“faqja më e plotë e topit lajmet më të reja të futbollit”

Në lidhje me këtë shtohet se ministria e Financave dhe institucioni në varësi të saj, Njësia Mbikqyrëse e Lojrave të Fatit (NJMLF), “do të vijojnë respektimin e ligjit aktual për organizimin dhe mbikqyrjen e lojrave të fatit dhe, në ndërkohë, janë duke punuar për të qenë të përgatitur për të gjitha ndryshimet që kërkon projekti i ri, sapo ai të miratohet nga Kuvendi i Shqipërisë”. Objektivi është mbyllja e kazinove në zonat e banuara dhe është fakt se, pas aksionit të sipërcituar nuk është hapur asnjë sallë e re në këtë kategori. Ndërsa kategoria “baste sportive” do të vijojë të jetë brenda qyteteve dhe vetëm formalizimi ka sjellë trefishim të numrit të tyre. “Ajo që është për t’u theksuar, në përgjigje të komenteve të media-s, është se formalizimi i këtij sektori tashmë është një realitet që shprehet në rritjen e të ardhurave dhe në një performancë më të mirë të vetë autoritetit shtetëror mbikëqyrës”, thuhet në deklaratë.

Me radhë pikë pas pike e njëjta trupë ka rrëzuar edhe pikat e tjera të ngritura në kërkesën e Shoqatës së Shoqërive të Basteve Sportive duke bërë të qartë se qysh nga 16 janari vendimi është në fuqi. Kjo do të thotë se tashmë kompania fituese e koncesionit 30 vjeçar , bashkim i Admiral Sportwetten GMBH, ATSI Spolka Akcyjna dhe MC Networking sh.p.k nuk do të ketë asnjë ndryshim në planin e tarifave që do të aplikojë të miratuara më herët në qeveri gjatë vitit të shkuar.

Nje pronar pike basti me pati treguar dicka per kete. Se c’me ngaterronte, une fitoj % te bastet e atyre qe luajne te une dhe njekohesisht i luante kunder apo dicka te tille online ne disa website aziatike, qe kishin koeficente te ndryshem. Pastaj me shume, mqs s’me interesonte, nuk u informova.

Përveç Top-Bast, inspektorët identifikojnë kompaninë tjetër të basteve I.T.S.G.A si sponsore e Skënderbeut përmes emrit Baste-Live. Kjo kompani jepet nga inspektorët si argument për lidhje të Skënderbeut me elementë të krimit të organizuar. Inspektorët vërejnë se kjo kompani është pjesërisht nën pronësinë e vëllezërve Gramoz e Besnik Murataj. Gramoz Murataj ishte dënuar nga një gjykatë italiane në vitin 2004 për trafik droge. Ai u arrestua në Vlorë në vitin 2013 me synimin e ekstradimit në Itali. Por para se gjykatat shqiptare të jepnin lejen e ekstradimit, ai u la në arrest shtëpie dhe iku në arrati para se të shpallej vendimi. Aktualisht është në kërkim.

Shumicen e kohës, unë gjithashtu mund të shikojë ata me përshkrim duke perdorur bet365 Kodi Bonus. Është gjithmonë fantastike të dihet se ende mund të shikosh një sport që nuk transmetohet në TV lokale thjesht duke parë këto përditësime!

1) shfuqizimin si të papajtueshëm me Kushtetutën të nenit 48, pika 2 shprehja “si dhe tarifën e mirëmbajtjes së Sistemit Qendror të Monitorimit Online që duhet të paguajnë shoqëritë e licencuara” të nenit 70 pika 12 shprehja “tarifa e mirëmbajtjes së tij që duhet të paguajnë shoqëritë e licencuara e ligjit nr.155, datë 21.12.2015 “Për lojërat e fatit në Republikën e Shqipërisë” të ndryshuar.

U është dhënë një rëndësi e madhe këtyre bizneseve që kanë gjoba dhe detyrime të cilat kanë vite pa u mbledhur duke u kërkuar të paguajnë çdo detyrim. Nëse këto subjekte që kanë detyrime të pashlyera apo gjoba që do duhet t’i shlyejnë pranë organeve tatimore si dhe pranë një MLF-je atëherë do të vendoset heqja e licencës për ta.

Persa i perket thyerjes se ligjit,eshte qeveria e para qe po e thyen ligjin (ligji anit-monopoli i BE-se).Zgjidhja ekzsiston per dike si puna ime qe e shikon online betting si dicka fitimprurese dhe jeton me kte pune(te kuptohemi,jo bixhoz,thjesht ekzistojne strategji te caktuara qe jo cdo kush mund ta kuptoje ta realizoje) .Edhe nese nuk ekziston,shkon ne nje shtet tjeter (sic e kane bere shume grek) .E cfare fitoi shteti shqiptar ketu ??? Thjesht me detyroi mua te largohesha ,ngaqe do te favorizoj lottosportin e xhoilloton qe i kane vet ata.

9. Zgjidh bookmakers serioz dhe teper te besueshem. Nqs luan me me shume se nje bookmaker, merr ne konsiderate nje perqindje rreziku (fitore te parimbursuara) qe mund te ndodhe me disa nga bookmakerat online me pak te besueshem (shiko “Si mund te zgjedhesh nje bookmaker”).

Sot do të luhen 8 ndeshjet e tjera në grupe të Champions League, përktaësisht në grupet E, F, G dhe H. Nuk do të luhet Barça-Juve, por gjithsesi nuk mungojnë përballje të forta, si Liverpool-Sevilla apo Tottenham-Dortmund. Real Madrid do ta nisë me marsh të parë, teksa pret modestët qipriotë të APOEL, që rikthehen në të njëjtin grup me kampionët në fuqi të Europës. Rikthehet në fushë edhe Cristiano Ronaldo.

Po,normale qe mund te regjistohesh.Rimbushja mund te behet edhe me karte,paypal,banke dhe shume metoda te tjera.Gjithsesi nga Shqiperia nuk e di nqs llogaria rimbushey me banke,paypal apo karte krediti/debit (Shqiperi hesapi).Gjithsesi per Shqiperine (dhe per gjithe boten normale) ekzistojne disa online payments ( Skrill.com ; Neteller.com) permes se cilave kryhet rimbushja e llogarive.

Acquis Communautaires…Cfare ke tu keqen …nuk je mire prap ? 40  dite kaluan …tha Babasqapi ..Prishnie vain zotrie  …  Po su ndjeve mire dhe te vazhdojne Oi Oi e  Hidhu dhenjehere andej nga ata te Pllakave se mos nuk ta kane shtruar mire dyshemene . Nje nga nje bien ato dreq Pllaka !

Si tregtarët profesionale, dhe duke u mbështetur në një përvojë të madhe të tregtisë në tregun e Forex, dhe në mënyrë të veçantë për të marrë të ardhurat nga transaksionet Forex / opsionet binare me teknikën e vet është zhvilluar, e ashtuquajtura “know-how”, që është e garantuar për të sjellë deri në 87% të të ardhurave . Kjo nuk është një strategji, është një tërësi veprimesh strategjike, të përdorura njëkohësisht, në kryerjen e analizave të tregut për të përcaktuar kohën më të mirë për të përfunduar një marrëveshje.

“Lidhjet e provuara mes Gramoz Murataj dhe krimit të organizuar italian, krahas prezencës së opsioneve loguese në Italisht në faqet e internetit të Baste-Live, tregojnë se ka shumë gjasa që vëllezërit Murataj janë aktivisht të përfshirë në skemën e fiksimit të ndeshjeve të Skënderbeut,” shkruajnë inspektorët.

E la veturën në parking, në mëngjes nuk i gjeti gomat By xurxull | February 26, 2018 0 Comment Mbrëmë në orët e vona, një veture në Prishtinë, i janë vjedhur të katër gomat, duke e pamundësuar atë të lëvizë më pas. Vjedhja ka ndodhur në rrugën “Ahmet Gashi” në lagjen Mati …

⚽️? Skuadra e vitit 2017 ?⚽️ ?? Gianluigi Buffon ?? Marcelo M12 ?? Giorgio Chiellini ?? Sergio Ramos ?? Dani Alves ?? Eden Hazard ?? Luka Modrić ?? Toni Kroos ?? Kevin De Bruyne ?? Leo Messi ?? Cristiano Ronaldo

Kartat shqiptare nuk do mund te kreditohen me. Po ashtu mund te arrihet dhe qe llogarite te regjistruara me adrese shqiptare te mos pranohen (nese agjensite ligjzbatuese te vendeve ku jane regjistru kompanite online e pranojne), po kaq. Nese nje alvanos shqipnie hap je llogari si grek, apo malazes, eshte e pamundur ta kapesh. Shteti jone, mund thjesht ta deklaroje te jashteligjshme e te te denoje ty si shtetas (juridiksion bazuar ne parimin e shtetesise) po nuk mund ta ndaloje si aktivitet. 

Për të marrë bonus, unë duhet të shkoj në faqen kryesore, dhe të zgjedh Anëtarët> Oferta> Oferta në dispozicion. Më pas, mora një email me bet365 Kodi Bonus. Përdoret ky kod për të hapur bonusin (T & C Apliko).

Baste sportive ne shqiperi ne internet. Kjo faqe interneti ose me mire te themi ky blog i eshte kushtuar Basteve Sportive, Casino dhe lojrave te fatit. Te nderuar miq ketu do te keni mundesi te gjeni informacjon rreth faqeve te internetit te cilat ofrojne baste sportive online.

Nisur në 2009 GR88.com është një Sportive kombinuar, Kazino dhe Poker faqe. Përderisa relativisht e re në biznesin faqe ofron një platformë të pastër dhe të lehtë të lundrueshëm me një gamë të gjerë të sportit ndërkombëtar me mosmarrëveshje konkurruese dhe të jetojnë bast.

Arabic Argentina Armenia Australia Austria Belgium Bolivia Bosnia Brazil Bulgaria Cambodia Canada Chile China Colombia Croatia Czech Republic Denmark EU Egypt Estonia Finland France Georgia Germany Ghana Greece Hong Kong Hungary Iceland India Indonesia Ireland Italy Jamaica Japan Kenya Latvia Lithuania Luxembourg Malaysia Mexico Moldova Montenegro Netherlands New Zealand Nicaragua Nigeria Norway Panama Peru Philippines Poland Portugal Quebec Romania Russia Singapore Slovakia Slovenia South Africa South Korea Spain Sweden Switzerland Taiwan Tanzania Thailand Turkish UK Uganda Ukraine Uruguay Venezuela Vietnam

Kompania SportRadar grumbullon me frekuencë të lartë koeficientët e ofruar nga kompani të shumta bastesh në vende të ndryshme dhe sistemi i tyre dërgon një email sa herë që kompanitë e basteve i ndryshojnë koeficientët duke i çuar përtej një niveli të arsyeshëm. Analistët e kompanisë vendosin pas kësaj ta mbajnë nën monitorim atë ndeshje të caktuar për të cilën kanë ndryshuar në mënyrë të paarsyeshme koeficientët. Me raste, kompania dërgon për të ndjekur ndeshjen një agjent të vetin.

Po hajde thojua ketyre qe skane vendos nje bast ne jeten e vet.Kompanite online e kane payoutin 97% (pinnaclesports,marathonbet) ,cka do te thote se kompanite fitojne 3% nga pranimi i basteve (indirekt humbja klientit).Kurse kompanite shqiptare e kane payoutin 85% ,cka do te thote se ato fitojne 15% nga pranimi i basteve.

inisiative e mire per mua, dhe qe bile duhet zgjeruar edhe ne veprimtari te tjera ekonomike e sociale. vetem se ne nuk jemi as kina ose brazili. te pakte ne numer e te varfer ne pare, nuk i hyjme aq shume ne pune dikujt. 

Keto nismat me ngjajne me ato te djalit te Sheqeres qe qante hallin e armeve kur djali, Mehdiu dhe baxhanaku demontonin ne Gerdec.Po te ishte bere lufte me ato arme qe u demontuan atje, nuk do ishin vrare 26 vete gjithsesi.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shkruar këtë të diel në darkë se Policia e Shkodrës drejtohet nga një trafikant droge dhe një kriminel i njohur. Ai nënvizon se Policia e Shkodrës udhëhiqet nga Bardhok Pllanaj, një trafikant i…

Mbetet monopol, siç e parashikon ligji, llotaria kombëtare që në të gjithë vendin ka 648 pika në të cilat mund të luhet, ndërsa lokalet e bingos tradicionale janë 16 të kontrolluara nga 5 shoqëri. Pavarësisht lajmërimeve të dy viteve më parë, vazhdojnë të frekuentohen nga Shqipëria edhe qëndrat e basteve online. Pra në Shqipëri, pavarësisht vullnetit të shprehur nga qeveria për të reduktuar fenomenin e lojrave të fatit dhe të basteve, ekzistojnë në këtë moment 3979 lokale publike në të cilat shqiptarët – pjesa më e madhe burra – djegin rrogat e tyre, të ardhurat e tyre në kërkim të një ëndrre milionere. Në 2013 ishin më pak se 1500.

Shumë njerëz kanë kritikuar vendimin e Di Biaggios, duke e cilësuar si kohë të shpërdoruar kot, pasi Italia ka nevojë të rinovohet sa më shpejt dhe ato 2-3 ndeshje që portieri legjendar mund të luajë, vetëm sa do të vonojnë

Endrity.. Ti dhe muho quani Qeveri keto 8 Vjete te Doktorr rrumpalles ne Pushtet.   Po c’ne Doktorr Rrumpalla me  SHTETIN. Ai ndertoi vetem ” Trustin e Geshtenjave te Tropojes” kaq..  Te flasesh per SHTET  ne kohe te Rrumpalles eshte “Doze Elefanti”

Une nuk u mburra sepse as e perdor dhe as nuk di (momentalisht) ,thjesht e di cfare eshte dhe perse sherben.Dhe e ke gabim qe nuk ben pune VPN-ja ,te bejne cfare te duan abcom dhe tring (dyshoj se jane aq te afte sa te bejne mrekullira ,kur ne kete shtet nuk dine te shembin as nje pallat 5 katesh).

Filloi fillimisht me aksionin masiv te bllokimit te shume kompjuterave te kumarit….Kumari online eshte nje hap tjeter positiv per momentin megjithate besoj se prek nje perqindje te vogel kur e dime qe flasim per nje ekonomi informale ku gjithcka qarkullon kryesisht ne cash. po e fus ne totale kete aksjonin kundrejt kioskave te kumarit mos me keqkupto

PARASHIKIMET E NDESHJEVE PER SOT. PARASHIKIME NDESHJESH FUTBOLLI. BASTE ONLINE. NDESHJET LOZEN NE KOMPANI BASTESH NE INTERNET. LOZNI NE 10BET DUKE PERFITUAR BONUS DERI 200 EURO 1) Atlas vs Club America – […]

Nëse ndjeni se jeni duke marrë një shërbim të varfër, vështirësi me depozitat dhe tërheqjet e parave apo  përvoja të një zone mbulimi të limituar, aty ku doni të vendosni një bast, atëherë ndoshta ka ardhur koha të zbuloni alternative të tjera. Në botën e basteve sportive nuk është e vëndit besnikëria tek një bastexhi i vetëm, por është mëse e pranueshme të përdoren disa të tillë njëkohësisht. Në fakt, kjo gjë mund të rezultoj në avantazhin tuaj, kur kërkoni koefiçentin më të mirë dhe mund të përfitoni nga promocione apo baste gratis.

Pikat e basteve kane license te vecante dhe leja qe jepet duhet justifikuar. Tjetra, ka nje debat edhe ne Evrope per bixhozin ka me dhjetra organizata dhe shoqata qe lobojne kunder bizhozit dhe mbrojne njerezit vulnerabel ndaj tyre. Keto llogje qe shkruani dhe sillni shembullin e Evropes prandaj jane qesharake.

Janë rreth 5000 faqe të bllokuara deri tani në bashkëpunim me Autoritetin e Komunikimeve Elektronike dhe Postare. Por, është një proces monitorimi që është në vazhdimësi. Dua të theksoj se ndërkohë po investigohet në fusha të ndryshme lojërave të fatit mes të cilave dhe basteve sportive. Ekziston një problem i madh në këtë drejtim sepse ka baste të cilat kalojnë përtej kufijve të licencës që ata kanë marrë, operojnë në mënyrë ilegale me faqe të paligjshme për të maksimizuar fitimet e tyre. Por, ky është një proces disi më i vështirë për shkak se ata janë të licencuar dhe për pasojë duhet më shumë kohë dhe investigim për të evidentuar shkeljet konkrete.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *