“agjentët e lojërave të lirë të depozitave guess league english score”

Po,normale qe mund te regjistohesh.Rimbushja mund te behet edhe me karte,paypal,banke dhe shume metoda te tjera.Gjithsesi nga Shqiperia nuk e di nqs llogaria rimbushey me banke,paypal apo karte krediti/debit (Shqiperi hesapi).Gjithsesi per Shqiperine (dhe per gjithe boten normale) ekzistojne disa online payments ( Skrill.com ; Neteller.com) permes se cilave kryhet rimbushja e llogarive.

Po hic mer Endrit bohet nje show se gjoja qeveria do te mbroje shqipetarin e varfer nga vesi i bixhozit dhe i basteve. Nese eshte keshtu duhet te nxjerrin nje ligj qe te ndalohen keto biznese dhe pike. POr jo duan vetem te ndalojne daljen e parave jashte Shqiperise kur luhet online me kompani bastesh offshore. Pra duan qe ti detyrojne ata qe kane leke e llogari bankare dhe qe ne fakt luajne per pasion dhe adrenaline qe keto para ti shpenzojne tek kompanite e basteve Shqipetare. Pra ky vendim qeverie nuk ka te beje fare po fare ama me merakun se gjoja kryefamiljaret e varfer po i bejne edhe ato pak para rrush e kumbulla duke i humbur neper baste. Ata do te vazhdojne te luajne si deri me sot dhe sigurisht qe do te humbasin se kerkojne qe me 100 apo 200 leke te fitojne 100 apo 200 mije me nje dore. Megjithate une qofsha i gabuar ne keto qe po them dhe uroj qe me te vertete qeveria ne nje te ardhme te afert ti mbylle qe te gjitha ose tua veshtiresoje lojen ketyre kumarxhive pabuksa. Por vendimi i sotem nuk eshte ne drejtimin e duhur, perkundrazi fuqizon monopolin e disa kompanive te basteve vendase. Dhe kjo nuk eshte rilindje, por mban ere felliqesire ose salire. 

TIRANE- Numri i pikave të basteve është trefishuar, por të ardhurat nga formalizimi i tyre në vitin 2014 janë rritur me 42.6 për qind në krahasim me vitin 2014, megjithatë pas miratimit të ligjit të ri për lojrat e fatit do të ketë një reduktim të tyre. Pas denoncimit të “Shqiptarja.com” që ka treguar rritjen e fenomenit të basteve sportive nëpër qytete në dy vitet e fundit,  Ministria e Financave nënvizon se nga aksionet “Fundi i marrëzisë”, të ndërmarra në tetor të dy viteve më parë, janë arritur rezultat të rëndësishme duke bërë të regjistrohen të gjitha pikat e basteve sportive, çka ka sjellë dhe trefishimin e tyre. “Të ardhurat e siguruara, në respekt të ligjit aktual “Për Lojrat e Fatit në RSH” – thuhet në deklaratën e ministrisë –  janë 42,6% më të larta, vetëm në një vit, pra në krahasimin mes vitit 2013 dhe 2014. Kështu, të ardhurat në total për vitin 2013 kanë qenë rreth 3,6 miliardë lekë, ndërsa ato për vitin 2014 shënojnë 5,3 miliardë lekë”. 

Me rastin e 27 janarit, ditës së Holokaustit, në Muzeun Kombëtar të Fotografisë “Marubi” në Shkodër u promovua libri “Jeta ime nën pushtimin nazist”, kushtuar gruas hebreje Mimi Kamhi Ergas Faraxhi. Libri i autorit Skënder…

Ja kaq eshte puna per te kuptuar per cfare Flitet qe te vish pastaj  tek te “varferit ‘ e denger vengeret e Grande Kakes .Dhe qe shtyre ne Bote Iluzore Shqiperia , patjeter e kupton sepse Ky ishte perfytyrimi kapitalizmit per pasurimin e shqiptareve nga kryemashtrusit e Hajdutet e Sqaperise qe i krijuan kushte krimit Nderkombetar te krijonte Parajsa te “Miraklliut te fridomiut ”

Editable content is available under the terms of the GFDL and the CC By-SA License. All non-editable content and all content in the Learn section are copyrighted by AboutUs. (See the fine print for details.)

Njësia e mbikëqyrjes së lojërave të fatit po harton listën e faqeve të konsideruara si të jashtëligjshme përmes të cilave shqiptarët vënë baste sportive me kompani të cilat nuk operojnë në Shqipëri ndërsa ende nuk dihet se si do të bëhet bllokimi i linqeve. Në deklaratën e tij, kryeministri Rama tha se shuma që shqiptarët harxhojnë për baste shkon nga 500 deri 700 million dollarë në vit.

turqit luajne duke ndryshuar adresen IP te tyre, pra per t’ja hedhur serverit te faqes ku behen bastet, se nuk jane operatoret e tyre qe bllokojne por vetem faqet e huaja te basteve qe ndalojne IP, pra adresat turke, te marrin pjese ne baste. tek turqit ndodh pra ajo teoria tende, qe kompanite e huaja te basteve i jane bindur ligjit turk dhe qe Turqia vete eshte mjaftuar me kaq megjithese ka dijeni qe ka persona (sigurisht te pakte) qe nepermjet marifeteve (VPN per kete sherbim duhet gjithashtu paguar) luajne gjithnje baste ne linje, pra thyejne ligjin. 

Pataj le te futemi se si krijohen keto mardhenie , kur keto Firma per te qene i Besuar kerkojne  tu paraqitesh nje Garanci Bankare ( rezerve Parash ) me nje nr Llogarie , ku te merren apo te shtohen te ardhurat .

Une ,si fshatar Lezhe,po te them qe i bllokon vete kompania ne fjale.Pra,ne momentin qe ti do regjistrohesh teh kompania tironsibet5000.com , aty nuk ekziston opsioni ALBANIA ne momentin qe do zgjedh COUNTRY.Do thuash ti,po zgjedh Greece,Austri cfare problemi ka ? Pergjigjen e ke me siper,ose DEIONI mund ta sqaroj me sakte

“Nuk vjen për surprizë që BFDS ka përshkallëzuar shumë ndeshje të Skënderbeut me një shkallë të lartë gjasash për manipulim ku përfshihen klube që kanë qenë ose nën presion nga z. Bode (Dinamo e Tiranës) ose të kontrolluar nga miqtë dhe kolegët e tij (KS Shkumbini). Kjo, bashkë me perceptimin tashmë famëkeq publik si fiksues ndeshjesh provon se ai është pjesë integrale e skemës së Skënderbeut,” vijon më tej raporti.

Dakort me cthua, por heqja e lojrave te fatit eshte nje fillim i mbare. A duhet te behet me teper per keta njerez? Sigurisht qe po! Ne te njejten kohe diku duhet filluar. Heqja e lojrave te fatit nga cdo sep rruge eshte nje tulle ne murin kunder vartesise nga bixhozi. 

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i shoqëruar nga deputetët Ridvan Bode dhe Edmond Spaho, kanë zhvilluar dje një takim elektoral me qytetarët e Korçës, në mbështetje të kandidatit për kryetar Bashkie, Sotiraq Stratobërdha, zgjedhje të cilat do të zhvillohen më 3 nëntor. Nga Korça, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka theksuar se kandidati që ka zgjedhur e djathta është shprehja e qytetarisë. “Në këto zgjedhje, demokratët konkurrojnë si opozitë dhe u takoi demokratëve të Korçës, rasti për t’u kthyer në kutitë e votimit dhe të udhëheqin bashkëqytetarët e tyre drejt kutive të votimit, pak muaj pas zgjedhjeve të përgjithshme, për arsye që dihen. Kandidati që kemi përzgjedhur bashkërisht, është shprehje e respektit dhe e nderimit për këtë qytet dhe qytetarët, korçarë dhe korçare të cilëve u dhimbset, u bëhet vonë dhe i qajnë hallin qytetit të tyre. Kemi kandiduar personin që besojmë se ofron më së miri potencialin për të avancuar alternativën tonë për Korçën, për të vënë në qendër të programit dhe qeverisjes lokale të Korçës, jo kryetarin e Bashkisë, as shokët apo miqtë e tij personalë, por për të vënë në qendër të Bashkisë së Korçës qytetarin korçar, hallet e problemet e tij, shpresat e dëshirat e tij e të saj, për veten tuaj, për fëmijët dhe qytetin tuaj. ”, – tha Basha. Më tej, kreu i PD-së vlerësoi figurën e Stratobërdhës, duke theksuar se,: “Me praktikën më të mirë të qeverisjes dhe vlerat më të mira të praktikave që ka pasur rastin t’i shikojë por edhe të jetë pjesë e tyre gjatë qëndrimit në Kanada, sot para jush vjen Sotiraq Stratobërdha, më i pjekur, më i aftë, më i vendosur, më i përkushtuar dhe definitivisht më i qartë se Sotiraqi tjetër, sa i përket asaj që u ofron qytetarëve të Korçës dhe qytetarisë korçare për ditët e ardhshme. U ofron transparencë, u ofron llogaridhënie, u ofron modesti, shërbim të përkushtuar ndaj qytetarit, jo arrogancë, as arbitraritet, as errësirë për vendimet kryesore që prekin çdo qytetar të Korçës, u ofron mbi gjitha atë që buron thellë nga zemra e tij dhe zemra e çdo qytetari korçar, dashurinë e pamatë për qytetin tuaj, për perlën e qytetarisë shqiptare, për Korçën tuaj,  për Korçën tonë”. Në fund të fjalës së tij, kreu i demokratëve theksoi se  këto zgjedhje kanë të bëjnë drejtpërdrejt dhe në thelb me qytetarët e Korçës, hallet dhe problemet e tyre. “Ndaj me besimin më të plotë se kandidatura e zotit Stratobërdha dhe programi i tij do të votohen gjerësisht nga qytetarët e Korçës, për të mirën tuaj, për të mirën e qytetit tuaj, dua edhe njëherë t’ju garantoj se aleanca për qytetarinë korçare, Partia Demokratike, aleatët e saj, kandidati ynë janë dhe do të mbeten në dispozicionin tuaj në ditët dhe javën e ardhshme, për të bërë të mundur të sqaroheni për çdo çështje dhe detaj të programit të tij, rrugë më rrugë, shtëpi më shtëpi”, pohoi Basha. Nga ana e tij, kandidati Stratobërdha është shprehur: “Hyra në këtë garë për t’i bërë gjërat më mirë ku të gjithë qytetarët do trajtohen njësoj, sepse Bashkia nuk është pronë e një grushti njerëzish apo pronë e një individi dhe se institucioni i Bashkisë do të funksionojë në bazë të parimit të transparencës”. Kandidati i PD-së, Sotiraq Stratobërdha, do të garojë më 3 nëntor për kryetar të Bashkisë së Korçës përballë kandidatit socialist Sotiraq Filo.

fnatic, kam pas lujt vete online dhe e kam pas ndjek me nga afer ceshtjen sidomos pasi pata nje sasi te konsiderueshme fondesh te konfiskuara nga Feds. Tregu ama po shkon drejt liberalizimit edhe ktu. Te siguroj qe mbas NJ dhe Nevadas, do kete shume shtete te tjera te cilat do legalizojne online gambling, pak a shume si me martesat gay apo medical marijuana. 

Ish-atleti xhamajkan Usain bolt ka bërë me dije sot skuadrën e re, me të cilën do të nisë aventurën si futbollist. Nuk bëhet fjalë për një ekip profesionist në futboll, por për skuadrën e UNICEF dhe ndeshjen e…

 EURUSD ▲1.2238|1.2241 : GBPUSD ▲1.3866|1.3869 : USDJPY ▼107.60|107.63 : USDCHF ▼0.9409|0.9412 : USDCAD ▼1.2750|1.2753 : EURJPY ▼131.64|131.67 : EURCHF ▼1.1514|1.1517 : GBPJPY ▼149.17|149.24 : GBPCHF ▼1.3046|1.3053 : GOLD ▲1317.79|1318.39    

Nuk ka kompani te palicensuar,u shpreha gabim.Nqs shteti e ndalon online betting,por nje kompanie nuk ja ha palla (as licensuesit gjithashtu) dhe pranon kliente.Ti luan dhe fiton aty,kur te te thon ty ata “sdum me ti dhon leket” atehere rri si mut sepse ske ku te ankohesh.

TIRANE- Lajmi i kryeministrit Edi Rama për të bllokuar websitet e huaja të basteve online, ndjek një praktikë tashmë të përhapur në të gjitha vendet e Bashkimit Europian. Disiplinimi i lojrave të fatit online (bastet, por edhe pokeri apo të tjera lojra fati që mundësojnë fitimin e parave, por që në të shumtën e rasteve shkaktojnë vetëm humbje të mëdha) është akoma i mangët edhe për vetë Bashkimin Europian: e megjithatë, është i përhapur në Europë principi se një shoqëri bastesh online që të ekzistojë në një vend të caktuar, duhet të ketë në atë vend një liçencë nga Shteti të cilit duhet t’i paguajë padyshim taksat. Pra, sipas këtij principi një shoqëri bastesh angleze për të pranuar baste nga Shqipëria, duhet të autorizohet nga Ministria e Financave e Shqipërisë. Kështu ndodh dhe në Itali.

Ne Shqiperi ka arritur ne parmasat e nje epidemie dhe kjo ne 2 ane- 1) miliona qe ikin jashte dhe abuzimet me taksat qe rendojne rende buxhetin e shtetit per te mos permendur pastrimin e parave nga krimi e droga 2) Shkaterimi i familjes shqiptare, abuzimi me njerezit vulnerabel ku nuk ka meshire as per femijet. Ne shqiperi nje gazetar anglez u shokua kur nje femije 10 vjec i tregone skedinen e tij te ndeshjeve!

2. Vendosja e basteve vetem per zbavitje eshte OK, por duet te jemi te vetedijshem qe ne periudha afatgjata nuk sjell fisime. Per shembull: Te vesh bast nje ndeshje qe transmetohet ne mbremje ne TV, sigurisht qe nuk do te shtoje fitimet tuaja.

Pra psh në qoftë se 20 veta kanë luajtur një ndeshje over 2.5 gol dhe 20 të tjerë under 2.5 gol, kompanisë nuk i intereson si do vi ndeshja sepse ka siguruar fitim para ndeshjes. Çbëhet tani sikur një ndeshje 30 veta kanë lozur over 2.5 dhe vetëm 10 under 2.5? Atëherë kompania rritë kofiçentin e under 2.5 që të afrojë lojtarë për ta luajtur këtë bast në mënyrë që lekët e lojtarëve që kanë lozur over të jenë njësojë me lekët e lojtarëve që kanë lozur under. Pra ofrohet mundësia për Sure Bet -Baste të Sigurta.

Keto nismat me ngjajne me ato te djalit te Sheqeres qe qante hallin e armeve kur djali, Mehdiu dhe baxhanaku demontonin ne Gerdec.Po te ishte bere lufte me ato arme qe u demontuan atje, nuk do ishin vrare 26 vete gjithsesi.

Gëzojnë çdo sport në internet në VIPbox.tv. Lidhjet janë dhënë në faqen e internetit për streaming jetojnë. Ajo ka dy ngjarje të njohura dhe jo sportive kaq popullore. Ju do të jenë në gjendje të zgjedhin nga kategori të ndryshme sportive dhe gjeni më të mirë video të cilësisë. Ikonat e lojrave të ndryshme janë në dispozicion në faqen kryesore. Thjesht klikoni në ikonën për kullim të lirë dhe të shikojnë sportin tuaj të preferuar. Pra, gëzojnë sport jetojnë në VIPbox.tv. Ju mund të hyni VIPbox.tv nga çdo pajisje dhe të gëzojnë të shikuar futboll, kriket, basketboll, hokej dhe shumë më tepër.

e shoh qe s’ja paske fare haberin  sports betting,nuk e ke idene as se cfare eshte payout,as hedging,as trading dhe as surebetting.eshte e kot te diskutosh me njerez te tille qe pretendojne te dine gjithcka kur ne fakt nuk dine asgje.

Këtu do gjeni faqet sportive më të mira online dhe faqet të basteve sportive që pranojnë lojtarë nga Kenia, çdo rishikim përmban informacion të plotë, përfshirë llojet e sporteve dhe ngjarjet që mund të bëhet basti.

 – Te marten emerohet shefi i ri ne X dikaster dhe prezantohet po ate dite nga Zv/Ministri i cili i lavderon CV-ne e pasur (miku eshte Biznesmen, me diplome te blere tek nje privat qe e ka bere te shtune e te djele – keshtu thote te pakten – me mire te ishte me shkolle NATE, por nejse).

Trupi i pajetë i Florenc Beqirajt ka mbërritur më në fund në qytetin e Shkodrës.  Arkivoli, i mbuluar me një flamur shqiptar ka qenë vendi ku janë derdhur lotët e familjarëve. Nëna e Florencit, gjyshja dhe të tjerë…

Ok. Konkretisht, une shqiptar mund te hap nje account te spobet me karte krediti shqiptare? Cfare autoriteti ka nje istitucion shqiptar ti kerkoje spobet ose licensuesit filipinas, te mos pranoje nje account nga Shqiperia? Shqip, cfare e detyron ate, qe faksin ku drejtoria e lojrave shqiptare e informon qe indalohet aktiviteti ne Shqiperi, te perfundoje ne koshin e letrave? Kete po pyes qe ne fillim.

Prolive-al.com is tracked by us since February, 2017. Over the time it has been ranked as high as 923 099 in the world, while most of its traffic comes from Albania, where it reached as high as 875 position. All this time it was owned by Gesi Gesti, it was hosted by Customer VPS services located in Falkenberg and Google LLC.

Prandaj, kazinotë e parë në internet duhet të shkarkohen. (Shkarko kazino). Kompani të tjera të kazinove që dolën pas Microgaming ishin ende kazino të zbritura. Playtech, Rival, RTG, VegasTechnology janë platformat e para të kazinove që vijnë në mendje.

Sa me shpejt , sepse brenda tij fshihen edhe Naivet qe shohin enderra e bejne vjersha se “na ndaluan fitimet or tie ” . Ka shume rendesi qe ai vend ti kthehet Normalitetit  te percudnuar dhe shkallmuar ne rrenje nga Sqeperit e Kopese me ” se bota zotrie ”

Filloi në 2002 nga një grup i sipërmarrësit suedeze, programues kompjuteri dhe sportive bast profesionistë – të gjithë me përvojë të gjerë në industrinë e sportive bast Redbet ka evoluar në një shërbim kryesor sportive online bast dhe kazino. Redbet Sport bast ju sjell më të mirë në mosmarrëveshje pregame dhe bast jetojnë, me qindra e tregjeve për të zgjedhur nga dhe një gamë të madh të bast të shumëfishtë …

Në mënyrë efektive pa asnjë dyshim, përkrahësit e sesioneve të pokerit, kanë nevojë për këtë devijim shumë të mirë. Pra, ai është shumë i suksesshëm nëse titulli është një ace ose sundimtar poker. Kështu që mund të jepet fenomenale sigurisht jo aq e thjeshtë sa ta kthesh pëllëmbën e dorës. Sepse kërkon punë të zellshme dhe detyra ekstra të gjera. Sidoqoftë, e cila është shumë e qëndrueshme në sesionin e pokerit për t’u kujdesur për këtë, një njeri në çdo rast mund të jetë shumë i fortë.

Raporti i Organit të Kontrollit, Etikës dhe Disiplinimit të UEFA që kërkon dhjetë vjet ndalim të Skënderbeut të Korçës nga garat europiane hedh dritë mbi botën e pistë të futbollit, financimit të skuadrave shqiptare drejtpërsëdrejti nga paratë e basteve dhe lidhjet me politikën e me të dënuar për trafik droge.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *