“bastet e topit informacion të fundit të futbollit”

UNe kam tre linja interneti me ISP te ndryshem. Kontrollova disa web site te kompanive te huaja te basteve si www.sbobet.com; http://www.bet365.com; http://www.pinna… dhe me rezultoje se qe te gjitha me hapeshin. Nese ke ndonje emer kompanie tjeter ma thuaj qe ta provoj nese e kane censuruar apo jo. 

Ca je tu thone o Liqeno? Po pse po ti lush keto para tek kompanite brenda vendit nuk je duke pastru para nese me te vertete jane te pista? Nese do te qe te luftosh krimin ekonomik dhe je serioz ne kete lufte duhet ti mbyllesh te gjitha shtigjet ketij fenomeni. Dhe kjo arrihet kur i mbyll te gjitha dhe jo vetem nje shteg. Se pastaj te gjithe turren tek shtegu tjeter, e ky shteg te con tek kompanite vendase qe shume shpejt do te ndrojne duart nga oborri i saliut tek ai i Edit. Nga ana tjeter, prape qe ti ta kuptosh, kur luan on line luan me emer e mbiemer numri karte krediti dhe numer llogarie bankare, pra je komplet lakuriq perpara ndonj hetimi potencial. Ndersa kur luan me kompanite vendase je komplet i panjohur dhe ne pergjithesi boset e krimit preferojne te luajne me kompanite vendase se keto nuk te kerkojne as nje mjet identifikimi. Te japin bilten dhe nese eshte fituese ti shkon e merr parate ne cash. Nese nuk do te shkosh vete dergo komshiun dhe me bileten fituese ne dore merr automatikisht parate. Pra i dashur Liqen argumentet e t’uaja ne kete rast nuk qendrojne. 

Ekzistojnë shumë bastexhinjë në rrjet, të gjithë duke kërkuar me deomos biznes me ju. Bazuar në preferencat personale dhe zakonet e juaja sportive, mund të përdorni bastexhinjë në internet apo jashtë tij. Disa nga më të njohur shqiptar, si p.sh. Betfair, William Hill dhe SBOBet, janë duke rivalizuar njëri tjetrin për vëndin e parë në internet apo jashtë tij, duke e bërë për ju shumë herë më të lehtë për të vendosur bastet tuaja.

Paris Saint Germain është i shqetësuar për dëmtimin që pësoi sulmuesi kryesor i skuadrës, braziliani Nejmar, në fund të ndeshjes me Marsejën të dielën në mbrëmje, takim i mbyllur me fitoren e parizienëve 3-0.

Sean O’Neill, portieri i ‘Crusaders,’ shkroi në Tëitter pas ndeshjes: “Nëse nuk ka një hetim të UEFA-s në ndeshjen tonë sot, atëherë ka diçka të gabuar. 3.5 gola, ishte barsaletë. Dhjetë minutat e fundit, nuk kam parë kurrë futboll si ky”.

 Zonjusha Sufali, kryeministri Rama informoi për vendimin e Qeverisë për të bllokuar të gjitha bastet online nëpërmjet të cilave paratë e shqiptarëve transferohen jashtë vendit. Si po operohet për bllokimin e këtyre faqeve?

 Maskarai ! EDVIN – ENVER-KRISTAQ-RAMA  ,  Si guxon AI te shkeli te  DREJTEN e njeriut per te lujt kumar, se pastaj vijne me rradhe shkeljet  e te Drejtave THELBESORE  te njeriut, ku me e rendesishmja eshte ajo e “Futja pOrdhes ” ku te doje dhe si te doje qejfi,

Tani shumica e njerëzve mund të trajtojnë biznesin e tyre me telefonat e tyre celular (smartphones). Përdoruesit e telefonave celularë dhe tabletëve janë një pjesë e rëndësishme e numrit të përdoruesve në internet. E njëjta gjë vlen edhe për kazinotë online. Shumë kazinotë dhe të dashuruarit e basteve po luajnë kazino ose bast me celularët e tyre. Numri i lojtarëve celularë në faqet e kazinosë ka tejkaluar numrin e përdoruesve të kompjuterit. Prodhuesit e lojërave të kazinove gjithashtu nuk kanë qenë në gjendje të injorojnë këtë zhvillim dhe i kanë bërë lojrat e tyre të kazinove miqësore me celularin.

Basteve me shuma te medha, Rama me nder u ha mutin sepse ato vendosen ne menyre ilegale dhe eshte beteje qe e ka humbur dhe Kina qe nese te kap me organizim bastesh ilegale, te pushkaton ne nje stadium me 100 000 spektatore.

William Hill është një nga ofruesit e basteve britanik më të mëdhenj. Kompania ekziston që nga viti 1934 dhe është pjesë e bursës së Londrës. William Hill ofron baste sportive, pokeri dhe shumë lojëra të tjera kazinoje. Veçmas prezencës në internet, bastëvënësi punon edhe me një numër të madh agjensish bastesh në Britaninë e Madhe, Irland dhe SH.B.A. (Nevada). William Hill ka punësuar më shumë se 15,000 punonjës.

Shumë njerëz kanë kritikuar vendimin e Di Biaggios, duke e cilësuar si kohë të shpërdoruar kot, pasi Italia ka nevojë të rinovohet sa më shpejt dhe ato 2-3 ndeshje që portieri legjendar mund të luajë, vetëm sa do të vonojnë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *