“azhurnimet e lajmeve parashikimet për fitore të përcaktuar topin”

Klientët e rinj mund të përmirësojnë përvojën e tyre të parë me William Hill me anë të një bonusi bujar. Të gjithë klientët e rinj marrin një bonus 100% falas në depozitat e tyre të Shuma maksimale që mund të dyfishohet është £25 (depozitë minimale prej £10). Për të kërkuar këtë bonus, klientët duhet të vendosin kodin respektiv të bonusit të shtetit ku u regjistruan (psh: F25/CAD100). Shuma e bonusit duhet të luhet të paktën 16 herë (4 herë në 4 baste të ndryshëm) dhe koefiçenti minimal në bastet individuale duhet të jetë të paktën 1.5. Është William Hill një mashtrim? Nuk ka asnjë arsye që lidhet me mashtrimin për këtë ofrues edhe pse vetëm një pjesë e vogël e klientëve të rinj mund të përmbushin këto kushte. Kështu, bonusi i lartë praktikisht nuk ja vlen shumë. William Hill ofron herë pas here bonuse shtesë për klientët e rinj, për një afat të caktuar. Ndonjëherë edhe klientët e përhershëm përfitojnë bonuse. Diçka mjaft e pazakontë për ofruesit e basteve, ndaj kjo përvojë e veçantë është një aspekt pozitiv për reçensionin e William Hill. Sidoqoftë, kushtet e bonuseve janë kryesisht të pafavorshëm, kështu që këto bonuse nuk ja vlejnë në fund të fundit.

Top Bast, një nga kompanitë më të mëdha të basteve sportive në Shqipëri me mbi 1 mijë pika bastesh në një vend me vetëm 2.8 milionë banorë, konsiderohet si kompania kyç në skemë. “Top-Bast është një kompani bastesh në Shqipëri dhe sponsor i Skënderbeut,” shkruhet në raport. Top-Bast ka shumë gjasa të jetë “maskë” për bastvënësin aziatik SBObet. Bastet e vëna në internet me Top-Bast mund të kanalizohen në tregun Aziatik të basteve përmes SBObet, rrjedhimisht duke krijuar të ardhura më të mëdha,” vijon raporti.

Keni kujdes nga portalet, sepse ne shum raste parashikimet i nxjerrin te gabuara, sepse sipas mendimit tim atje parashikimet bazohen ne ne formen e ekipit, pastaj statistikat e lojrave dhe shpesh her rastit qe te gjitha te gabohen ose te dalin mbrapsht.

Në Shqipëri kryeministri Rama njoftoi sot se ka vendosur të kërkojë bllokimin e të gjithë faqeve të huaja të internetit ku vihen baste online. Sipas kryeministrit mendohet se shuma që shqiptarët harxhojnë për baste shkon nga 500 deri 700 million dollarë në vit. Ai gjithashtu paralajmëroi synimin e qeverisë për të mbyllur aktivitetin e lojrave të fatit në Shqipëri.

Një ditë pas atentatit me tritol që tronditi qytetin e Shkodrës, burime nga grupi hetimor konfirmojnë se kamerat e sigurisë së një biznesi mund të ofrojnë të dhëna të vlefshme, që do të mundësonin identifikimin e…

4. Une jam qe te mbyllen per fare o Idriz per nje fare kohe derisa te gjejne mekanizmat e duhura qe edhe shteti te fitoje, edhe ky biznes te jete i formalizuar teresisht, edhe lojtaret te luajne e te kenaqen. Mirpo deri me tani nuk kam degjuar te thone se do ti mbyllim bastet sportive, Kane lene te kuptojme se do te pakesojne biznesin e lojrave te fatit (kazinote, rulote) duke i degdisur larg qendrave te banuara, por per kompanite e basteve sportive nuk jane shprehur.  

Arabic Argentina Armenia Australia Austria Belgium Bolivia Bosnia Brazil Bulgaria Cambodia Canada Chile China Colombia Croatia Czech Republic Denmark EU Egypt Estonia Finland France Georgia Germany Ghana Greece Hong Kong Hungary Iceland India Indonesia Ireland Italy Jamaica Japan Kenya Latvia Lithuania Luxembourg Malaysia Mexico Moldova Montenegro Netherlands New Zealand Nicaragua Nigeria Norway Panama Peru Philippines Poland Portugal Quebec Romania Russia Singapore Slovakia Slovenia South Africa South Korea Spain Sweden Switzerland Taiwan Tanzania Thailand Turkish UK Uganda Ukraine Uruguay Venezuela Vietnam

Eshte pak e cuditshme kur lexon qe “asnje vende ne evrope nuk i pengon bastet online” por harrojne te theksojne dhe nuk duan te dine se cfare skemash kane keto vende evropiane per te mbrojtur njerezit e dobet dhe me vulnerabel ndaj bixhozit.

Ka edhe përballje të tjera interesante, ku spikat Shakthar Donetsk-Napoli apo Porto-Besiktas, ekipe që kërkojnë herë pas here të lënë gjurmë, pse jo, edhe të kualifikohen. Interesant është dueli gjermano-francez Leipzig-Monaco, ku ekipi gjerman merr pjesë për herë të parë. Natyrisht, favorit absolutë për të fituar sonte, sipas basteve sportive, janë Real Madrid dhe Manchester City.

BETnGO.com software është mundësuar nga: Tain (sportsbook dhe Kazino), Microgaming (Casino), Betsoft (Casino 3D), dhe Playtech (poker) i cili është i njohur si i madh katër në çdo fushë përkatëse të lojrave online.

Hunter , qeveria njofton kompanite per ligjin e ri dhe ato terhiqen vet,mbyllin accountet ekzistuese dhe nuk pranojne me regjistrime te reja (heqin opsionin albania pergjate regjistrimit).Persa i perket aksesit , varet nga shteti.Nje shoku im ka qene ne Itali me studime ,ne kohen qe Italia i kishte ber ban kompanite e huaja,ai as nuk i hapte dot fare si faqe.I njejti shok,tashme ka ikur ne USA.Duke qene se ne USA nuk lejohet online sports betting ,i dhash une nje account timin ne bwin ta provonte nje her kot per kuriozitet.Ai mund ta hapte faqen,mund ta bente logg in accountin  ,por ne momentin qe vendoste bastin del nje mesazh “you bet can not be place because your country has been restricted” ,pra ceshtje IP-je pasi kompanite e dine nga cfare shteti vendos bastet ti.

Kuvendi i Kosovës do të provojë të mërkurën sërish ta ratifikojë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi, në ditën kur në Prishtinë do të jenë krerët e BE-së, Jean-Claude Juncker, Federika Mogherini dhe Johanes Hahn.

Reshjet e dendura të shiut të orëve të fundit kanë shënuar përmbytjet e para në Shkodër, ku uji ka mbuluar hapësira të konsiderueshme. Sipas të dhënave nga Emergjencat Civile, në Ana Malit janë me prezencë uji rreth…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *