“bolanews parashikimet për fitore të përcaktuar topin”

Raporti, i cili u publikua në internet të premten, ngre akuza të rënda jo thjeshtë ndaj skuadrës së Skënderbeut, por edhe për ish-ministrin e Financave Ridvan Bode, i cili akuzohet se ka kërcënuar një trajner duke i kërkuar të humbasë ndeshjen, për presidentin aktual, biznesmenin Ardjan Takaj, ish presidentin Agim Zeqo, gjithashtu biznesmen, si dhe për numër të madh lojtarësh, trajnerësh e personazhe të tjera të sportit dhe biznesit në Shqipëri.

keshtu si duket ka vendosur dhe qeveria e re socialiste shqiptare. ajo kerkon te rregulloje nepermjet ligjit, kete veprimtarine e lojrave te fatit dhe bashke me te edhe te tere leket qe kjo permbledh.

WEBET มีทีมงาน Call Center คอยดูแลสมาชิกทุกท่านตลอด 24 ชั่วโมง โดยสมาชิกสามารถเลือกช่องทางติดต่อกับเจ้าหน้าที่ได้ตามความสะดวกของสมาชิก ท่านสามารถมั่นใจได้ว่าทุกปัญหาของท่านจะได้รับการดูแลอย่างรวดเร็วและดีที่สุด ด้วยทีมงานมืออาชีพของเรา

Me seriozisht, lojerat e fatit ne Europe jane te liberalizuara vitet e fundit qysh nga Direktiva e 2006-es per lojrat online dhe ne asnje Shtet te BE-se nuk ndalohet dot ne ASNJE MENYRE kumari online !

Qeveria nis zbatimin e nismës së bërë publike dy ditë më parë nga Kryeministri Rama për bllokimin e faqeve online të basteve. Ministria për Inovacionin dhe Administratën Publike, përmes ekspertëve të saj, ka bllokuar dje disa prej adresave të kompanive të basteve të cilët nuk operojnë në Shqipëri. Adresa të kompanive ndërkombëtare si “Bet 365” dhe “William Hill”, të cilat janë ndër më të përdorurat edhe nga bastvënësit shqiptarë ishin të pamundura për tu hapur dje online. Po ashtu edhe sitet e basteve “unibet.com” dhe “youwin.com” ishin bllokuar. Në ditët në vijim, pas raportimit të plotë nga ana e njësisë së Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit, e cila po harton listën e faqeve online përmes të cilave shqiptarët vënë baste sportive me kompani të cilat nuk operojnë në Shqipëri, Ministria e Inovacionit, përmes Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare do të nisë bllokimin e të gjitha linqeve.

“Duke marrë shkas nga lajmi i publikuar së fundmi në portalin e UEFA-s, Klubi i Futbollit ‘Skënderbeu’ mohon kategorikisht dyshimet dhe akuzat se persona të lidhur me klubin kanë kërcënuar me jetë inspektorët e organizatës europiane të futbollit,” shkroi Skënderbeu në faqen e saj zyrtare në Facebook.

2. Vendosja e basteve vetem per zbavitje eshte OK, por duet te jemi te vetedijshem qe ne periudha afatgjata nuk sjell fisime. Per shembull: Te vesh bast nje ndeshje qe transmetohet ne mbremje ne TV, sigurisht qe nuk do te shtoje fitimet tuaja.

turqit luajne duke ndryshuar adresen IP te tyre, pra per t’ja hedhur serverit te faqes ku behen bastet, se nuk jane operatoret e tyre qe bllokojne por vetem faqet e huaja te basteve qe ndalojne IP, pra adresat turke, te marrin pjese ne baste. tek turqit ndodh pra ajo teoria tende, qe kompanite e huaja te basteve i jane bindur ligjit turk dhe qe Turqia vete eshte mjaftuar me kaq megjithese ka dijeni qe ka persona (sigurisht te pakte) qe nepermjet marifeteve (VPN per kete sherbim duhet gjithashtu paguar) luajne gjithnje baste ne linje, pra thyejne ligjin. 

Përveç Top-Bast, inspektorët identifikojnë kompaninë tjetër të basteve I.T.S.G.A si sponsore e Skënderbeut përmes emrit Baste-Live. Kjo kompani jepet nga inspektorët si argument për lidhje të Skënderbeut me elementë të krimit të organizuar. Inspektorët vërejnë se kjo kompani është pjesërisht nën pronësinë e vëllezërve Gramoz e Besnik Murataj. Gramoz Murataj ishte dënuar nga një gjykatë italiane në vitin 2004 për trafik droge. Ai u arrestua në Vlorë në vitin 2013 me synimin e ekstradimit në Itali. Por para se gjykatat shqiptare të jepnin lejen e ekstradimit, ai u la në arrest shtëpie dhe iku në arrati para se të shpallej vendimi. Aktualisht është në kërkim.

bet365 është bastvënësi më i madhi në internet në të gjithë botën, kështu duke tërhequr shumë bastvënës të Britanisë së Madhe, ku dhe aty është baza e kompanisë. Shërbimet e bastvënjes ofrohen në më shumë se 200 vende dhe me më shumë se 21 milion konsumatorë, bet365 vazhdon të qëndrojë më lartë se faqet tjera. Kur faqja fillojë të ofrojë bastvënien në sporte, qëllimi ka qenë që të ofrojë siguri në të gjitha sportet nga e gjithë bota. Me këtë sukses të madh, bet365 tani është adresa më e vizituar e bastvënies në sportet online.

PARASHIKIMET E NDESHJEVE PER SOT. PARASHIKIME NDESHJESH FUTBOLLI. BASTE ONLINE. NDESHJET LOZEN NE KOMPANI BASTESH NE INTERNET. LOZNI NE 10BET DUKE PERFITUAR BONUS DERI 200 EURO 1) Wolverhampton Wanderers vs […]

Meridianbet është një libralidhës serb në pronësi Meridian Gaming Ltd është një kompani e regjistruar në Maltë me është e licencuar nga lotaritë dhe Autoritetit lojrave të Maltës. Kjo është një faqe sportive bast duke ofruar një gamë të mirë të mosmarrëveshje sportive, si dhe baste të jetojnë në një format të pastër site. Ne nuk dimë shumë më tepër në lidhje me këtë libralidhës dhe do të vlerësojmë çdo komente reale përdoruesit.

1) Zakonisht janë 3 kompani të mëdha bastesh që nxjerrin të parat kofiçentët e një ndeshjeje. Kompanitë më të vogla që nuk kanë eksperiencë apo logjistikën e duhur presin këto 3 kompani dhe atëherë   japin kofiçentët. Tani këto kompani për të tërhequr lojtarë në faqet e tyre japin kofiçentë më të lartë se mesatarja duke krijuar kështu mundësi për arbitrage!

2. Nese Qeveria kerkon ti taksoje keto kompani duhet te beje perpjekje administrative qe ato te regjistrohen edhe ne Shqiperi dhe te paguajne taksa ne baze te xhirove qe do te bejne lojtaret Shqipetare. Nese ato nuk pranojne, atehere mund te marre nje mase te tille.

Betin janë një libralidhës relativisht e re në internet, e themeluar në 2010. Kjo libralidhës është e qartë duke u përqendruar në klientët evropiane gjykuar nga gjuhët dhe monedhave në dispozicion. Ata kanë një vend shumë të qartë dhe tërheqës duke ofruar mbulim të plotë sportive dhe të jetojnë në-play bast.

Basti multiple apo skedina eshte nje kombinim i me shume se nje basti, qe rezulton fitues nqs te gjitha bastet qe e perbejne jane fitues. Ne kete rast, kuota e fituar eshte e barabarte me shumezimin e kuotave qe perbejne skedinen. P.sh. nje skedine e perbere nga tre baste, me kuotat 1.50, 2.00 e 3.00, ka si kuote perfundimtare (nqs te gjitha kuotat jane fituese) 1.50*2.00*3.00 = 9.00

LAJMI I FUNDIT: Aktorja e njohur rrah burrin dhe tre policë, arrestohet më pas By xurxull | February 26, 2018 0 Comment LAJMI I FUNDIT: Aktorja e njohur rrah burrin dhe tre policë, arrestohet më pas Aktorja hollivudiane, Heather Locklear ka shkaktuar një skandal, pasi u arrestua nga policia në…

Nëse ndjeni se jeni duke marrë një shërbim të varfër, vështirësi me depozitat dhe tërheqjet e parave apo  përvoja të një zone mbulimi të limituar, aty ku doni të vendosni një bast, atëherë ndoshta ka ardhur koha të zbuloni alternative të tjera. Në botën e basteve sportive nuk është e vëndit besnikëria tek një bastexhi i vetëm, por është mëse e pranueshme të përdoren disa të tillë njëkohësisht. Në fakt, kjo gjë mund të rezultoj në avantazhin tuaj, kur kërkoni koefiçentin më të mirë dhe mund të përfitoni nga promocione apo baste gratis.

Pataj le te futemi se si krijohen keto mardhenie , kur keto Firma per te qene i Besuar kerkojne  tu paraqitesh nje Garanci Bankare ( rezerve Parash ) me nje nr Llogarie , ku te merren apo te shtohen te ardhurat .

Në fshatin Barbullush të Shkodrës, një i ri 26 vjeç u gjet i vdekur në kanal. Policia ka bërë me dije se në një kanal kullues u gjet një kufomë, që dyshohet se i përket një viktime të seksit mashkull….

Duke pasur Bitcoin si pagesë është shumë më e lehtë se sa të duhet të paguani përmes telit bankar për bastet sportive. Duke përdorur atë do të thotë depozita të menjëhershme dhe tërheqje për bastuesit. Bitcoin faqet e internetit të basteve sportive nuk kërkojnë ndonjë konfirmim kur paguajnë në Bitcoin, që do të thotë që bilanci juaj përditësohet menjëherë. Tarifat janë gjithashtu shumë më të ulëta, pa fare pak pagesa. Librat sportive mund të japin shanse më të larta, sepse munden gjithashtu të kursejnë veten nga akuzat bankare. Për shkak të kësaj, disa uebfaqe të basteve sportive kufizojnë mundësitë e tyre të pagesave vetëm për Bitcoin. Në këtë shkallë, Bastet sportive Bitcoin kurrë nuk do të dalë në stilin.

Një nga faqet e internetit më të mira për të shikuar Badminton online, Star Sport është shfaqur si faqen udhëheqës në rajonin e Azisë për të gjithë entuziastët e sportit. Shikuesit kanë mundësi për të parë ngjarjet e tyre të preferuar sportive përmes një ndërfaqe emocionuese, pa pasur nevojë të shqetësuar shumë për reklama.

“Degjova kete lajmin e ketij zotnise ne Velipoje qe e kishin mbajt peng per borxhe. Jam nje nan e re me nje femije 3 vjec. Burrin e kam marr me dashni, por qe ne fejese e zbulova qe luante loto sporti. Si e re qe isha hajt thoja do e lajne se burr asht. Kaluan dy vitet e fejeses ai nuk asht I dhunshem, por kur humbet ne loto iken me dit prej shpiet sepse na vijne borxhlinjte. Kam duru se mka mbeshtet dhe vjehrra. Tesh ka shku ne fund gjaja. Pardje me erdhen me kerku leket dhe me thane do te marrim shpine. Burrin se kam ne shpi, vjehrren e kam te semure. Ca asht ky ves qe po shkaterron familjet? Pse shteti nuk i mbyll lojnat e fatit? A ka njaj institucion qe i shpeton meshkujt nga kjo varesi. Ka pas raste qe ka prish edhe leket e tamlit te djalit. Lene pastaj qe ne shpine ton pa shit kane mbet vec divanat. Un sdu me e prish familjen se shume here kam dasht me u nda, por nuk di kujt ti drejtohem per ndihme qe burri ta lajne kete ves. Faleminderit e kerkujt mos I ndodhte ajo e Velipojes”, rrëfën gruaja.

Oferta e basteve sportive është e bujshme. Këtu përfaqësohen të gjithë sportet e famshëm, nga futbolli te basketbolli, tenisi dhe golfi. Krahas kësaj janë disa sporte tipike britanik si kriket, bilardo dhe regbi. Gjeni oferta bastesh gjithëpërfshirëse. Portfolio i basteve sportive është veçanërisht i bollshëm për pjesën e garave me kuaj. “Garat virtuale” paraqesin një tipar dallues, ku klientët mund të vendosin baste p.sh. për rezultatet e ndeshjeve të futbollit apo garave me kuaj. Gjatë reçensionit për William Hill, kjo kategori u dallua mes tjerash pasi nuk kishte vonesa kohore. “Garat virtuale” nisën menjëherë pasi u vendos basti. Ofertat e basteve live janë të vërteta. Gjatë reçensionit, ishte e mundur p.sh. të vendosje baste live në ndeshjet e kampionatit U-19 të futbollit në Poloni. Opsionet e basteve live janë të larmishëm, ndaj cilido strateg i zoti ka shanse të mira fitimi. William Hill ofron gjithashtu baste të kombinuara apo individual për ngjarjet sportive në mbarë botën. Kjo larmi e konsiderueshme përmbush kapriçot e cilitdo dhe si pasojë William Hill merr një vlersim jashtëzakonisht pozitiv.

PARASHIKIMET E NDESHJEVE PER SOT. PARASHIKIME NDESHJESH FUTBOLLI. BASTE ONLINE. NDESHJET LOZEN NE KOMPANI BASTESH NE INTERNET. LOZNI NE 10BET DUKE PERFITUAR BONUS DERI 200 EURO 1) Udinese vs Juventus — 2(-1) […]

“Jam në një lidhje, jam e dashuruar. Po e bëj sot për herë të parë publike”, u shpreh Anxhela teksa publiku brohoriti. “Po prisni, prisni. Ai është George Clooney”, tha këngëtarja duke i zhgënjyer të gjithë. “George të dua zemër”, u drejtua Anxhela nga kamera dhe dërgoi një puthje për aktorin e njohur amerikan i cili është i martuar dhe baba i dy fëmijëve.

 Maskarai ! EDVIN – ENVER-KRISTAQ-RAMA  ,  Si guxon AI te shkeli te  DREJTEN e njeriut per te lujt kumar, se pastaj vijne me rradhe shkeljet  e te Drejtave THELBESORE  te njeriut, ku me e rendesishmja eshte ajo e “Futja pOrdhes ” ku te doje dhe si te doje qejfi,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *