“agjenti më i mirë i futbollit rezultatet e futbollit live”

“Para se të prezantojmë natyrën e aktivitetit të fiksimit të ndeshjeve nga Skënderbeu përgjatë shtatë viteve të shkuara, është e rëndësishme të përmbledhim shkurtimisht historinë e hierarkisë së klubit dhe lidhjet e brendshme dhe të jashtme mes futbollit, politikës dhe krimit të lidhura me të”, shkruhet në raport, para se të shpjegohen lidhjet mes asaj që është pak a shumë, elita e biznesit, e futbollit dhe në disa raste, e krimit të Shqipërisë me industrinë e basteve sportive.

STORY mbetet lajm! sepse ju tregon personazhet e vërtetë VIP nga politika deri tek arti me të rejat e tyre, me anët e forta por dhe të dobëta që nga profesioni e deri tek performaca, stili, apo pamja e tyre. STORY ju tregon protagonistët e eventeve dhe ngjarjeve më të bujshme në vend përmes vlerësimeve, komenteve, por edhe kritikave. Te gjithë e kemi një STORY! Të gjithë e duam një STORY!

“Në 33 nga 5349 ndeshje UEFA ka identifikuar se SBObet ka qenë bastvënësi i parë që ka lëvizur koeficientet në një ndeshje të përshkallëzuar. Kjo tregon se ata që kanë akses te informacioni mbi ndeshjen e fiksuar dhe janë në gjendje të vendosin bastet e tyre e bëjnë këtë kryesisht përmes SBObet. Një kompani tjetër e quajtur 188bet ishte ajo që ‘lëvizi e para’ në 18 nga 21 ndeshjet e mbetura të përshkallëzuara, megjithëse në 9 nga këto ndeshje SBObet nuk po ofronte baste në kohë reale”.

Një nga kryesore ngjarje ndërkombëtare sportive është Olimpiada Games. Ai mbulon të gjitha të mëdha sportive nga shumë vite. Ju nuk do të gjeni shumë faqet e internetit për live të Olimpiadës lojrave. Ndër disa nga sportet Universale është një vend i tillë që ju ofron jetojnë streaming të Olimpiadës. E themeluar në vitin 2006 si Kampionatit Botëror Sports Network (WCSN), ajo mbulon të gjitha Lojërat Olimpike vendore dhe ndërkombëtare. Ju do të gjeni më të mirë video të cilësisë dhe mbulimin e plotë të të gjitha ngjarjeve.

Ekzistojne lloje te ndryshme te handikapit aziatik. Ne vazhdim do te gjeni disa shembuj te sjella me qellim per te thjeshtesuar kuptimin ketyre lloj bastesh. Do t’i gjeni keto lloj bastesh ne nje numer te gjere bookmakerash si Pinnacle, Betfair apo 188Bet.

“Beteje pa kompromis dhe ne cdo kend rruge te Republikes se Shqiperise per t’i dhene fund ketij aktiviteti te zhvilluar ne menyre ilegale, por paralelisht do te ecim perpara shume shpejt me nje reforme qe do te percaktoje kufij shume te qarte edhe per pjesen legale te ketij aktiviteti, nderkohe qe po punojme per nje strategji daljeje per ata qe jane te licensuar dhe e ushtrojne brenda kufijve te ligjit ekzistues. Ky nuk mund te jete as legalisht aktivitet i se ardhmes se vendit. e ardhmja e vendit nuk mund te kete asgje te perbashket me bizhozin”- tha Rama.

“Gjykata vlerëson se detyrimi për të paguar tarifat e shërbimeve publike nuk nënkupton se jemi para kufizimeve, të cilat cenojnë lirinë e veprimtarisë ekonomike. Normat objekt gjykimi nuk përbëjnë rregullime materiale në fushën e lojërave të fatit, por përcaktojnë detyrimin për ngritjen e një sistemi monitorimi, i cili do të shërbejë për të kontrolluar veprimtarinë e subjekteve që ushtrojnë aktivitetin e tyre në këtë fushë” thuhet në vendimin e Gjykatës.

Po, në bazë të ligjit në fuqi bizneset që lidhen me lojërat e fatit duhet të kenë një largësi prej 40 metrash nga institucionet fetare, institucionet arsimore si dhe institucionet shëndetësore. Madje në maj të këtij viti listës i janë shtuar dhe institucionet financiare. Është caktuar që deri në fund të nëntorit të gjitha këto biznese që janë aktualisht në shkelje duhet të zhvendosen për të ruajtur distancën përkatëse.

4. Une jam qe te mbyllen per fare o Idriz per nje fare kohe derisa te gjejne mekanizmat e duhura qe edhe shteti te fitoje, edhe ky biznes te jete i formalizuar teresisht, edhe lojtaret te luajne e te kenaqen. Mirpo deri me tani nuk kam degjuar te thone se do ti mbyllim bastet sportive, Kane lene te kuptojme se do te pakesojne biznesin e lojrave te fatit (kazinote, rulote) duke i degdisur larg qendrave te banuara, por per kompanite e basteve sportive nuk jane shprehur.  

Po me kompanite shqiptare çfare do ndodh valle? Meqe dashka te mbroje shqiptaret qeveria, pse po aplikon diktature ne ato kompani te huaja, ku luajne profesionistet dhe jetojne me ate pune shume njerez nga Shqiperia? Apo shqiptaret nuk mund t’i censuroje se i kane Fidelrat, Metat e Doshet, Frroket qe i ka fort per zemer KM?

BASTE SHQIP faqja me e mire shqiptare per parashikime, informacione dhe analiza rreth basteve sportive. Qe nga 03/04/09 deri 29/05/09 do te gjeni 29 SKEDINA FITUESE me nje mesatare 1 SKEDINE FITUESE çdo 1.96 DITE.

Për të marrë bonus, unë duhet të shkoj në faqen kryesore, dhe të zgjedh Anëtarët> Oferta> Oferta në dispozicion. Më pas, mora një email me bet365 Kodi Bonus. Përdoret ky kod për të hapur bonusin (T & C Apliko).

Prezantohen zyrtarisht Samsung Galaxy S9 dhe S9+ By xurxull | February 26, 2018 0 Comment Samsung Electronics Co., Ltd. prezanton Samsung Galaxy S9 dhe S9+, smartphonët që transformojnë mënyrën se si njerëzit komunikojnë, ndajnë dhe përjetojnë botën. Të krijuar për një epokë në të c…

Si tregtarët profesionale, dhe duke u mbështetur në një përvojë të madhe të tregtisë në tregun e Forex, dhe në mënyrë të veçantë për të marrë të ardhurat nga transaksionet Forex / opsionet binare me teknikën e vet është zhvilluar, e ashtuquajtura “know-how”, që është e garantuar për të sjellë deri në 87% të të ardhurave . Kjo nuk është një strategji, është një tërësi veprimesh strategjike, të përdorura njëkohësisht, në kryerjen e analizave të tregut për të përcaktuar kohën më të mirë për të përfunduar një marrëveshje.

Gazeta “Panorama” bisedoi me njërin prej tyre për të kuptuar më mirë se si funksionon sistemi i basteve online, sa i përhapur është ai dhe pse është kaq e vështirë për ta frenuar. Personi me inicialet A. D., që është marrë prej më shumë se 7 vitesh me këtë punë, pohon se në Shqipëri luhen shumë baste online dhe se një pjesë e “lojtarëve” janë bërë tashmë ekspertë. 

Sean O’Neill, portieri i ‘Crusaders,’ shkroi në Tëitter pas ndeshjes: “Nëse nuk ka një hetim të UEFA-s në ndeshjen tonë sot, atëherë ka diçka të gabuar. 3.5 gola, ishte barsaletë. Dhjetë minutat e fundit, nuk kam parë kurrë futboll si ky”.

Madje do doja të sqaroja se nga puna në terren janë verifikuar raste kur bizneset e kundërshtojnë këtë gjë për faktin se janë institucionet e tjera, ky problem është vënë re kryesisht për institucionet financiare si bankat, të cilat janë vendosur aty pasi biznesi i lojërave të fatit ishte ngritur. Por, dhe në këto raste ka përparësi interesi i konsumatorit dhe për sa kohë kufizimet ligjore janë për bizneset e lojërave të fatit, janë ata që do të duhet të zhvendosen në largësinë e përcaktuar.

Meqe po na e tregon per te vertete, po te them se ja fu kot. Pasi shoferi eshte kollaj fare qe ta heqesh, mjafton qe te shkurtosh/heqesh nga invesntari i mjeteve kryesore makinen dhe automatikisht shoferi largohet se quhet ristrukturim institucioni. Ndersa persa i perket Nafijes nuk ka pse te hiqet, vetem nese paraardhesi ka qene katunar e nuk ka pas hic fare shije per femna. Perndryshe, Nafija duhet te ri se eshte edhe me eksperience tashme.

Haradinaj ndan 5 mijë euro për çertifikata të veteranëve By xurxull | February 26, 2018 0 Comment Haradinaj ndan 5 mijë euro për çertifikata të veteranëve Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj asesi nuk po mund t’i “rehatojë “ veteranët. Përveç ankesave që kishin për pensio…

berbero,  po nderhyj se me beri pershtypje kjo qe citova,  jo per argumentat e tua ne pergjithsi , sepse ato qendrojne!     po kur thua qe:  luan  online me ”nr karte krediti”  dhe ”nr llogarie bankare”   e ke fjalen qe kompania e bastit qe ti loz, i zoteron keto  te dyja??     te kompania qe loz une  nuk  ka nevoje  per tu dhene nr e kartes se kreditit  apo llogarise bankare,  por ata te hapin nje llogari te  accaunti  jot, dhe atje ti hedh nje sasi lekesh  dhe ato i luan si te duash  dhe ne sasine qe do ti…  nese humbet, kuptohet qe duhet te hedhesh leke ne llogari e accountit, nese fiton, leket shkojne automatikisht atje.. pra ne kete menyre,  kontrollon ti vet  kete llogari kur, sa dhe nese deshiron te hedhesh leke  aty.. sepse nese kompania e bastit  do te kishte nr e tu te kartave  krdit/banke,  me gjasa do fusnin  duart sa here te donin ata…     edhe leket  e fituara  nga llogaria e accauntit  ne llogarine bankare time personale,  i kryej vete…  kur behet kjo, po, ata duan nje fotokopje te pasaportes apo karte identiteti/patente, natyrisht  per te vertetuar qe ti je i zoti llogarise qe po kryen veprimet,  por edhe per  datat qe i duhen shtetit  ne menyre qe te kontrolloje  ”pastrimin e parave”..

Me keq se c’ishte nuk ka kuptim ta ngreshe si ceshtje, pasi Shqiperia nuk ka patur qeveri, por nje grup banditesh, e kriminelesh qe u sollen me keq se pushtuesit. Sot fatmiresisht kemi nje qeveri dhe do kerkojme prej saj te beje me te miren. Pra nuk mund te meremi me krahasime, biles edhe qeveria e sotme duhet te pushoje se foluri per “bemat” qe ka bere ajo qe iku. Nuk ka nevoje per llafe, thjesht te dokumentojne abuzimet, vjedhjet, moszbatimin e ligjeve dhe urdheresave, ti qepin mire dhe ti dergojne ne prokurori. Jemi lodhur me llafe duam ti shofin neper kaushe, te palare dhe me thonje te gjate qe te kene mundesi te cjerrin vehten kafshet.

Portfolio i basteve sportive për William Hill është shumë i madh dhe i larmishëm, dhe jo vetëm për sportet britanike. Klientët mund të provojnë shërbimet e William Hill në internet por edhe me anë të aplikacioneve të telefonave inteligjentë si “William Hill Sportsbook” dhe “Shake-a-bet”. Ngjarjet sportive virtuale u ofrojnë dashamirësve të basteve një eksperiencë vërtetë speciale. Një bonus joshës për klientët e rinj garanton një nisje plot vrull pranë William Hill. Në reçensionin për bastëvënësit të William Hill do të gjeni më shumë detaje dhe do të hetojmë probabilitetin e të qenurit një mashtrim.

Tani ti biem shkurt, ka kush mendimin se kjo qeveri synon ta beje kete problem me keq se c’ ishte apo me mire ? Sigurisht me mire se per keq nuk kish ku shkonte me…Mjafton dhe fare pake …me mire.Dhe e mbyllim debatin, them une.

Ekzistojnë shumë bastexhinjë në rrjet, të gjithë duke kërkuar me deomos biznes me ju. Bazuar në preferencat personale dhe zakonet e juaja sportive, mund të përdorni bastexhinjë në internet apo jashtë tij. Disa nga bastexhinjtë më të njohur shqiptar, si p.sh. Betfair, William Hill dhe SBOBet, janë duke rivalizuar njëri për vëndin e parë në internet apo jashtë tij, duke e bërë për ju shumë herë më të lehtë për të vendosur bastet tuaja.

 – Te marten emerohet shefi i ri ne X dikaster dhe prezantohet po ate dite nga Zv/Ministri i cili i lavderon CV-ne e pasur (miku eshte Biznesmen, me diplome te blere tek nje privat qe e ka bere te shtune e te djele – keshtu thote te pakten – me mire te ishte me shkolle NATE, por nejse).

Për fat të mirë, nuk ekziston asnjë shorte për bastexhiun sportive të mirë për nevojat tuaja, pasi mund të eksploroni botën e basteve sportive. Nuk keni pse të kufizoni veten me bastexhinjtë anglez; ata nga Irlanda kanë gjithashtu një reputacion të mirë, në lidhje me koefiçentat e leverdisshëm dhe për shërbimet më të mira në internet. Numri i bastexhinjve të gatshëm është kaq i madh sa mund të gjeni bastexhinjë të ndryeshëm për cilindo sport që ndiqni. Përdorni guidën tonë për bastexhinjtë e internetit për të gjetur dhe zgjedhur mes bastexhinjve të internetit, që të arrini ekzatësisht atë që doni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *