“faqet top rezultatet e drejtpërdrejta”

Me dhunuan Serbet seksualisht: Shikoni ndëgjoni hjekat e femrave Kosovare…(VIDEO) By xurxull | February 27, 2018 0 Comment Me dhunuan Serbet seksualisht: Shikoni ndëgjoni hjekat e femrave Kosovare…(VIDEO) Hajdari nga rrethina e Klinës, dy herë në muaj udhëton mbi 60 kilometra deri në Gjak…

I vetmi perfitim ktu eshte i atyre qe kane agjensi bastesh tani sepse edhe ate spread e vendosin si e sa te duan meqe nuk luan dot online. Psh, nqse betonline.com e jep fitoren e Juves me koeficent 1:1.5, ky shoku qe ka pike agjensie, ta jep 1:1.2. Ai qe e ka fiksim bixhozin, ka per ta lujt, offline ose online. Nqse do me e ndalu fare, le ta beje. Kto deklaratat bombastike jane per xake & co

Piloti finlandez Kimi Raikkonen ka provuar sot i pari makinën e re Ferrari, që do të garojë në Botërorin 2018 të Formula 1, duke u renditur i treti, pas Ricciardo dhe Bottas. Raikkonen është shprehur se nuk ka marrë…

Dëshmia tronditëse: Si kishte planifikuar Fatos Klosi me porosi të komandantëve të “Rognerit”, ta vrasë me bomba Rugovën në Rinas By xurxull | February 27, 2018 0 Comment Izet Haxhia, një personazh i njohur shumë në Shqipëri, ish truprojë e Sali Berishës, përmes një postimi na fa…

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar se ne mbledhjen e qeverise është vendosur qe Ministrja e Inovacionit, Milena Harto, te ketë nen mbikëqyrje procesin për bllokimin e te gjitha faqeve te huaja te basteve ku për vite me radhe kane përfunduar kursimet e shqiptareve. Rama është ndalur edhe tek aksioni për bllokimin e lojërave te fatit një biznes i cili sipas tij ka lulëzuar fale lidhjeve me politikanet. Sipas Rames pas mbylljes se bizneseve te palicensuara edhe bizneset brenda kornizave te ligjit, duhet te përgatiten për rregulla te reja me te forta. 10 dite me pare policia e shtetit nisi bllokimin e bizneseve te paligjshme te lojërave te fatit dhe deri me tani janë bllokuar 2500 makineri.

“Kriminelët ishin pjesë e trukimit profesional të ndeshjeve, të faktuara në Serbi, Maqedoni dhe Çeki. Atyre u garantohej nga tregu aziatik një fitim i majmë, pasi dinin rezultatet që para nisjes së ndeshjeve. Paratë investoheshin më pas në biznese të ligjshme”, tha Sergio D’Orsi, specialist i korrupsionit sportiv në EUROPOL.

Po si është situata sot dy vjet pas aksionit? “Shqiptarja.com” ka investiguar duke zbuluar se tregu i lojrave elektronike ka mbetur i njëjtë, ndërsa ai basteve sportive është rritur tre herë më shumë. Çudia është se numri i shoqërive që veprojnë në këtë treg është ulur, duke kaluar nga 56 shoqëri në 2013, në 26 aktive sot. Por numri i lokaleve është rritur në mënyrë mbresëlënëse. Nëse në 2013 lokalet ku mund të hidheshin baste ishin 1271, sot janë hapur 3464, pra tre herë më shumë të gjithë të kontrolluar vetëm nga 5 shoqëri.

Sistemi i UEFA-s për Bastet dhe Mashtrimin, njohur në akronimin në anglisht BFDS, u krijua në vitin 2009 në përgjigje të rritjes së kërcënimit nga manipulimi i ndeshjeve si në ligat europiane ashtu edhe në ato kombëtare. Sistemi monitoron rreth 32 mijë ndeshje për sezon dhe është në gjendje të raportojë aktivitete të pazakonta në vënien e basteve sportive të një profili të caktuar në tregjet kryesore. Kompanitë e basteve ofrojnë koeficientë me të cilin gjetja e një rezultati shpërblen bastin fitues. Koeficientët janë në thelb një probabilitet matematikor nga i cili kompanitë e basteve fitojnë në shumicën dërrmuese të rasteve ndërsa lojtarët humbasin. Sa më i vogël të jetë probabiliteti për të fituar, aq më i lartë është koeficienti i ofruar dhe anasjelltas.

Eto’o rrëfen historinë e rrallë: I dhashë 4.500 euro një personi në rrugë dhe kur u ktheva… Samuel Eto’o ka zbarkuar prej pak ditësh në Turqi për të veshur fanellën e skuadrës së tij të 12-të (Konyaspor) dhe ka qenë protagonist i një interviste shumë interesante, që është publikuar në faqen e internetit “Abidianshoë”. Gjatë bashkëbisedimit me portalin e Bregut të Fildishtë, ish-sulmuesi i Inter dhe Sampdoria-s ka zbuluar një anekdotë të veçantë të dhjetë vitev…e më parë. “Në atë periudhë kam qenë në Bregun e Fildishtë dhe një ditë, pasi kisha bërë shopping me gruan time, një person kërceu sipër taksisë ku isha unë, – ka rrëfyer Eto’o. – Mendova se donte të më sulmonte dhe u tremba, por ai më qetësoi me mirësjelljen e tij. Dua të të pyes vetëm për një gjë, – më tha, – më pas do të jesh i lirë të thërrasësh policinë, por nuk jam këtu për të të sulmuar”. “Më shpjegoi se parkonte makinat, se kishte disa projekte dhe ëndrra, por se askush nuk donte ta ndihmonte ekonomikisht, – ka kujtuar Eto’o. – Pasi e dëgjova, i dhashë një cek prej 4.500 eurosh dhe i thashë të këmbenim numrat e telefonit sepse do të kthehesha në Abidjan pas 12 muajsh dhe nëse do ta kishte shumëfishuar shumë që i dhashë do ta ndihmoja me të vërtetë”. “Dy muaj para se të kthehesha në Bregun e Fildishtë, në 2008-ën, më telefonoi dhe më tha se i kishte shumëfishuar paratë. E takova përsëri në Abidjan dhe më tregoi dyqanin që kishte hapur me vegla pune dhe që e drejtonte vetë. U ndjeva krenar për të, njerëz të tillë të shtyjnë t’i ndihmosh. E ndihmova përsëri dhe ai punësoi 25 të rinj aty”.

Filloi fillimisht me aksionin masiv te shume kompjuterave te kumarit….Kumari online eshte nje hap tjeter positiv per momentin megjithate besoj se prek nje perqindje te vogel kur e dime qe flasim per nje ekonomi informale ku gjithcka qarkullon kryesisht ne cash. po e fus ne totale kete aksjonin kundrejt kioskave te kumarit mos me keqkupto

Informacion mbi të ardhurat personale të faqes pronari është autentike. Por kjo nuk është garanci e të ardhurave të tilla secili. Rezultatet mund të ndryshojnë në varësi të aftësive fizike dhe mendore. Që nga opsionet binare tregtare përfshin rreziqe të larta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *