. Ajo ju ofron me të mirë video të cilësisë. Ju do të gjeni lidhje të shumta dhe gjithashtu përfshin thekson, në luan lojë dhe dramave të lartë. Ju gjithashtu mund të merrni paguar abonim në qoftë se ju jeni një tifoz i vërtetë i basketbollit.

Me seriozisht, lojerat e fatit ne Europe jane te liberalizuara vitet e fundit qysh nga Direktiva e 2006-es per lojrat online dhe ne asnje Shtet te BE-se nuk ndalohet dot ne ASNJE MENYRE kumari online !

Dëshmia tronditëse: Si kishte planifikuar Fatos Klosi me porosi të komandantëve të “Rognerit”, ta vrasë me bomba Rugovën në Rinas By xurxull | February 27, 2018 0 Comment Izet Haxhia, një personazh i njohur shumë në Shqipëri, ish truprojë e Sali Berishës, përmes një postimi na fa…

Që nuk bëhet gjithçka vetëm nëpërmjet bankave. Sot, përveçse ka agjenci bastesh, ka edhe agjenci të huaja që veprojnë si banka dhe janë në funksion të basteve. Që do të thotë: derdh një shumë parash në këto agjenci, ato të pajisin me një kartë, që është e ngjashme me një kartë krediti, dhe ti mund të luash sërish në baste, pa kaluar fare nga sistemi bankar. Këto në shumicën e rasteve nuk janë të ligjshme, por gjithsesi ndodh edhe kështu.

PSH For sports betting, Bet365 is licensed and regulated by the UK Gambling Commission. Bet365’s casino, games and poker operations are licensed and regulated by the Government of Gibraltar http://en.wikipedia.org/wiki/Bet365

Pikat e basteve kane license te vecante dhe leja qe jepet duhet justifikuar. Tjetra, ka nje debat edhe ne Evrope per bixhozin ka me dhjetra organizata dhe shoqata qe lobojne kunder bizhozit dhe mbrojne njerezit vulnerabel ndaj tyre. Keto llogje qe shkruani dhe sillni shembullin e Evropes prandaj jane qesharake.

Analiza e fluksit të basteve të vëna nga Shqipëria në kompaninë aziatike SBObet është kryer duke përdorur shërbimin Google Trend. Ky është një shërbim që tregon se për çfarë kërkojnë njerëzit më shumë në internet. Inspektorët vërejnë se megjithëse SBObet është një kompani bastesh në internet me bazë në Azi dhe aspak popullore në Europë, ajo është çuditërisht veçanërisht popullore në Shqipëri, dhe jo thjeshtë në Shqipëri, por veçanërisht popullore në Korçë, qyteti i Skënderbeut.

Kuazo, sa here do ta perseris, shif mua qe nuk di te loz poker, qe nuk di te loz ne internet me keto firmat qe flitet ketu, qe nuk dua t’ia dij a lozin a s’lozin te tjeret, shif ore ketu pi nje gote vere a raki, siç po pi une tani nje gote raki manaferre. Marova pune me byrekun dhe veren e 1999, dhe tani po engledisem me pak sallat me lule-laker, limon, qepe, ullinj djegs, ohhh ç’a te hash e raki manaferre te ftohte nga frigoriferi, ooohhhh 

Favoriții tăi au cele mai mari cote la Superbet! Fă-ți cont acum, încasează bonusul și pariază pe cea mai mare ofertă de pariuri sportive pentru meciurile din România și din cele mai tari competiții și turnee internaționale!

CS: GO është një emër i familjes në eSports, falë veprimit të shpejtë që ofron loja. Derisa Bitcoin CS: GO bast Nuk u largua menjëherë, që atëherë është bërë një për format më të gëzuara të lojërave të fatit të eSports.

BETnGO.com software është mundësuar nga: Tain (sportsbook dhe Kazino), Microgaming (Casino), Betsoft (Casino 3D), dhe Playtech (poker) i cili është i njohur si i madh katër në çdo fushë përkatëse të lojrave online.

Dakort,prokuroria,po e gjithe ngjarja perceptohet se po ja “fut” Rama,sidomos nga perkrahesit e Gjikes.Kjo ka te beje me mendesine qe mbizotron ketu,qe prokuroria s’mund te beje asgje, pa uzdajen e politikes.Raama ka te “drejte” per faktin qe ke thene me poshte.

Në fakt, në transferimin e pokerit në internet, ju nuk do të jeni të afërt dhe personal me lojtarë të tjerë të pokerit. Jetë ashtu siç mundet, edhe pse mund të lexojë vendin e rivalëve të saj, duke u përqendruar në gjestet e tij të argëtimit mes lëvizjeve të pokerit me ju. Lehtë të mbivendosen, të vendosen baste baticash, gjatësia në bazën e lidershipit, kështu që mund të konsiderohet si një tregues i stilit të lojës të çdo lojtari poker.

Pra shumica e ketyra vendeve sapo i kan legalizuar bastet online. Tjetra eshte qe vendet e mespierme jane antare te EU me realiete socioekonomik shume larg Shqiperise dhe si rrjedhoje nuk mund as te merren si shembuj dhe as te sillen si krahasues. 

Në shansin që ju duhet të bëni raundin e pokerit në internet si burime të pagave, atëherë është e përkryer për ju të zhyteni në argëtimin origjinale të poker cash. Pikëpamja e preferuar definitivisht mund të dyfishohet pasi që është shkarkuar tani, nëse është gati të mundë lojtarët alternativë. Për të kuptuar këtë besim, është jetësore të vazhdosh të mbushesh aq vështirë sa mund të pritet në një situatë në teknikën e ngrohtë direkte.

Dukesh sikur paske pas eksperience ne shkarkimet nga puna Kuazi, por s’me the si do beje ky “shefi” qe do te vendose nje shofer te vetin ? Te heq “makinen” nga inventari, dhe ta fusi ne inventar pas 2 ditesh ? LOL

Ju do të gjeni lumë jetojnë sportive, video sportive, rezultat jetojnë që ju mund të shikojnë online falas. Të gjitha ngjarjet janë planifikuar mbuluar sportive si futboll, kriket, hokej dhe kështu me radhë në Eastern Standard Time. Faqja e internetit është e lehtë për t’u përdorur dhe nuk përmban asgjë tjetër përveç streaming sportive.

Realisht i marrin dhe i transformojne per llogari te tyre .Kush te lejon te marresh ne se nuk te kane ‘Delguar e Lejuar ‘ te ushtrosh kete aktivitet ??? Muuuuuuu thuaj dhe atyre qe i vine mbrapa me a “aaaa ashtu qenka puna ” me Dosher e llogaritare kombinati . Po pse ky do u beje kontratot atyre si si do jene raportet e % per mbulim Humbje Fitim .

Prandaj, kazinotë e parë në internet duhet të shkarkohen. (Shkarko kazino). Kompani të tjera të kazinove që dolën pas Microgaming ishin ende kazino të zbritura. Playtech, Rival, RTG, VegasTechnology janë platformat e para të kazinove që vijnë në mendje.

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi është përballur sot me pyetjet e drejtpërdrejta të qytetarëve lidhur me punën në bashki dhe çështje të tjera. Ndër pyetjet që iu drejtuan Ademit nga ndjekësit…

Njësia e mbikëqyrjes së lojërave të fatit po harton listën e faqeve të konsideruara si të jashtëligjshme përmes të cilave shqiptarët vënë baste sportive me kompani të cilat nuk operojnë në Shqipëri ndërsa ende nuk dihet se si do të bëhet bllokimi i linqeve. Në deklaratën e tij, kryeministri Rama tha se shuma që shqiptarët harxhojnë për baste shkon nga 500 deri 700 million dollarë në vit.

Nuk e kuptoj ket dashnine qe i ka zene ca ketu per kumarin, vrimen e zeze per cdo ekonomi. Ben mire qe te mbyllen te gjitha kazinot mundesisht per nje 5 vjecar…Ato leke do te qarkullonin direkt ne ekonomi dhe jo neper analet esaj apo llogari jashte vendit.

do kishe pare sa fito Mileti neper Bote  … Qe eshte nje shprirtmadh si Rrapush Xhaferi ne kete Blog dihet qe eshte kryetari partise te te Tredhurve Mendore , po qe te kete Shpirtmadh edhe ne Bote qe bojne Miletin me vrapu per te fitu neper Baste Online …Ja kjo eshte Cudia e  ” Miraklliut te Fridomiut ”

Ka disa opsione shumë të mira dhe të shumta në numër, që janë të disponueshme, kur vjen momenti për të kërkuar për bastexhinjë në internet, por në fund të fundit diçka është e qartë: ata janë të gjithë të ndryshëm. Diferencat mund të jenë të vogla, por edhe të mëdha aq sa mund të ketë një ndikim përcaktues në eksperiencën tuaj të bastit në internet. Pra, të diturit se çfarë këto bastexhinjë kanë vënë në dispozicion, përpara se të regjistroheni, do t’ju ndihmonte të mënjanonit komplikime të mëtejshme.

FirstRow fokus sport kryesisht në rrjedhat jetojnë sportive. Tipar më i mirë i kësaj streaming sport faqe interneti është që ju do të gjeni lidhje për 6-7 ndeshje. E vetmja gjë që ju duhet është që të instaloni flash në shfletuesin tuaj. FirstRow Sport është ad-free pavarësisht nga fakti që ju mund të gjeni disa reklama brenda rrjedhat. Ju mund të shikojnë bordit jetojnë rezultatin në krye të faqes së internetit. Ajo mbulon një gamë të sportit dhe streaming të gjitha videot është në cilësi HD.

 Zonjusha Sufali, kryeministri Rama informoi për vendimin e Qeverisë për të bllokuar të gjitha bastet online nëpërmjet të cilave paratë e shqiptarëve transferohen jashtë vendit. Si po operohet për bllokimin e këtyre faqeve?

Në Shkodër u godit sot një grup kriminal prej 8 anëtarësh, që vepronin në fushën e shpërndarjes së drogave te forta. Në një komunikim me mediat, drejtori i Policisë së Shkodrës, Gjovalin Loka, bëri të ditur se…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *