“bixhozin ball88 rezultatet e futbollit në internet futbolli”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i shoqëruar nga deputetët Ridvan Bode dhe Edmond Spaho, kanë zhvilluar dje një takim elektoral me qytetarët e Korçës, në mbështetje të kandidatit për kryetar Bashkie, Sotiraq Stratobërdha, zgjedhje të cilat do të zhvillohen më 3 nëntor. Nga Korça, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka theksuar se kandidati që ka zgjedhur e djathta është shprehja e qytetarisë. “Në këto zgjedhje, demokratët konkurrojnë si opozitë dhe u takoi demokratëve të Korçës, rasti për t’u kthyer në kutitë e votimit dhe të udhëheqin bashkëqytetarët e tyre drejt kutive të votimit, pak muaj pas zgjedhjeve të përgjithshme, për arsye që dihen. Kandidati që kemi përzgjedhur bashkërisht, është shprehje e respektit dhe e nderimit për këtë qytet dhe qytetarët, korçarë dhe korçare të cilëve u dhimbset, u bëhet vonë dhe i qajnë hallin qytetit të tyre. Kemi kandiduar personin që besojmë se ofron më së miri potencialin për të avancuar alternativën tonë për Korçën, për të vënë në qendër të programit dhe qeverisjes lokale të Korçës, jo kryetarin e Bashkisë, as shokët apo miqtë e tij personalë, por për të vënë në qendër të Bashkisë së Korçës qytetarin korçar, hallet e problemet e tij, shpresat e dëshirat e tij e të saj, për veten tuaj, për fëmijët dhe qytetin tuaj. ”, – tha Basha. Më tej, kreu i PD-së vlerësoi figurën e Stratobërdhës, duke theksuar se,: “Me praktikën më të mirë të qeverisjes dhe vlerat më të mira të praktikave që ka pasur rastin t’i shikojë por edhe të jetë pjesë e tyre gjatë qëndrimit në Kanada, sot para jush vjen Sotiraq Stratobërdha, më i pjekur, më i aftë, më i vendosur, më i përkushtuar dhe definitivisht më i qartë se Sotiraqi tjetër, sa i përket asaj që u ofron qytetarëve të Korçës dhe qytetarisë korçare për ditët e ardhshme. U ofron transparencë, u ofron llogaridhënie, u ofron modesti, shërbim të përkushtuar ndaj qytetarit, jo arrogancë, as arbitraritet, as errësirë për vendimet kryesore që prekin çdo qytetar të Korçës, u ofron mbi gjitha atë që buron thellë nga zemra e tij dhe zemra e çdo qytetari korçar, dashurinë e pamatë për qytetin tuaj, për perlën e shqiptare, për Korçën tuaj,  për Korçën tonë”. Në fund të fjalës së tij, kreu i demokratëve theksoi se  këto zgjedhje kanë të bëjnë drejtpërdrejt dhe në thelb me qytetarët e Korçës, hallet dhe problemet e tyre. “Ndaj me besimin më të plotë se kandidatura e zotit Stratobërdha dhe programi i tij do të votohen gjerësisht nga qytetarët e Korçës, për të mirën tuaj, për të mirën e qytetit tuaj, dua edhe njëherë t’ju garantoj se aleanca për qytetarinë korçare, Partia Demokratike, aleatët e saj, kandidati ynë janë dhe do të mbeten në dispozicionin tuaj në ditët dhe javën e ardhshme, për të bërë të mundur të sqaroheni për çdo çështje dhe detaj të programit të tij, rrugë më rrugë, shtëpi më shtëpi”, pohoi Basha. Nga ana e tij, kandidati Stratobërdha është shprehur: “Hyra në këtë garë për t’i bërë gjërat më mirë ku të gjithë qytetarët do trajtohen njësoj, sepse Bashkia nuk është pronë e një grushti njerëzish apo pronë e një individi dhe se institucioni i Bashkisë do të funksionojë në bazë të parimit të transparencës”. Kandidati i PD-së, Sotiraq Stratobërdha, do të garojë më 3 nëntor për kryetar të Bashkisë së Korçës përballë kandidatit socialist Sotiraq Filo.

PARASHIKIMET E NDESHJEVE PER SOT. PARASHIKIME NDESHJESH FUTBOLLI. BASTE ONLINE. NDESHJET LOZEN NE KOMPANI BASTESH NE INTERNET. LOZNI NE 10BET DUKE PERFITUAR BONUS DERI 200 EURO 1) Atlas vs Club America – […]

Qeflinjte e baste online do gjejne forma te tjera, qe nuk mund ti bej publike ketu sepse mesa shof ne debat ka dhe femije nen 23 vjec. Kaq duhet te jete kufiri ligjor ne Shqiperi qe lejohet te luaje online dhe ca dalin jashte loje menjehere.

Per ta thjeshtesuar, Skuadra qe ka – 0,75 duhet domosdoshmerisht te fitoje, fitimi juaj do te varet nga diferenca e golave. Skuadra qe ka + 0,75 mund te fitoje ose barazoje. Nqs humb me me pak se dy gola diference humbisni vetem gjysmen e shumes qe keni luajtur.

Ka disa opsione shumë të mira dhe të shumta në numër, që janë të disponueshme, kur vjen momenti për të kërkuar për bastexhinjë në internet, por në fund të fundit diçka është e qartë: ata janë të gjithë të ndryshëm. Diferencat mund të jenë të vogla, por edhe të mëdha aq sa mund të ketë një ndikim përcaktues në eksperiencën tuaj të bastit në internet. Pra, të diturit se çfarë këto bastexhinjë kanë vënë në dispozicion, përpara se të regjistroheni, do t’ju ndihmonte të mënjanonit komplikime të mëtejshme.

“Shpërthime aktiviteti në kontekstin e tregut të basteve mund të kuptohen duke vrojtuar ndryshimet e pazakonta të probabiliteteve (njohur në shqip si koeficientë). Ndryshime të tilla shpesh sinjalizojnë flukse të larta të pazakonta parash, të cilat reflektojnë se bastvënës të caktuar besojnë se koeficientët e mëparshëm janë favorizues për ta; në disa raste kjo do të ndodhë për shkak se ata vetë kanë rregulluar që ndeshja të marrë një rrjedhë të caktuar. Ndryshimet (e koeficientëve) mund të vërehen gjithashtu në rastet kur organizuesit e basteve krijojnë opinionin se një ndeshje është subjekt manipulimi, për shembull ata mund të përgjigjen duke caktuar koeficientë në një nivel jotipik jokonkurrues. Për rrjedhojë, ndryshimet e koeficientëve tregojnë njëkohësisht diturinë si të bastvënësve ashtu edhe të kompanive dhe algoritmet që identifikojnë baste anormale të shtyjnë të mendosh se ka nevojë për hetime të mëtejshme”.

inisiative e mire per mua, dhe qe bile duhet zgjeruar edhe ne veprimtari te tjera ekonomike e sociale. vetem se ne nuk jemi as kina ose brazili. te pakte ne numer e te varfer ne pare, nuk i hyjme aq shume ne pune dikujt. 

“Sot, Inspektorët Disiplinarë të UEFA-s që punojnë mbi këtë rast kanë marrë kërcënime anonime me vdekje, të cilat supozohet se synojnë t’i frikësojnë ata që të ndalojnë të kryejnë punën e tyre,” thuhet në njoftimin e publikuar mbrëmjen e së premtes. “Këto kërcënime nuk do t’ia dalin dhe policia është informuar,” vijon deklarata e UEFA-s.

Pikerisht,fenomeni ekziston si pasoje e disekulibrit momental te tregut.Ne greqi,arbitrazhi sportiv eshte shume i perhapur ,greqia eshte numri 1.Ka shume njerez qe e kane pune,sigurojne jetesen me kete gje.Aq shume merren me kte gje,saqe kane filluar te shperngulen ne shtete te tjera ,sepse ne greqi doli ligj i ri dhe tashme kompania e bastit takson klientin me 10% me qellim qe te reduktoje sadopak taksat ndaj shtetit grek.

-Evazioni fiskal me lojërat e fatit i ka kushtuar buxhetit të shtetit 900 milionë lekë në muaj dhe rreth 8.1 miliardë lekë brenda këtij viti. Mungesa e të ardhurave është rezultat i mungesës së kontrollit nga autoritetet fiskale dhe shmangia e bizneseve nga detyrimet. Lojërat e fatit që kanë operuar online dhe ‘kumaret’ që kishin pushuar Tiranën tani do të kalojnë në sitën e Njësia e Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit. Drejtoresha e këtij institucioni, Luneda Sufali zbardh skemën sipas të cilës do të vihen nën kontroll kumari, bastet sportive dhe online.

@Roni : Tregu i basteve online ne keto vende ka ekzistuar edhe me pare,por ishte i palegalizuar.Tashme ky treg thjesht eshte legalizuar.Ne disa vende si Itali,France,kompanite e huaja u mbyllen me ligj  (sic propozon dhe shefi yne rama) me qellim qe te favorizoheshin kompanite vendase.Me presion nga EU u rihapen serish. Opened doors after EU pressure

Rasti i tretë flagrant ishte ‘Sporting’ kundër Skënderbeut. Në minutën e 24 të lojës, Hamdi Salihi, i cili është gjithashtu futbollist i kombëtares, doli nga loja pasi mori një të verdhë të dytë për shkak të prekjes së një topi me dorë. Inspektorët e konsideruan episodin një shembull tjetër të neverisë që Skënderbeu ka për sportin e pastër.

3) Shfuqizimin si të papajtueshëm me Kushtetutën e pikës 1, të vendimit Nr.331 të Këshillit të Ministrave, datë 12.04.2017 “Për miratimin e tarifës së mirëmbajtjes së sistemit qendror të monitorimit on-line që duhet të paguajnë shoqëritë e licencuara” në lidhje me tarifat e mirëmbajtjes për kategorinë e basteve sportive.

Oferta e basteve sportive është e bujshme. Këtu përfaqësohen të gjithë sportet e famshëm, nga futbolli te basketbolli, tenisi dhe golfi. Krahas kësaj janë disa sporte tipike britanik si kriket, bilardo dhe regbi. Gjeni oferta bastesh gjithëpërfshirëse. Portfolio i basteve sportive është veçanërisht i bollshëm për pjesën e garave me kuaj. “Garat virtuale” paraqesin një tipar dallues, ku klientët mund të vendosin baste p.sh. për rezultatet e ndeshjeve të futbollit apo garave me kuaj. Gjatë reçensionit për William Hill, kjo kategori u dallua mes tjerash pasi nuk kishte vonesa kohore. “Garat virtuale” nisën menjëherë pasi u vendos basti. Ofertat e basteve live janë të vërteta. Gjatë reçensionit, ishte e mundur p.sh. të vendosje baste live në ndeshjet e kampionatit U-19 të futbollit në Poloni. Opsionet e basteve live janë të larmishëm, ndaj cilido strateg i zoti ka shanse të mira fitimi. William Hill ofron gjithashtu baste të kombinuara apo individual për ngjarjet sportive në mbarë botën. Kjo larmi e konsiderueshme përmbush kapriçot e cilitdo dhe si pasojë William Hill merr një vlersim jashtëzakonisht pozitiv.

Një pjesë e mirë e ekspertëve të fushës së teknologjisë theksojnë se pavarësisht masës që do të ndërmerret nga qeveria për bllokimin e faqeve online të basteve, ekziston rreziku i rifutjes së tyre në sistem. Po ashtu një tjetër problematikë që shfaqet në këtë kuadër janë edhe lojërat online të fatit që gjenden në rrjetet sociale si Facebook-u. Ndërkohë, nga ana e saj, Ministria e Inovacionit pritet të marrë masa për të parandaluar rifutjen e faqeve online të basteve të bllokuara më para, përmes krijimit të një strukturë të re që do të mbajë në vëzhgim të gjitha këto site. Dy ditë më parë, Kryeministri i vendit Edi Rama, bëri të ditur se qeveria do të bllokojë uebsajtet e basteve, duke theksuar se shqiptarët nuk mund të humbasin më para që derdhen jashtë shtetit me baste online në uebsajte të huaja. “Kemi marrë vendim që përmes Ministrisë së Inovacionit të kërkojmë bllokimin e uebsajteve ku derdhen kursime të emigracionit për familje shqiptare në Shqipëri. Shifra që Shqipëria dhe shoqëria jonë humbasin në aventurën e basteve online në destinacione jashtë Shqipërisë brenda 1 viti varion nga 500 deri në 700 milionë dollarë. Shifër e papranueshme dhe formë e papranueshme për një vend evropian”, – deklaroi Rama. Ndërkohë lidhur me mënyrën se si do të bëhet i mundur ndalimi i faqeve online të basteve, Kryeministri theksoi: “Në asnjë vend të BE-së ku duam të integrohemi nuk ekziston në asnjë lloj proporcioni të krahasueshëm ajo që ekzistonte në Shqipëri. Shqipëria nuk ka nevojë për plagë dhe dhimbje krejtësisht të evitueshme. Plagë dhe dhimbje që krijohen nga një grusht njerëzish, duke thithur në mënyrë marramendëse në labirintet e këtij aktiviteti djem të rinj, adoleshentë, nxënës, studentë që në vend të shkojnë në shkollë, dergjen dyerve këtyre kazinove. Kjo do të shkojë deri në fund, jo vetëm me bllokimin e pikave të paligjshme, por edhe me hartimin e një strategjie dalëse për të licencuarit. Shqipëria nuk mund të jetë vendi ku të luhet kumar”. Disiplinimi i lojërave të fatit online është një problem jo vetëm për Shqipërinë, por edhe për shumë vende në Bashkimin Evropian. Të gjitha këto vende synojnë të kufizojnë aksesin në uebsajtet e basteve të paautorizuara jo vetëm për të kufizuar largimin e kapitaleve jashtë shtetit, por edhe për të mbrojtur qytetarët e vet nga faqe bastesh online false.

“Siç do ta demonstrojnë ekspertët në seancë para organeve disiplinore të UEFA, modelet statistikore dhe matematike të BFDS-së janë të sakta dhe do të konfirmojnë, në masë të konsiderueshme për panelin, se skuadra shqiptare Skënderbeu ka qenë vazhdimisht e përfshirë në aktivitete të fiksimit të ndeshjeve në nivel kombëtar dhe ndërkombëtar përgjatë shtatë viteve të fundit,” shkruhet në raport.

Inspektorët pranojnë se provat që ata kanë mbledhur për manipulimin e ndeshjeve janë të gjitha rrethanore dhe të marra veçmas, mund të ketë shpjegime të sinqerta për të gjitha rastësitë. “Por, të marra sëbashku, ato theksojnë fajësinë përtej çdo dyshimi të arsyeshëm”.

Ka shumë mënyra për të provuar dhe për të bërë më të mirën CS: GO bast me bitcoins. Kjo është arsyeja pse ne ju sjellim të gjitha informacionet thelbësore. Për faqet më të bukura, drejtohuni tek ne Bitcoin CS: GO bast shqyrtim seksionin dhe gjeni një përmbledhje të markave të rekomanduara. Mësoni rreth vendeve të jashtëzakonshme që janë në gjendje të ofrojnë shërbime të shkëlqyera dhe CS të shquar: GO përvojat e basteve.

Një 23-vjeçar nga Shkodra, i cili prej dy vitesh ndodhej në Francë për azil, tashmë ndodhet i shtruar në spital në gjendje kome. I riu është Florenc Beqiraj i cili ndodhet në gjendje të rëndë për jetën në…

Po hic mer Endrit bohet nje show se gjoja qeveria do te mbroje shqipetarin e varfer nga vesi i bixhozit dhe i basteve. Nese eshte keshtu duhet te nxjerrin nje ligj qe te ndalohen keto biznese dhe pike. POr jo duan vetem te ndalojne daljen e parave jashte Shqiperise kur luhet online me kompani bastesh offshore. Pra duan qe ti detyrojne ata qe kane leke e llogari bankare dhe qe ne fakt luajne per pasion dhe adrenaline qe keto para ti shpenzojne tek kompanite e basteve Shqipetare. Pra ky vendim qeverie nuk ka te beje fare po fare ama me merakun se gjoja kryefamiljaret e varfer po i bejne edhe ato pak para rrush e kumbulla duke i humbur neper baste. Ata do te vazhdojne te luajne si deri me sot dhe sigurisht qe do te humbasin se kerkojne qe me 100 apo 200 leke te fitojne 100 apo 200 mije me nje dore. Megjithate une qofsha i gabuar ne keto qe po them dhe uroj qe me te vertete qeveria ne nje te ardhme te afert ti mbylle qe te gjitha ose tua veshtiresoje lojen ketyre kumarxhive pabuksa. Por vendimi i sotem nuk eshte ne drejtimin e duhur, perkundrazi fuqizon monopolin e disa kompanive te basteve vendase. Dhe kjo nuk eshte rilindje, por mban ere felliqesire ose salire. 

E pra e, keshtu thone te gjithe . Dhe ata i bejne llogarite qe te fitosh ti pa rrezikuar asgje. Keshtu njihja nje cun une qe luante nga 20 miije euro per 100 euro, i hynte llogarive me laps. Besoj se arrin ta perfytyrosh se ku ndodhet tani. 

Rusët e serbët bashkojnë forcat propaganduese kundër UÇK’së By xurxull | February 27, 2018 0 Comment Rusët e serbët bashkojnë forcat propaganduese kundër UÇK’së Në një fshat të Serbisë afër Zllatiborit, po përgatitet një film për ngjarjet e vitit 1999, gjatë bombardimeve të…

12bast 12sheng 36ajo ishte 36BOL Call Center 138 138 sungame Bodog bodog88 caza7 CAZA7 Call Center fun88 fun788 lotto8888 rb88 Verajohn คาสิโน Kazino Casino online 12bet kazino online Casino Bodog Casino fun88 Baccarat top të drejtuar Nga 88 shkon Si për të tërhequr Bodog Si për të tërhequr rb88 Si për të depozituar 12bet Si për të depozituar 36bol Si për të depozituar Bodog Si për të depozituar fun88 Si për të depozituar rb88 Si të Regjistrohu 12bet Regjistrohu për Bodog Regjistrohu për fun88 Për t’u regjistruar rb88 Regjistrohu 36bol Luaj lotari Mirë se vini në Malajzi Llotaria Laos lotari Hereford tjetër artikull 12bet internet Bodog online fun88 online

Spiritus, uroj qe cfare the me siper te jete e vertete. Pra, qe nuk do te kete me kompani te basteve sportive. Por nese nuk ndodh keshtu, por vetem i mbyllet mundesia lojtareve per te luajtur me kompani te huaja dhe qe ofrojne kuota bastesh me te larta, atehere kjo politike te con uje tek favorizimi i kompanive vendase te cilat tashme do te jene si zakonisht prone e pushtetareve te rinj. Dhe keta si me te zgjuar qe jane vaforizojne monopolin per klientet e tyre. Nejse te presim e te shohim se kush kja te drejte.   

เราได้ชื่อว่าเป็นหนึ่งในผู้เชี่ยวชาญด้านการเดิมพันออนไลน์ในภูมิภาคนี้ โดยมียอดผู้เล่นที่ทำการเดิมพันกับเราเป็นจำนวนมากในแต่ละเดือน และเรายังมีเกมการเดิมพันเปิดให้เดิมพันมากกว่าหลายร้อยรายการในแต่ละวันตลอด 24 ชั่วโมง

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *