“faqet e lojërave të fatit stack capsa parashikimet e sakta të futbollit”

Së fundi, duke kërkuar në opsionet wagering në dispozicion mund të japin baste tuaj më shumë diversitet. Të kesh më shumë CS: GO faqet e basteve Zgjedh nga mund të të afrohesh me mosmarrëveshje konkuruese dhe më shumë ditë pagese. tonë bitcoin CS: GO shanset Janë përditësuar me të gjitha ndeshjet më të fundit dhe më të mëdha që ndodhin së shpejti.

Ngule mire ne koke, nuk eshte biznes qe mund te pasurohesh. Kjo qeveri nuk e ka prioritet dhe Rama po e thote hapur edhe per ata me leje te behen gati dhe te pergatisin nje strategji dalje nga ky biznes. Nese vertet ti me kuazon jeni biznes te medhenj ne kete fushe dhe mendoni se po ju cenohen te drejtat ikni ne evrope dhe hapni pika bastesh online ose edhe ne lagjet e Evropes.

Pra ne gjithe kete penetrim te te Huajve nuk eshte Fare poblem dalja e Lekut jashte .Po qene te zote le te krijojne Kushte per Investim bixnesit Vendes .Gjithshka ka te beje me Financat …evazionin Fiskal ose Parajsen e Zhvillimit te Sqaperise se Berishes . Dhe evaziom Fiskal quhet Krim ! 

Eshte precedenti i pare ne politike,Belul, dhe kjo nuk eshte pak.Plasa t’u ju than se ky ne gjithe jeten e tij publike,ka qan perhere e pergjithmone ndryshe,po s’te mer qe s’te mer vesh ajo koke. (po te kisha afer do te bija me gishtin tregus ke temthat ) 

Nën akuzë janë disa lojtarë, të cilët analiza statistikore dhe teknike i ka nxjerrë si përgjegjës për fiksimin e rezultateve të ndeshjeve. Portieri, Orges Shehi, ish lojtari Renato Arapi që luajti për gjashtë sezone me Skënderbeun, mbrojtësi Tefik Osmani e të tjerë akuzohen se kanë qenë pjesë e skemave për fiksimin e rezultateve bashkë me presidentin Takaj, bashkë me ish-trajnerin . Organi i UEFA-s ofron si argumente mbështetëse faktin që skuadrat e futbollit në Shqipëri drejtohen ose janë të lidhura ngushtë me biznesmenë aktivitet në fushën e basteve sportive si dhe për faktin se presidentët e skuadrave të ndeshjeve të dyshuara si të manipuluara, janë gjithashtu të lidhur me njëri-tjetrin në biznes apo në politikë. Raporti rendit lidhjet e Takajt me gjashtë kompani bastesh, përfshirë EuroBest, Star Bet, Top-Bast, SBObet, Baste-Live dhe Super Bast. Raporti vëren se presidenti i Skënderbeut Takaj është bashkëaksioner në kompaninë e basteve Star Bet me presidentin e Partizanit, biznesmenin Gazmend Demi.

Kazinotë e parë në internet ishin në gjendje të shkarkonin dhe instalonin programe në kompjuter. Në atë kohë kapaciteti i kompjuterëve, shpejtësia e internetit dhe cilësia e shfletuesve nuk lejonin të luanin lojra kazino në shfletuesin.

Pra shumica e ketyra vendeve sapo i kan legalizuar bastet online. Tjetra eshte qe vendet e mespierme jane antare te EU me realiete socioekonomik shume larg Shqiperise dhe si rrjedhoje nuk mund as te merren si shembuj dhe as te sillen si krahasues. 

Nuk te duket nje cike si shume kjo shifer? Shume them une, por ama une nuk eshte se nuk pranoj shifren. Thelbi i asaj qe dua te them eshte qe shteti e ka mekanizmin te kontrolloje se si jane bere transfertat jashte vendit, sepse ka nje ushtri me njerez qe duhet te merren me kete pune. Dhe kjo transferte mund te ndalohet , pra te kufizohet te themi nga 5000 per person ne 1000 qe e ul me ligj te pakten 5 here transferimin e qe njekohesisht dhe shifren qe luhet bast online.

Kryesisht nëpërmjet bankave të nivelit të dytë. Ti vendos shumën që kërkon të luash në baste. Nëse humb, kompania e huaj tërheq paratë nga llogaria jote. Nëse fiton, të kalon shumën e parave në llogarinë tënde. 

Nëse e doni Counter-Strike: Global Offensive dhe bast, CS: GO faqet e basteve Do të shërbejë si porta juaj për të gjitha veprimet dhe përfitimet që ka. Me bastin e bërë më të lehtë nga Bitcoin, kjo listë vazhdon të rritet me shtimin e vendeve që ofrojnë marrëveshje fitimprurëse.

Me duket se qeveria po vepron emocionalisht ne kto ditet e para te qeverisjes – ne fakt – kjo eshte karakteristike e shume qeverive te reja. Por une nuk bie dakort kur psh zgjerohet qeveria me disa ministri me shume kur ne te njejten kohe ne kemi me pak se 3 milion njerez ne Shqiperi dhe shumica e puneve administrative nuk ka nevoje per zgjerim te forces puntore. Plus, miratohet buxheti qe ne krahasim eshte me i madhi ne historine e qeverive te meparshme. Kjo lloj llogari ekonomike thjesht te shtyn te maresh me shume borxh sesa e kishe parashikuar para zgjdhjeve. 

Në mënyrë tipike, Bitcoin CS: GO bast Platformat duhet të jenë në gjendje t’ju japin të gjitha të domosdoshme. Ju duhet të keni qasje në një listë të shanseve, llojeve të ndryshme të basteve, seksionin e pagesave dhe mbështetjen e mjaftueshme të klientëve.

Megjithatë, diferenca është se në shumë shtete të tjera ata që luajnë online, pjesa dërrmues e bastvënësve përdorin kompanitë e vendeve të tyre, pra për ta ilustruar, një anglez luan kryesisht te një kompani angleze që vepron në vendin e tij

Na všechny tarify je uplatňován tzv. burst, kdy na začátku stahování je rychlost linky až 100/100 Mbps a po nastavené době klesne na rychlost dle tarifu, což umožňuje rychlé načítání webových stránek a stahování menších souborů.

klubi i Mançester Junajtid ka refuzuar tentimet e trajnerit të Belgjikës Mark Uilmots për të ftuar kosovarin Adnan Januzaj në reprezentacionin e këtij shteti. Kampionët e Ligës Premier kanë insistuar se 18 vjeçari nuk është i gatshëm që të merr ndonjë vendim për të përfaqësuar ndonjë shtet, ndërsa sipas zyrtarëve të Junajtid, Januzaj është duke u koncentruar në të ardhmen tek “Djajtë e kuq”. “Mançester Junajtid më ka thënë se Januzaj ende nuk ka marrë ndonjë vendim që të luajë për ndonjë ekip kombëtar apo për ndonjë shtet”, ka thënë Uilmots për gazetarët. “Kemi dhënë sinjal të qartë (se ne e duam që ai të luajë për Belgjikën) dhe tani varet nga ai. Do të respektoj çdo vendim të tij”, ka shtuar ai. Vlera e Januzajt është rritur pasi siguroi fitoren Junajtid me dy golat e shënuar kundër Sunderlandit të shtunën. Mesfushori i talentuar mund të përfaqësojë Shqipërinë, Turqinë, Serbinë dhe Belgjikën, por Junajtid nuk dëshiron që të ngutet me vendimin e kosovarit. Anglia është një destinacion i mundshëm për Januzajn, pasi Roy Hoxhson konfirmoi për BBC-në se kanë filluar bisedimet për të riun me prejardhje nga qyteti i Istogut. “Duhet të ketë bisedime më shumë para se të t`ua japim nënshtetësinë lojtarëve”, ka thënë Hoxhson. “Por nuk ka dyshim se ai është talent dhe ne i kemi sytë në të”. Adriatik BALLA

Zgjidhja e regjistrit të basteve sportvie “while label” të Sirplay-it është një regjistër baste sportive tërësisht i menaxhuar. Leverdia e e kësaj lloj zgjidhjeje qëndron te shpejtësia në krijimin dhe përcjelljen e faqes së internetit; në fakt, personeli ynë mund ta përgatisë faqen brenda 10 ditësh pune sipas kërkesave të klientëve dhe të vazhdojë me ndërtimin e një faqeje për regjistër bastesh sportive sipas nevojave.

muho.. nuk kame kohe te zgjerohem. Nuk i vjen as te maja e thoit   Rrumpalla  Tosit. C’lesh tatime thu ti e ndigjove se c’bonin me TVSH ?  Per rruget Nuk i ka paguar akoma kompanite qe kane bere punen.. Po ja kerkojne parate bashke me interesa – Edit 

Vendet e kazinove mobile janë pika e fundit e kazinove online. Zhvillimet në botën e kazinove online kanë shkuar përtej ëndrrave tona, si shumë zhvillime teknologjike. Ne mund të luajmë lojëra kazino në rrugë duke udhëtuar në rrugë sot ose në ndonjë dhomë pritjeje duke nxjerrë telefonin tonë celular, ndërsa është e çuditshme për ata që luajnë kazino nga kompjuteri në vitet 2000 90 dhe duket sikur një ngjarje e pabesueshme na.

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e bërë nga Shoqata e Shoqërive të Basteve Sportive që lidhej me koncesionin e mirëmbajtjes së Sistemit Qendror të Monitorimit Online të lojërave të fatit. Në argumentet e saj Gjykata Kushtetuese ka nënvizuar se në rastin e sistemit online nuk jemi para cenimit të lirisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *