“bobbing balls topin e përditshëm”

“Degjova kete lajmin e ketij zotnise ne Velipoje qe e kishin mbajt peng per borxhe. Jam nje nan e re me nje femije 3 vjec. Burrin e kam marr me dashni, por qe ne fejese e zbulova qe luante loto sporti. Si e re qe isha hajt thoja do e lajne se burr asht. Kaluan dy vitet e fejeses ai nuk asht I dhunshem, por kur humbet ne loto iken me dit prej shpiet sepse na vijne borxhlinjte. Kam duru se mka mbeshtet dhe vjehrra. Tesh ka shku ne fund gjaja. Pardje me erdhen me kerku leket dhe me thane do te marrim shpine. Burrin se kam ne shpi, vjehrren e kam te semure. Ca asht ky ves qe po shkaterron familjet? Pse shteti nuk i mbyll lojnat e fatit? A ka njaj institucion qe i shpeton meshkujt nga kjo varesi. Ka pas raste qe ka prish edhe leket e tamlit te djalit. Lene pastaj qe ne shpine ton pa shit kane mbet vec divanat. Un sdu me e prish familjen se shume here kam dasht me u nda, por nuk di kujt ti drejtohem per ndihme qe burri ta lajne kete ves. Faleminderit e kerkujt mos I ndodhte ajo e Velipojes”, rrëfën gruaja.

Industria e bixhozit në Shqipëri realizon të ardhura që shkojnë deri në 150 milionë euro në vit, nga të cilat, një pjesë e madhe i përkasin basteve sportive. Industria e basteve është e lidhur si donatore dhe në pronësi me disa nga skuadrat e futbollit.

“Para se të prezantojmë natyrën e aktivitetit të fiksimit të ndeshjeve nga Skënderbeu përgjatë shtatë viteve të shkuara, është e rëndësishme të përmbledhim shkurtimisht historinë e hierarkisë së klubit dhe lidhjet e brendshme dhe të jashtme mes futbollit, politikës dhe krimit të lidhura me të”, shkruhet në raport, para se të shpjegohen lidhjet mes asaj që është pak a shumë, elita e biznesit, e futbollit dhe në disa raste, e krimit të Shqipërisë me industrinë e basteve sportive.

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e bërë nga Shoqata e Shoqërive të Basteve Sportive që lidhej me koncesionin e mirëmbajtjes së Sistemit Qendror të Monitorimit Online të lojërave të fatit. Në argumentet e saj Gjykata Kushtetuese ka nënvizuar se në rastin e sistemit online nuk jemi para cenimit të lirisë.

– Te premten (dje dmth), merret vesh se i kishte kerkuar ne konfidence shoferit te Institucionit “te jepte doreheqjen”, me motivacionin : “ke qene shoferi i parardhesit”. Shoferi, edhe pse shofer, dinte me teper se shefi yne provincial, i diplomuar me master week-end ne Universitetin prestigjoz “Diamanti” te rrethinave te Tiranes, dhe ja pret si pa teklif : “Une kam qene shofer i Institucionit, jo i ish-shefit, dhe s’kam ndermend te jape doreheqjen. Po deshe, me sill shkarkimin me shkrim”. Bukur.

TIRANE- Numri i pikave të basteve është trefishuar, por të ardhurat nga formalizimi i tyre në vitin 2014 janë rritur me 42.6 për qind në krahasim me vitin 2014, megjithatë pas miratimit të ligjit të ri për lojrat e fatit do të ketë një reduktim të tyre. Pas denoncimit të “Shqiptarja.com” që ka treguar rritjen e fenomenit të basteve sportive nëpër qytete në dy vitet e fundit,  Ministria e Financave nënvizon se nga aksionet “Fundi i marrëzisë”, të ndërmarra në tetor të dy viteve më parë, janë arritur rezultat të rëndësishme duke bërë të regjistrohen të gjitha pikat e basteve sportive, çka ka sjellë dhe trefishimin e tyre. “Të ardhurat e siguruara, në respekt të ligjit aktual “Për Lojrat e Fatit në RSH” – thuhet në deklaratën e ministrisë –  janë 42,6% më të larta, vetëm në një vit, pra në krahasimin mes vitit 2013 dhe 2014. Kështu, të ardhurat në total për vitin 2013 kanë qenë rreth 3,6 miliardë lekë, ndërsa ato për vitin 2014 shënojnë 5,3 miliardë lekë”. 

Në teatrin “Migjeni” të Shkodrës u festua sot 85 vjetori i lindjes së aktores së madhe shqiptare Tinka Kurti, “Nderi i Kombit”. Aktorja Kurti u ngjit për herë të parë në skenën e teatrit në moshën 15 vjeçare…

Policia e Shtetit njoftoi përmes një konference për mediat goditjen e një grupi kriminal që vepronte në Shkodër në fushën e trafikut të kokainës. Drejtori i Policisë së Shkodrës bëri të ditur se nga operacioni i…

“Nuk mundim thjesht të mbyllim internetin që të mos aksesojmë më website. Nëse bëhet një ligj i ri që mund të përdoret censura, kjo përdoret për qëllime të mira, por ka raste që nuk përdoret për qëllime të mira, nuk mund t’i besohet një enti të caktuar. Mënyra më e mirë është të bashkëpunohet me bankat. Ky është shembulli i Amerikës. Amerika e ka aplikuar bllokimin e të gjitha këtyre transaksioneve në bashkëpunim me bankat. Pra banka nuk autorizon asnjë transaksion me kartë krediti drejt kompanive që nuk lejohet”- u shpreh Dervishi.

Po me kompanite shqiptare çfare do ndodh valle? Meqe dashka te mbroje shqiptaret qeveria, pse po aplikon diktature ne ato kompani te huaja, ku luajne profesionistet dhe jetojne me ate pune shume njerez nga Shqiperia? Apo shqiptaret nuk mund t’i censuroje se i kane Fidelrat, Metat e Doshet, Frroket qe i ka fort per zemer KM?

Pas publikimit të raportit të premten në mëngjes, UEFA bëri edhe një deklaratë të jashtëzakonshme për shtyp, në të cilën njoftoi se inspektorët e saj patën marrë kërcënime me vdekje nga burime anonime.

Enjoy ndeshjen e fundit të basketbollit për të lira në NBA live streaming për të lira. Site transmeton të gjitha ngjarjet e mëdha basketboll. Ju mund të shikojnë NBA, NCABB dhe ligën e basketbollit për të lira. Ajo ju ofron me të mirë video të cilësisë. Ju do të gjeni lidhje të shumta dhe gjithashtu përfshin thekson, në luan lojë dhe dramave të lartë. Ju gjithashtu mund të merrni paguar abonim në qoftë se ju jeni një tifoz i vërtetë i basketbollit.

Me te vertet pra. Trafiku nga Vlora per shembull ne pergjithesi u ndalua. Buxheti u rrite fal punes me te mire ne lidhje me tatimet. Harrova dhe kauzen tjeter te Berishes… rruget… ku perseri pati me shume sukses se Nanoja.

Top Bet janë një sportsbook kryesor në det të hapur dhe kazino. Bazuar në Ishujt e Virgjër Britanike dhe në dispozicion për banorët e SHBA, TopBet.eu ofron basteve sportive mbi sportet amerikane si dhe sportive ‘të mëdha’ të njohura ndërkombëtare. Një bonus bujare signup është në dispozicion për të bettors reja. Shanset më të mira – linja, arrin dhe përhapet – janë në dispozicion për ngjarjet sportive të lartë gjatë gjithë vitit. Bet në kolegj f …

BASTE SHQIP faqja me e mire shqiptare per parashikime, informacione dhe analiza rreth basteve sportive. Qe nga 03/04/09 deri 29/05/09 do te gjeni 29 SKEDINA FITUESE me nje mesatare 1 SKEDINE FITUESE çdo 1.96 DITE.

nqse shteti do me adresu problemet sociale dhe krimin qe lind nga bixhozi, atehere le ta beje te jashtligjshem. Sesa sukses pastaj do kete, kjo eshte ceshtje tjeter. Nqse eshte i paafte qe te taksoje te ardhurat e atyre qe fitojne permes basteve online, kjo eshte tjeter gje. Po nuk ka sens qe te detyrosh dike qe do te luaje bixhoz qe ne 2 alternativave, te zgjedhi ate qe i jep me pak. Kjo ka per t’i hap prape rruge basteve ilegale, njesoj si ata kambistat poshte bankes

Italy: Similar to France, Italy has a state run internet gaming monopoly that finally opened its doors after EU pressure. Online sports betting is legal and Italian citizens pay no tax on their winnings.

I vetmi perfitim ktu eshte i atyre qe kane agjensi bastesh tani sepse edhe ate spread e vendosin si e sa te duan meqe nuk luan dot online. Psh, nqse betonline.com e jep fitoren e Juves me koeficent 1:1.5, ky shoku qe ka pike agjensie, ta jep 1:1.2. Ai qe e ka fiksim bixhozin, ka per ta lujt, offline ose online. Nqse do me e ndalu fare, le ta beje. Kto deklaratat bombastike jane per xake & co

Sipas policisë, persona ende të paidentifikuar nga uniformat blu, kanë vjedhur lokalin e basteve sportive në pronësi të E.N, vjeç 37, banues në Tiranë. Ata mësohet se kanë marrë një sasi lekësh, por pa e specifikuar vlerën e saktë.

Mbyllje te websiteve per bastet online ne vend dhe strategji daljeje per aktivitetin e lojerave te fatit qe respektojne ligjin. Shqip, lenie kohe ne dispozicion per te gjitha keto biznese, nga te cilat nuk do te fitohet gjithe jeten, pasi Shqiperise nuk i duhet kumari. 

Me rastin e 27 janarit, ditës së Holokaustit, në Muzeun Kombëtar të Fotografisë “Marubi” në Shkodër u promovua libri “Jeta ime nën pushtimin nazist”, kushtuar gruas hebreje Mimi Kamhi Ergas Faraxhi. Libri i autorit Skënder…

Atehere, t’i ndryshoje rregullat perbrenda. S’kane pse te dalin parate. Bixhozcinjte jane idiote, dihet qe do t’i lene parate, e dihet qe do te luajne, sado t’i kene perqindjet. Per te lene qe per t’i lene i kane, te pakten te qarkullojne ketu brenda. Nese s’u pelqejne perqindjet, te mos luajne. Aq me mire. Sic rrisin cmimin per duhanin nga nje dyqindlekesh cdo vit pa pyetur njeri, meqe demton, dhe per kete duhen marre masa dhe per bixhozin. Hall i madh se shkoi perqindja nga 85 ne 97. Prape do luajne. Njesoj si me duhanin. Hall i madh se shkoi paketa 2500 leke. Prape do pine.

Shif kur te vijen sumat e zgjuara me e shpjegu se ‘taksat zotrie ” ..Europa nuk te takson po fitove etj etj .Tani nje gje eshte e qarte . Ky vendim nuk NDALON Lirite e Individt ..Vetem se sqaron dicka .Liri jashte Ligjeve ti nuk mund te gezosh ,,,ne se  guxon Okej .Perplasu me saksionet sate ta mbaje !

Vijon momenti i mirë në kampionat për skuadrën e Lakers, që fitoi 123-104 ndaj Atlantës në fushën e kësaj të fundit. Një ndeshje e mirë e ekipit kalifornian, që pati epërsi gjatë gjithë kohës, duke e merituar fitoren, që erdhi falë një loje të mirë…Read more

inisiative e mire per mua, dhe qe bile duhet zgjeruar edhe ne veprimtari te tjera ekonomike e sociale. vetem se ne nuk jemi as kina ose brazili. te pakte ne numer e te varfer ne pare, nuk i hyjme aq shume ne pune dikujt. 

LEFTI! Tani le te flasim sipas gjendjes ketu.Mbushur gjithe lokale bastesh dhe pokeri.Puno jo pare jo ceshte kjo gjeme xhanem qe po e vuakne familjet e varfera? Nuk e di si do ecet me tutje por vetem per kete nisma qeveria po merr urata nga populli.Degjoi njerzit si flasin ke ” Ora per tu zgjuar” !

S’po e marr mundimin te te pergjigjem shume se e shoh qe nuk ja paske haberin fare nga kjo fushe.Nqs ti me thua se cfare eshte Payout,hedging dhe trading, nqs ti e di se cfare eshte sharp books dhe soft books duke listuar njekohesisht edhe 2-3 prej tyre,nqs ti me permend 5 sportsbooks dhe 2 exchange ,atehere te them BRAVO dhe do e marr mundimin te diskutoj me ty.

Dera e apartamentit të Kreshnik Mihjas, 29-vjeçarit nga Shkoza që iu vu tritol në orët e para të ditës së sotme është shkatërruar plotësisht pas shpërthimit. Dëmtimet kanë marrë edhe dyert e apartamenteve të…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *