“falas lojë bolatangkas topin e parashikimit”

Prolive-al has the lowest Google pagerank and bad results in terms of Yandex topical citation index. We found that Prolive-al.com is poorly ‘socialized’ in respect to any social network. According to Google safe browsing analytics, Prolive-al.com is quite a safe domain with no visitor reviews.

zgjidhja qe dhashe une eshte radikale. sherben edhe per kompanite qe nuk i binden ligjit shqiptar ose atij nderkombetar. pra ti nuk perdor dot me ate variantin (VPN) qe iu mburre atij ekspertit shqiptar

Ka pasur një gamë të madhe te ligave dhe sportesh nga e gjithë bota, duke përfshirë turnetë kryesore të tenisit, kriketit ndërkombëtar, baste me bejzball, dhe turne të shumta të ligave të basketbollit, ndër të tjera përdora bet365 Kodi Bonus.

Forumi Shqiptar është komuniteti shqiptar më i vjetër dhe i madh në Internet. Ai u hap për herë të parë në vitin 1998 si pjesë e projektit Albasoul. Forumi është një nismë private e një grupi emigrantësh shqiptarë që ka për qëllim t’iu ofrojë të gjithë shqiptarëve një platformë për të shprehur zërin e mendimin e tyre në liri të plotë. Forumi është një sipërmarrje jo-fitimprurëse dhe të gjitha shërbimet tona ofrohen falas e për të gjithë. Stafi i forumit është staf vullnetar dhe pa pagesë. Shpenzimet e forumit mbulohen nga nismëtarët, donacionet e anëtarëve dhe të ardhurat nga reklamat.

PO e vazhdoj debatin/diskutimin me ty per te degjuar/lexuar te tjeret se ti e shof qe nuk ja ke aberin fare nga kjo fushe. Shuma prej 700 milion qe eshte perfolur se eshte humbje nga bastet on line eshte budallallek ose thjesht genjeshter per te justifikuar qellimin. Cfare mund te jete e vertete jane dergesat qe behen nga shqiperia ne drejtim te kompanive te huaja, por nuk jane evidentuar e kunderta, pra sa jane dergesat qe bejne kompanite e huaja ne drejtim te lojtareve nga Shqiperia. Nga ana tjeter keta lojtare qe luajne on line jane ne pergjithesi te kamur dhe luajne per qejf dhe per rritje adrenaline. Sigurisht qe ne pergjithesi jane edhe lojtar te pjekur qe luajne bastet teke dhe handikap-in. Ndersa ata/ato qe humbasin vazhdimisht dhe qe perbejne edhe nje shqetesim social jane pabuksat qe luajne me nga 100 leke skedina por qe vendosin nga 10 parashikime ne nje bast/skedine duke e cuar koeficientin mbi 100! Keta vetem shume ralle here fitojne dhe kur fitojne ju duket nje mrekulli dhe nga gezimi i madh i harxhojne duke pire te gjitha sa kane fituar. E kjo kategori njerzish nuk di ta perdore internetin, nuk kane as karte krediti apo llogari bankare. E nese Rama dhe qeveria duan te shpetojne kete kategori nga duhet te bejne te kunderten; pra te mbyllin te gjitha pikat e bastit qe jane ne cdo kafene dhe te lejojne luajtjen nga interneti e cila eshte shume e monitorueshme dhe e kontrollueshme, pasi luhet vetem me ID personale dhe si pagesat ashtu dhe arketimet/fitimet jane plotesisht te sakta dhe te kontrollueshme pasi kalojn nepermjet llogarive bankare. PO a thua se me te vertete ju dhimbsen pabuksat ketyre? Uroj qe tju dhimbsen dhe ti mbyllin njehere e mire pikat e basteve ne gjithe shqiperine.

Eh mer Ron, kur te ka hyre ne gjak ajo pune e s’e kontrollon dot, jo ligj qe s’ka, por as ndjenje njerezore, pergjegjesie apo morale qe mund ta perdoresh per t’i bere keta njerez te heqin dore. Pervec rrenimit ekonomik, shikon se si shnderrohet tjetri e cfare nuk shpik e sajon genjeshtra pa fund per ta fshehur ate qe po ben. Prandaj them qe duhen hapur struktura kurimi, qe te merren seriozisht me ta, se vertet kane nevoje per t’u shpetuar nga vetja e tyre.

1) shfuqizimin si të papajtueshëm me Kushtetutën të nenit 48, pika 2 shprehja “si dhe tarifën e mirëmbajtjes së Sistemit Qendror të Monitorimit Online që duhet të paguajnë shoqëritë e licencuara” të nenit 70 pika 12 shprehja “tarifa e mirëmbajtjes së tij që duhet të paguajnë shoqëritë e licencuara e ligjit nr.155, datë 21.12.2015 “Për lojërat e fatit në Republikën e Shqipërisë” të ndryshuar.

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar se ne mbledhjen e qeverise është vendosur qe Ministrja e Inovacionit, Milena Harto, te ketë nen mbikëqyrje procesin për bllokimin e te gjitha faqeve te huaja te basteve ku për vite me radhe kane përfunduar kursimet e shqiptareve. Rama është ndalur edhe tek aksioni për bllokimin e lojërave te fatit një biznes i cili sipas tij ka lulëzuar fale lidhjeve me politikanet. Sipas Rames pas mbylljes se bizneseve te palicensuara edhe bizneset brenda kornizave te ligjit, duhet te përgatiten për rregulla te reja me te forta. 10 dite me pare policia e shtetit nisi bllokimin e bizneseve te paligjshme te lojërave te fatit dhe deri me tani janë bllokuar 2500 makineri.

Bastet “antepost”, ne pergjithesi, propozohen nga bookmakerat ne fillim te nje kompeticioni (por edhe kur ato kane filluar) dhe i perkasin fituesit te kompeticionit, vendosjes ne renditje, zbritjes nga categoria, etj.

“Duke marrë shkas nga lajmi i publikuar së fundmi në portalin e UEFA-s, Klubi i Futbollit ‘Skënderbeu’ mohon kategorikisht dyshimet dhe akuzat se persona të lidhur me klubin kanë kërcënuar me jetë inspektorët e organizatës europiane të futbollit,” shkroi Skënderbeu në faqen e saj zyrtare në Facebook.

Kanë vetëm pak kohë që dy të bukurat ekranit janë bërë nëna. E para Xhemi, që solli në jetë djalin e dytë, Gabriel, e së fundi edhe Arbana, që u bënë nënë për herë të parë me Jonin. Mungesa ka qenë vetëm në ekran, pasi të dyja nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga jeta e natës. Arbana dhe Xhemi gjatë kësaj jave janë parë në shoqërinë e miqve të Top Medias, teksa konsumonin një gotë alkool. Kanë zgjedhur të lënë bebet në shtëpi për t’u dëfryer paksa në jetën e natës në Tiranë.

Mjekët e spitalit të Shkodrës kanë dhënë një dritë shprese për njërën nga vajzat e familjes Preka e cila u bë kryelajm i ditës së djeshme, si pasojë e një aksidenti që i mori jetën kryefamiljarit Edmond Preka,…

Të tre trajnerët analizuan ndeshjen përmes luhatjes në lojën e lojtarëve, para së gjithash, ritmin e lojës dhe ngadalësimin e saj, rastet e lejuara për të goditur portën në raport me mesataren e rasteve në ndeshje normale apo shpejtësinë me të cilin lojtarët qarkullojnë topin në rastin kur janë në disavantazh. Termi statistikor kyç në këtë analizë është outliers që do të thotë, një e dhënë statistikore që del shumë përtej të zakonshmes. Fjala vjen, nëse mesatarja e goditjeve në portë për një skuadër është 5 brenda një ndeshjeje ndërsa në një ndeshje të dyshuar goditet porta 10 herë brenda dhjetë minutave të fundit, atëherë kjo statistikë konsiderohet jashtë të zakonshmes ose outliers.

Ndeshja tjetër shumë e dyshimtë ishte ajo e luajtur nga Skënderbeu kundër Dinamos së Zagrebitmë 25 gusht 2015. Dinamo e kishte fituar praktikisht kualifikimin pasi kishte fituar ndeshjen e parë 1 me 2 në fushë kundërshtare ndërsa shënoi një gol në pjesën e parë. Papritur, nga mesi i pjesës së dytë, kur rezultati i përgjithshëm ishte 3 me 1 për Dinamon dhe Skënderbeu nuk kishte shanse reale për kualifikim, bastet shpërthyen në opsionin se në ndeshje do të kishte akoma më shumë gola. Dinamo e Zagrebit po luante ndërkohë me një lojtar më pak dhe e kishte siguruar kualifikimin. Një lojë e ngadaltë ishte ajo që pritej. Sistemi BFDS identifikoi mundësinë që bastvënësit e dinin se së paku një gol tjetër do të shënohej.

Nese kjo eshte menyra me e mire per tu arritur eshte dicka qe ja vlen te diskutohet. Mbi te gjitha i frikesohem idese se delegalizimi nuk sjell gjithmone ndalimin e nje fenomeni, perkundrazi duke e futur “underground” e kriminalizon ate. Kjo eshte nje nga arsyet kryesore pse shume njerez jane pro legalizmit te marjuanes. 

Keni kujdes nga portalet, sepse ne shum raste parashikimet i nxjerrin te gabuara, sepse sipas mendimit tim atje parashikimet bazohen ne ne formen e ekipit, pastaj statistikat e lojrave dhe shpesh her rastit qe te gjitha te gabohen ose te dalin mbrapsht.

6. Eshte e rendesishme te mbash llogarine e humbjeve dhe fitimeve. Kontrolli i rendimentit te basteve dhe i rezultateve perkatese mund te jete shume i vlefshem per njohjen dhe permiresimin e vendosjes se basteve.

Fillimi i kazinove në internet në botë filloi me bastin online. Bodog, faqja e parë e basteve në botë, u hap në vitin 1998. Bastet me famë botërore të basteve u hapën në Bwin në 1997 dhe i kanë pranuar klientët nga Shqipëria.

Sipas të dhënave të UEFA-s nëntë nga dhjetë përpjekjet për të manipuluar ndeshjet bëhen nga Azia. Edhe gjatë hetimeve të tanishme gjurmët shkojnë në Malajzi dhe Hongong, ku sekserë dhe ndërmjetëses kanë pastruar paratë e nxjerra prej basteve.

Lumibet has the lowest Google pagerank and bad results in terms of Yandex topical citation index. We found that Lumibet.com is poorly ‘socialized’ in respect to any social network. According to Siteadvisor and Google safe browsing analytics, Lumibet.com is quite a safe domain with no visitor reviews.

Siç kemi përmendur në thelbin e shkrimit tonë, teknologjia e sotme dhe platformat e avancuara dhe fleksibël të kazinove dhe faqet e kazinosë mund të integrojnë shumë shërbime të ndryshme dhe të ofrojnë më shumë opsione për lojë dhe një shërbim më të mirë për lojtarët.

Une nuk kam asnje problemme arbitrazhin e as me “matrapazllekun” sic e quajne. Biles e vleresoj pozitivisht. Arbitrazhi ekziston, sepse ekzistojne anomali tregu dhe kush di te lexoje anomalite e ti shfrytezoje, perfiton nga keto anomali dhe ne njefare menyre kontribuon ne anullimin e ketyre anomalive. Problemi im, eshte se ne kete rastin e basteve, ai qe luan, rrezikon te krijoje vartesi si nje droge, edhe i ben dem vetes. Nejse, se po e perseris, s’dua te bejmoral.

E la veturën në parking, në mëngjes nuk i gjeti gomat By xurxull | February 26, 2018 0 Comment Mbrëmë në orët e vona, një veture në Prishtinë, i janë vjedhur të katër gomat, duke e pamundësuar atë të lëvizë më pas. Vjedhja ka ndodhur në rrugën “Ahmet Gashi” në lagjen Mati …

Bixhozxhi profesionist ne Shqiperi ka shume pak.Kur them bixhozxhi profesionist , i referohem dikujt qe luan baste TEKE ,me shuma te konsiderueshme,qe gjen informacion lart e posht neper internet rreth ndeshjes qe po ve bast.Keta ordineret shqiptaret rrine gjth diten tek lloto lagjes si te papune qe jane,hane fara,ven 200-300 leke per 1 milion leke ,vendosin ndeshje qe as ja kane idene fare dhe ne fund kapin te mesit si perher.Per nje Punter profesionist koeficenti eshte shume i rendesishem ,ndersa per keta ordinerat e lagjes nuk ka rendesi fare koeficenti,atyre ju mjafton qe po vendosin ate 200 lekshin dhe koeficenti qe shkon 100 ,kshuqe atyre ju jep kenaqesi thjesht fitimi potencial prej 20.000 lekesh.

“Kriminelët ishin pjesë e trukimit profesional të ndeshjeve, të faktuara në Serbi, Maqedoni dhe Çeki. Atyre u garantohej nga tregu aziatik një fitim i majmë, pasi dinin rezultatet që para nisjes së ndeshjeve. Paratë investoheshin më pas në biznese të ligjshme”, tha Sergio D’Orsi, specialist i korrupsionit sportiv në EUROPOL.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i shoqëruar nga deputetët Ridvan Bode dhe Edmond Spaho, kanë zhvilluar dje një takim elektoral me qytetarët e Korçës, në mbështetje të kandidatit për kryetar Bashkie, Sotiraq Stratobërdha, zgjedhje të cilat do të zhvillohen më 3 nëntor. Nga Korça, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka theksuar se kandidati që ka zgjedhur e djathta është shprehja e qytetarisë. “Në këto zgjedhje, demokratët konkurrojnë si opozitë dhe u takoi demokratëve të Korçës, rasti për t’u kthyer në kutitë e votimit dhe të udhëheqin bashkëqytetarët e tyre drejt kutive të votimit, pak muaj pas zgjedhjeve të përgjithshme, për arsye që dihen. Kandidati që kemi përzgjedhur bashkërisht, është shprehje e respektit dhe e nderimit për këtë qytet dhe qytetarët, korçarë dhe korçare të cilëve u dhimbset, u bëhet vonë dhe i qajnë hallin qytetit të tyre. Kemi kandiduar personin që besojmë se ofron më së miri potencialin për të avancuar alternativën tonë për Korçën, për të vënë në qendër të programit dhe qeverisjes lokale të Korçës, jo kryetarin e Bashkisë, as shokët apo miqtë e tij personalë, por për të vënë në qendër të Bashkisë së Korçës qytetarin korçar, hallet e problemet e tij, shpresat e dëshirat e tij e të saj, për veten tuaj, për fëmijët dhe qytetin tuaj. ”, – tha Basha. Më tej, kreu i PD-së vlerësoi figurën e Stratobërdhës, duke theksuar se,: “Me praktikën më të mirë të qeverisjes dhe vlerat më të mira të praktikave që ka pasur rastin t’i shikojë por edhe të jetë pjesë e tyre gjatë qëndrimit në Kanada, sot para jush vjen Sotiraq Stratobërdha, më i pjekur, më i aftë, më i vendosur, më i përkushtuar dhe definitivisht më i qartë se Sotiraqi tjetër, sa i përket asaj që u ofron qytetarëve të Korçës dhe qytetarisë korçare për ditët e ardhshme. U ofron transparencë, u ofron llogaridhënie, u ofron modesti, shërbim të përkushtuar ndaj qytetarit, jo arrogancë, as arbitraritet, as errësirë për vendimet kryesore që prekin çdo qytetar të Korçës, u ofron mbi gjitha atë që buron thellë nga zemra e tij dhe zemra e çdo qytetari korçar, dashurinë e pamatë për qytetin tuaj, për perlën e qytetarisë shqiptare, për Korçën tuaj,  për Korçën tonë”. Në fund të fjalës së tij, kreu i demokratëve theksoi se  këto zgjedhje kanë të bëjnë drejtpërdrejt dhe në thelb me qytetarët e Korçës, hallet dhe problemet e tyre. “Ndaj me besimin më të plotë se kandidatura e zotit Stratobërdha dhe programi i tij do të votohen gjerësisht nga qytetarët e Korçës, për të mirën tuaj, për të mirën e qytetit tuaj, dua edhe njëherë t’ju garantoj se aleanca për qytetarinë korçare, Partia Demokratike, aleatët e saj, kandidati ynë janë dhe do të mbeten në dispozicionin tuaj në ditët dhe javën e ardhshme, për të bërë të mundur të sqaroheni për çdo çështje dhe detaj të programit të tij, rrugë më rrugë, shtëpi më shtëpi”, pohoi Basha. Nga ana e tij, kandidati Stratobërdha është shprehur: “Hyra në këtë garë për t’i bërë gjërat më mirë ku të gjithë qytetarët do trajtohen njësoj, sepse Bashkia nuk është pronë e një grushti njerëzish apo pronë e një individi dhe se institucioni i Bashkisë do të funksionojë në bazë të parimit të transparencës”. Kandidati i PD-së, Sotiraq Stratobërdha, do të garojë më 3 nëntor për kryetar të Bashkisë së Korçës përballë kandidatit socialist Sotiraq Filo.

Haradinaj ndan 5 mijë euro për çertifikata të veteranëve By xurxull | February 26, 2018 0 Comment Haradinaj ndan 5 mijë euro për çertifikata të veteranëve Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj asesi nuk po mund t’i “rehatojë “ veteranët. Përveç ankesave që kishin për pensio…

Roli kryesor i këtyre faqeve është për të kapërcyer hendekun mes jush dhe CS: GO bast. Këto vende bëjnë të gjithë punën për ju që të jeni në gjendje të vendosni baste. Çdo gjë, nga toka lart, trajtohet nga faqja. Të gjithë ju duhet të bëni është të bëni një llogari, fondet e depozitave dhe të vendosni baste tuaja. CS: faqet GO e bëjnë të lehtë për të gjithë të gëzojnë të gjitha që ka rreth CS: GO dhe Bitcoin kumar. Në këtë faqe shfaqim vetëm të fundit Bitcoin CS: GO shanset Nga markat më të mira sportive.

Policia lokale e mbështetur dhe nga Forcat e Policisë së Repartit të Ndërhyrjes së Shpejtë Tiranë ka ushtruar gjatë natës kontrolle të befasishme në akset rrugore, lokale e ambiente të ndryshme, për kapjen e personave në kërkim apo të atyre që qarkullojnë me armë zjarri.

Së fundi, duke kërkuar në opsionet wagering në dispozicion mund të japin baste tuaj më shumë diversitet. Të kesh më shumë CS: GO faqet e basteve Zgjedh nga mund të të afrohesh me mosmarrëveshje konkuruese dhe më shumë ditë pagese. tonë bitcoin CS: GO shanset Janë përditësuar me të gjitha ndeshjet më të fundit dhe më të mëdha që ndodhin së shpejti.

Informacion mbi të ardhurat personale të faqes pronari është autentike. Por kjo nuk është garanci e të ardhurave të tilla secili. Rezultatet mund të ndryshojnë në varësi të aftësive fizike dhe mendore. Që nga opsionet binare tregtare përfshin rreziqe të larta.

Shiko more ekspert,ASNJE kompani e licensuar nderkombetare nuk i ben keto k**lliqe qe thua ti.Ne momentin qe nje shtet ndalon bastet online,atehere kompania online mbyll te gjitha accountet ekzistuese   dhe  njofton te gjithe klientet ekzistues (shqiptare ne rastin konkret) permes nje e-maili qe kshu kshu ligji dhe te le nje afat te caktuar kohor per terheqjen e parave qe ke ne account.Nga ky moment,nuk ekziston me opsioni ALBANIA pergjate regjistrimit.Ketu mbyllet gjithcka,nuk behet fjale qe kompania te merret me tej me shqiptaret ,bye bye !!! Zgjidhja e vetme eshte VPN ,per ata qe e dine cfare eshte.Dmth,te them une ty o pjerthomas : do hap nje account me te dhenat e tua (emer ,mbiemer,datlindje,adrese shpie,postal code,qytet,shtet) dhe do e perdor une accountin tend.Problemi eshte se kompanite online bllokojne IP-te shqiptare ?! Atehere permes nje VPN-je une zgjedh IP belge dhe ja ku u zgjedh gjithcka !!! Me demek une jam pjerthomas nga belgjika ,por realisht jam filanfisteku nga shqiperia.Te pjerdhsha ne vesh o ekspert !!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *