“bandar bola.net lajmet e fundit të futbollit”

“Para se të prezantojmë natyrën e aktivitetit të fiksimit të ndeshjeve nga Skënderbeu përgjatë shtatë viteve të shkuara, është e rëndësishme të përmbledhim shkurtimisht historinë e hierarkisë së klubit dhe lidhjet e brendshme dhe të jashtme mes futbollit, politikës dhe krimit të lidhura me të”, shkruhet në raport, para se të shpjegohen lidhjet mes asaj që është pak a shumë, elita e biznesit, e futbollit dhe në disa raste, e krimit të Shqipërisë me industrinë e basteve sportive.

9. Zgjidh bookmakers serioz dhe teper te besueshem. Nqs luan me me shume se nje bookmaker, merr ne konsiderate nje perqindje rreziku (fitore te parimbursuara) qe mund te ndodhe me disa nga bookmakerat online me pak te besueshem (shiko “Si mund te zgjedhesh nje bookmaker”).

Gjithashtu në këtë ekran, kam zgjedhur të përdor emrin tim unik dhe sigurohuni që është një që nuk do ta harroj, pasi do ta përdor për t’u identifikuar më vonë. Pastaj, kam vendosur një PIN me 4 shifra për të vërtetuar veten kur unë kontaktoj bet365. Në fund të faqes, ka një kuti për të hyrë në bet365 Kodi Bonus – por është opcional në këtë kohe.

Teknologjia e provuar me kohë ofron mundësinë për të luajtur lojëra të përshpejtuara të kazinosë në internet nga shfletuesi. Në vitin 2007, Netent filloi të prodhojë lojëra elektronike që mund të luhen nga shfletuesi pa u shkarkuar.

CS: GO faqet e lojërave të fatit Po fillojnë të popullojnë industrinë e basteve të eSports me zgjedhje gjithnjë e më cilësore. Para kësaj, ishte e vështirë për CS: GO entuziastë të basteve për të gjetur një vend që mund t’u ofrojë atyre ndeshjet dhe shanset që ata duan. Fatmirësisht, më shumë operatorë shohin vlerën në CS: GO faqet e basteve Dhe CS: GO Kërcejnë Bitcoin.

Nja tre cuna ne shkoder po i ndicte sigurimsi sepse ishin kumarxhinj.Hyjne ne nje lokal – dhe sigurimsi mrapa – e porosisin nga nje paste.Nje mize rrotullohej rreth pastave te tyne. – Cuna,kujt ti ulet miza ne paste fiton 1000leke,- thote njani prej tyne.

Pse ? Kompanite te kerkojne nje dokument i cili identifikon vendbanimin tend.Ky dokument mund te jete utility bill ( fature uji,gazi,telefoni) apo bank statement.Pra,ky dokument duhet te jete ne emrin tend dhe te kete adresen e shtepise tende.Adresa ne dokument duhet te perputhe me adresen tek accounti qe ke krijuar tek kompania.

Superaksion kundër trukimeve dhe basteve, 11 të arrestuar në Slloveni e Kroaci. Policitë e dy vendeve ballkanike goditën një rrjet kriminal që kishte në fokus futbollin, ndërsa vepronte dhe në Serbi, Maqedoni e Çeki. Ky rrjet administronte dhe një platformë ilegale në internet, për të mbajtur baste në shuma të mëdha e shkëmbyer fondet me kompanitë e basteve aziatike. Hetimet nisën në mars të këtij viti, pas dyshimeve për trukim profesional të ndeshjeve, ndërsa fitimet e majme i siguronin nga tregu aziatik. Paratë investoheshin në biznese të paligjshme.

Dhe tjetra , per te gjithe te mencurit e Kumaritt per Kumar “Se europa zotrie ”  .Shqiperia duhet te MBYLLE cdo vater Krimi , te Krimit te Organizuar te Europes .Jo vetem qe nuk ka kellqe ta mbaje por te gjithe Kryendyresirat e Hjaduterise se Banditeve te Babasqapit qe u shporren , preken nga ky Vendim …tani mundet te dale e dhe ndonje argument ‘se Kina zotrie “…….. ose “Qveria ben Ligje , Populli gjen shtigje ” NN

Arsyeja  qe nuk me kupton eshte Gabimi Im Kuazi .. Une nuk Flas per Durale ne katin e dhjete pa ndertuar Konkretisht pallatin .Ketu shumica GRIN per Bastet ne Honkong , Angli , Honolulu dhe Kuala Limpur e me rradhe , biles dikush i propozonte dhe Blerit  .Gje qe eshte jo vetem e tepert por edhe Muallisje kot se koti .dmth Ton Km Bosh .Me te vetmin shpjegim qe

Une nuk kam asnje problemme arbitrazhin e as me “matrapazllekun” sic e quajne. Biles e vleresoj pozitivisht. Arbitrazhi ekziston, sepse ekzistojne anomali tregu dhe kush di te lexoje anomalite e ti shfrytezoje, perfiton nga keto anomali dhe ne njefare menyre kontribuon ne anullimin e ketyre anomalive. Problemi im, eshte se ne kete rastin e basteve, ai qe luan, rrezikon te krijoje vartesi si nje droge, edhe i ben dem vetes. Nejse, se po e perseris, s’dua te bejmoral.

inisiative e mire per mua, dhe qe bile duhet zgjeruar edhe ne veprimtari te tjera ekonomike e sociale. vetem se ne nuk jemi as kina ose brazili. te pakte ne numer e te varfer ne pare, nuk i hyjme aq shume ne pune dikujt. 

Po si është situata sot dy vjet pas aksionit? “Shqiptarja.com” ka investiguar duke zbuluar se tregu i lojrave elektronike ka mbetur i njëjtë, ndërsa ai basteve sportive është rritur tre herë më shumë. Çudia është se numri i shoqërive që veprojnë në këtë treg është ulur, duke kaluar nga 56 shoqëri në 2013, në 26 aktive sot. Por numri i lokaleve është rritur në mënyrë mbresëlënëse. Nëse në 2013 lokalet ku mund të hidheshin baste ishin 1271, sot janë hapur 3464, pra tre herë më shumë të gjithë të kontrolluar vetëm nga 5 shoqëri.

TIRANE- Lajmi i kryeministrit Edi Rama për të bllokuar websitet e huaja të basteve online, ndjek një praktikë tashmë të përhapur në të gjitha vendet e Bashkimit Europian. Disiplinimi i lojrave të fatit online (bastet, por edhe pokeri apo të tjera lojra fati që mundësojnë fitimin e parave, por që në të shumtën e rasteve shkaktojnë vetëm humbje të mëdha) është akoma i mangët edhe për vetë Bashkimin Europian: e megjithatë, është i përhapur në Europë principi se një shoqëri bastesh online që të ekzistojë në një vend të caktuar, duhet të ketë në atë vend një liçencë nga Shteti të cilit duhet t’i paguajë padyshim taksat. Pra, sipas këtij principi një shoqëri bastesh angleze për të pranuar baste nga Shqipëria, duhet të autorizohet nga Ministria e Financave e Shqipërisë. Kështu ndodh dhe në Itali.

Mendohet arrivisti yne provincial, dhe kerkon ndihmen e sekretares se institucionit, qe logjikisht (sipas llogjikes ngjitese te shefit) duhet te hiqet nga puna pasi te hiqet shoferi ne fjale…”Na sill ti Nafije pak ato kontratat e punes, ti kqyrim pak”… Ja sjell “Nafija” kontratat, dhe per habi, shikon Shefi qe te gjithe ate punonjes ishin me kontrate pune me afat te papercaktuar, dmth pa limit.

Eshte precedenti i pare ne politike,Belul, dhe kjo nuk eshte pak.Plasa t’u ju than se ky ne gjithe jeten e tij publike,ka qan perhere e pergjithmone ndryshe,po s’te mer qe s’te mer vesh ajo koke. (po te kisha afer do te bija me gishtin tregus ke temthat ) 

Po teorikisht per ty eshte e leverdishme nderhyrja e qeverise, sepse duke fuqizuar pozitat e kompanive te basteve ne Shqiperi dhe duke i taksuar me shume, kjo do te rrise akoma me teper diferencat ne koeficente me kompanite e huaja, tek te cilet mund te kesh akses?

4) při překročení měsíčního datového limitu se rychlost linky nesníží, pouze bude na konci měsíce vyúčtován příplatek ve výši 49 Kč bez DPH za každý 1 GB dat přenesený nad rámec uvedeného limitu. Statistika přenesených dat je dostupná on-line a uživatel je automaticky o vyčerpaní kvóty předem informován e-mailem.

Hetuesit mendojnë se tregu aziatik i basteve është një rrjet i errët i përbërë nga qendra ilegale bastesh, ndërmjetësuesish dhe ofertash, që kontrollohen nga banda kriminale. Në baste live në Bangkok, Hanoi apo Shangai zhduken me miliarda dollarë.

Ndersa keta ordinerat qe vendosin  per qef 1-2 euro per te fituar 500 euro ,ata perdorin keto kompanite angleze qe thua ti.Arsyeja nuk eshte “meqe jam anglez po i luaj tek anglezet”…Arsyeja eshte : Kompanite angleze dhe te gjitha kompanite europiane ofrojne lloj e soj budalliqesh ne treg,si : kush e merr throw-in e pare,Ronaldo te shenoj i pari , Ramos te marr te verdhe e kshu traplliqesh.Pra,thelbi eshte qe keto kompani ofrojne shume opsione per te vendos baste ( 50-200 opsione).

Teksa teknologjia evoluon me shpejtësi, interesi i njerëzve ndryshon gjithashtu shpejt. Bastet sportive janë pa dyshim në sezonin. Shumica e vendeve të basteve tani ofrojnë libra sportive për shkak të kërkesës së saj të lartë. Disa sportsbooks kanë vetëm një përzgjedhje të lojrave më popullore, por liderët kryesorë të sporteve përfshijnë shumë lojëra të tjera si futboll amerikan, baseball, basketboll, rugby, futboll, pingpong, tenis dhe volejboll, boks, kriket, çiklizëm, shigjetat, golf, hendboll, hokej në akull dhe sport motor. Sport bast është bërë një aktivitet rekreativ për bettors në të gjithë botën. Në vend që të shikojnë ekipin e tyre të preferuar, ata mund të ndjehen më të përfshirë në lojë duke bastur. Dhe kur ekipi që ata po rrënjos për fitore, ata fitojnë gjithashtu – në aspektin e bitcoins. Duke përdorur Bitcoin, ata bujar veten me të gjitha faqet e internetit privilegj Bitcoin basteve ofrojnë faqet e internetit.

Përveç analizës statistikore të basteve, inspektorët kanë porositur tre trajnerë futbolli me eksperiencë për të kryer një analizë sportive dhe statistikore të sjelljes së lojtarëve në ndeshjet e dyshuara.

Po, luhet shumë. Nuk mund të bëj krahasime me Shqipërinë, por mund të them se luhet shumë. Megjithatë, diferenca është se në shumë shtete të tjera ata që luajnë online, pjesa dërrmues e bastvënësve përdorin kompanitë e vendeve të tyre, pra për ta ilustruar, një anglez luan kryesisht te një kompani angleze që vepron në vendin tij. Jo si shqiptarët, ku pjesa më e madhe luajnë online me kompani që veprojnë jashtë Shqipërisë.   

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *