“depozita e lojrave të futbollit 10 mijë parashikimet për fitore të përcaktuar topin”

STORY mbetet lajm! sepse ju tregon personazhet e vërtetë VIP nga politika deri tek arti me të rejat e tyre, me anët e forta por dhe të dobëta që nga profesioni e deri tek performaca, stili, apo pamja e tyre. STORY ju tregon protagonistët e eventeve dhe ngjarjeve më të bujshme në vend përmes vlerësimeve, komenteve, por edhe kritikave. Te gjithë e kemi një STORY! Të gjithë e duam një STORY!

Une nuk u mburra sepse as e perdor dhe as nuk di (momentalisht) ,thjesht e di cfare eshte dhe perse sherben.Dhe e ke gabim qe nuk ben pune VPN-ja ,te bejne cfare te duan abcom dhe tring (dyshoj se jane aq te afte sa te bejne mrekullira ,kur ne kete shtet nuk dine te shembin as nje pallat 5 katesh).

Beluloooo qe transferta e parave behet nga bankat (e nivelit te dyte  i thone ne Shqiperi) , kjo dihet, se te gjithe njerzit kur blejne bileta avioni, rroba, sende, nepermjet internetit, paguajne me karta krediti, qe sot i ofrojne vete kompani te ndryshme dhe banka. Mirpo eksperti atje i duhej pergjigjur pyetjes se gazetarit, per te marre vesh delet e tjera

Pikerisht,fenomeni ekziston si pasoje e disekulibrit momental te tregut.Ne greqi,arbitrazhi sportiv eshte shume i perhapur ,greqia eshte numri 1.Ka shume njerez qe e kane pune,sigurojne jetesen me kete gje.Aq shume merren me kte gje,saqe kane filluar te shperngulen ne shtete te tjera ,sepse ne greqi doli ligj i ri dhe tashme kompania e bastit takson klientin me 10% me qellim qe te reduktoje sadopak taksat ndaj shtetit grek.

 Po ashtu shtohet se kjo e ardhur “nuk ka të bëjë aspak me rritjen e nipteve sekondare (ligji aktual nuk e ndalon dhe çdo subjekt i licensuar mund të hapë lojra fati të kategorive të sipërcituara pa kufizim), por, së pari i operacionit “Fundi i marrëzisë”, që identifikoi informalitetin e pamasë të këtij sektori, e sidomos edhe i punës së Njësisë së Mbikqyrjes së Lojrave të Fatit, që në respekt të ligjit, ka arritur ta formalizojë pothuajse plotësisht këtë sektor”. Duke bërë një krahasim të situatës financat shtojnë se detyrimet e subjekteve ndaj NJMLF-së, vetëm për treguesin e detyrimit për 0,5 për qind të xhiros, për periudhën 2009-2015 kanë një vlerë prej 21.7 milionë lekë. “Kjo i përket kryesisht viteve të kaluara 2009-2013 (në vlerën 18.1 milionë lekë) dhe 3.6 milionë i përket viteve 2014-2015”, thuhet në deklaratë. Duke iu referuar të dhënave të muajve  janar-tetor 2015, të dhënat paraprake tregojnë se taksa nacionale, ku përfshihet edhe taksa e lojrave të fatit, është nga 16,2 milionë lekë në vitin 2013, në 25,024 milionë lekë në 2015, ose me një rritje prej 17,4 % nga fakti i vitit 2014-ës. 

Partia Demokratike ka reaguar dje lidhur me deklaratat e Kryeministrit Edi Rama në “Ditën e të Rënëve të Policisë së Shtetit”, ku nëpërmjet deputetit Gent Strazimiri i hodhi poshtë ato, duke theksuar se mbështetja ndaj familjarëve te të rënëve ka qenë prioritet ndër vite. “Tallazet dhe furtunat e jetës nuk parashikohen dot me ligj, dhe kësisoj përmirësimi i kuadrit ligjor dhe ndihmës ndaj tyre nuk do të njohë kurrë kufij, e vetmja gjë që zoti Rama duhet t’u kishte premtuar sot, do të duhej të ishte respektimi i ligjeve në fuqi të paktën për ta, dhe trajtimin e barabartë të martirëve, domethënë jo ndarjen e tyre si deri në vitin 2005 në “të vrarë në kohën e Berishës dhe të vrarë në kohën tonë”, – tha deputeti demokrat. Më tej ai denoncoi pushimin e 70 zyrtarëve të Ministrisë së Brendshme brenda natës së të premtes, duke shkelur sipas Strazimirit ligjin dhe nëpërkëmbur dinjitetin njerëzor të nëpunësve. Në këtë kontekst, Partia Demokratike kërkon ndërprerjen e menjëhershme të trajtimit të nëpunësve të administratës si “kolaboracioniste” dhe shkarkimin e tyre me lista të zeza të përpiluara në zyrat e Partisë Socialiste. “Mbrëmë vonë, 70 zyrtarë të Ministrisë së Brendshme janë thirrur, për të marrë fermanin e zi të shkarkimit nga puna, pa paraqitur asnjë motiv. Janë thirrur dhe shkarkuar natën, pa asnjë shpjegim. Administrata Publike, as nuk është plaçke lufte, e as stalla e kooperativës ku xhahilët vendosnin për “therje te detyruar” të gjësë së gjallë për t’i shtruar gostinë të deleguarit të Partisë” deklaroi deputeti i PD-së Gent Strazimiri. Ndaj deklaratave të deputeti demokrat ka reaguar dje ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili i ka hedhur poshtë ato, duke paraqitur në rrjetin social facebook një foto me disa punonjës të kësaj ministrie. “Këta janë 70 zyrtarët e lartë të policisë së shtetit që sipas deklaratës së sotme të PD-së janë shkarkuar dje natën. Ky rast është qesharak, për me tepër nga një opozite qe ka edhe mundësi te ngrihet ne nivelin e debatit te shëndoshë për reformat e vërteta në Policinë e Shtetit”, – shkruante Tahiri në rrjetin social.

Ish-atleti xhamajkan Usain bolt ka bërë me dije sot skuadrën e re, me të cilën do të nisë aventurën si futbollist. Nuk bëhet fjalë për një ekip profesionist në futboll, por për skuadrën e UNICEF dhe ndeshjen e…

oblasti Praha – Miškovice, Čakovice, Třeboradice, Březiněves, Kbely, Přezletice, Horní Počernice, Ďáblice, Vinoř, Satalice a dále obce Veleň, Mírovice, Líbeznice, Hovorčovice, Bášť, Měšice, Nová Ves, Jirny, Zlonín, Kostelec nad Labem a Brázdim – viz Přístupové body

Reshjet e dendura të shiut të orëve të fundit kanë shënuar përmbytjet e para në Shkodër, ku uji ka mbuluar hapësira të konsiderueshme. Sipas të dhënave nga Emergjencat Civile, në Ana Malit janë me prezencë uji rreth…

Ekzistojnë shumë bastexhinjë në rrjet, të gjithë duke kërkuar me deomos biznes me ju. Bazuar në preferencat personale dhe zakonet e juaja sportive, mund të përdorni bastexhinjë në internet apo jashtë tij. Disa nga bastexhinjtë më të njohur shqiptar, si p.sh. Betfair, William Hill dhe SBOBet, janë duke rivalizuar njëri tjetrin për vëndin e parë në internet apo jashtë tij, duke e bërë për ju shumë herë më të lehtë për të vendosur bastet tuaja.

“Shpërthime aktiviteti në kontekstin e tregut të basteve mund të kuptohen duke vrojtuar ndryshimet e pazakonta të probabiliteteve (njohur në shqip si koeficientë). Ndryshime të tilla shpesh sinjalizojnë flukse të larta të pazakonta parash, të cilat reflektojnë se bastvënës të caktuar besojnë se koeficientët e mëparshëm janë favorizues për ta; në disa raste kjo do të ndodhë për shkak se ata vetë kanë rregulluar që ndeshja të marrë një rrjedhë të caktuar. Ndryshimet (e koeficientëve) mund të vërehen gjithashtu në rastet kur organizuesit e basteve krijojnë opinionin se një ndeshje është subjekt manipulimi, për shembull ata mund të përgjigjen duke caktuar koeficientë në një nivel jotipik jokonkurrues. Për rrjedhojë, ndryshimet e koeficientëve tregojnë njëkohësisht diturinë si të bastvënësve ashtu edhe të kompanive dhe algoritmet që identifikojnë baste anormale të shtyjnë të mendosh se ka nevojë për të mëtejshme”.

Mbajnë, por jo aq sa ndërkombëtarët. Kompanitë shqiptare shpesh ulin në mënyrë drastike koeficientet për të mbrojtur veten e tyre, ndërsa jashtë kjo ndodh më rrallë, sepse qarkullimi i parave është aq i madh, saqë edhe ndjeshmëria është më e ulët. 

A jeni dikush me një interes të madh në sport? Ne të ju ndihmojë të gjeni vendet më të mira streaming të gjithë botën kështu që ju kurrë nuk humbas në lojë ose sportive tuaj të preferuar ngjarje. Të gjitha këto faqet e internetit të bëjnë streaming në dispozicion për ju për të lira dhe ju ofrojnë luksin për të parë lojra nga komoditetin e shtëpisë tuaj.

Industria e bixhozit në Shqipëri realizon të ardhura që shkojnë deri në 150 milionë euro në vit, nga të cilat, një pjesë e madhe i përkasin basteve sportive. Industria e basteve është e lidhur si donatore dhe në pronësi me disa nga skuadrat e futbollit.

Nëse e doni Counter-Strike: Global Offensive dhe bast, CS: GO faqet e basteve Do të shërbejë si porta juaj për të gjitha veprimet dhe përfitimet që ka. Me bastin e bërë më të lehtë nga Bitcoin, kjo listë vazhdon të rritet me shtimin e vendeve që ofrojnë marrëveshje fitimprurëse.

Kjo është fare naive. Së pari bankat nuk pranojnë, sepse nuk iu intereson t’iu ulet qarkullimi i parave. Së dyti, e kanë të pamundur të monitorojnë të gjitha rastet e bastvënieve. Së treti, ka edhe forma të tjera. 

“Duke marrë parasysh se Skënderbeu normalisht përballet me 4.59 goditje në portë mesatarisht brenda 90 minutave, atëherë përballja me 10 goditje brenda 6 minutave të fundit në ndeshjen kundër Crusaders është një fakt tërësisht i pazakontë.”

keshtu si duket ka vendosur dhe qeveria e re socialiste shqiptare. ajo kerkon te rregulloje nepermjet ligjit, kete veprimtarine e lojrave te fatit dhe bashke me te edhe te tere leket qe kjo permbledh.

– Te premten (dje dmth), merret vesh se i kishte kerkuar ne konfidence shoferit te Institucionit “te jepte doreheqjen”, me motivacionin : “ke qene shoferi i parardhesit”. Shoferi, edhe pse shofer, dinte me teper se shefi yne provincial, i diplomuar me master week-end ne Universitetin prestigjoz “Diamanti” te rrethinave te Tiranes, dhe ja pret si pa teklif : “Une kam qene shofer i Institucionit, jo i ish-shefit, dhe s’kam ndermend te jape doreheqjen. Po deshe, me sill shkarkimin me shkrim”. Bukur.

Haradinaj ndan 5 mijë euro për çertifikata të veteranëve By xurxull | February 26, 2018 0 Comment Haradinaj ndan 5 mijë euro për çertifikata të veteranëve Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj asesi nuk po mund t’i “rehatojë “ veteranët. Përveç ankesave që kishin për pensio…

SLEVA ZA PŘEDPLATNÉ: V případě předplatby internetového připojení je po předplacenou dobu poskytována sleva z ceníkové ceny. Předplatné 1 rok = sleva 10%, 2 roky = sleva 20%, 3 roky = sleva 30%. Uvedenou nabídku lze využít kdykoliv po dobu trvání smlouvy. Tyto slevy se s jinými slevami nesčítají.

Raporti i Organit të Kontrollit, Etikës dhe Disiplinimit të UEFA që kërkon dhjetë vjet ndalim të Skënderbeut të Korçës nga garat europiane hedh dritë mbi botën e pistë të futbollit, financimit të skuadrave shqiptare drejtpërsëdrejti nga paratë e basteve dhe lidhjet me politikën e me të dënuar për trafik droge.

Bet365 ka një histori të gjatë në internet, fillimisht duke filluar nga vetëm si një sportsbook. Që nga ato fillimet përulur, ai e ka zgjeruar në çdo fushë të madhe të kumar online, duke përfshirë një kazino online, një dhomë bingo, lojra aftësi, dhe dhomë Bet365 Poker. Kjo është një prej emrave më të besuar në kumar online për lojtarët në Mbretërinë e Bashkuar.

Po,normale qe mund te regjistohesh.Rimbushja mund te behet edhe me karte,paypal,banke dhe shume metoda te tjera.Gjithsesi nga Shqiperia nuk e di nqs llogaria rimbushey me banke,paypal apo karte krediti/debit (Shqiperi hesapi).Gjithsesi per Shqiperine (dhe per gjithe boten normale) ekzistojne disa online payments ( Skrill.com ; Neteller.com) permes se cilave kryhet rimbushja e llogarive.

StreamSports është një sport i lirë streaming website ku ju mund të shikojnë pikat kryesore, pasqyrë ndeshje, statistikat, dhe ndeshjet e juaj të preferuar. Nëse ju keni humbur pikat kryesore të një ndeshje jetojnë ju mund të arrijë këtu. Dhe për një gjë që ju do të donte këtë streaming sport faqe interneti është, ajo është ad-free që annoys të gjitha. Jo vetëm kjo ju do të gjeni të gjitha ngjarjet e mëdha sportive në një faqe.

Informacion mbi të ardhurat personale të faqes pronari është autentike. Por kjo nuk është garanci e të ardhurave të tilla secili. Rezultatet mund të ndryshojnë në varësi të aftësive fizike dhe mendore. Që nga opsionet binare tregtare përfshin rreziqe të larta.

Teknologjia e provuar me kohë ofron mundësinë për të luajtur lojëra të përshpejtuara të kazinosë në internet nga shfletuesi. Në vitin 2007, Netent filloi të prodhojë lojëra elektronike që mund të luhen nga shfletuesi pa u shkarkuar.

E la veturën në parking, në mëngjes nuk i gjeti gomat By xurxull | February 26, 2018 0 Comment Mbrëmë në orët e vona, një veture në Prishtinë, i janë vjedhur të katër gomat, duke e pamundësuar atë të lëvizë më pas. Vjedhja ka ndodhur në rrugën “Ahmet Gashi” në lagjen Mati …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *