“agjentët e futbollit master ligën e gjallë angleze”

Edhe une jame ne brendesi te muhabetit pasi jam i perfshire ne sports betting , ose me sakte ne arbing/surebetting (nuk e di nqs e ke degjuar si terme dhe cfare do te thote).Mesa po lexoj ketu ,pervec teje ,asnje tjeter nuk qenka ne dijeni se cfare behet neper europe/bote ne fushen e online betting.

“Shpërthime aktiviteti në kontekstin e tregut të basteve mund të kuptohen duke vrojtuar ndryshimet e pazakonta të probabiliteteve (njohur në shqip si koeficientë). Ndryshime të tilla shpesh sinjalizojnë flukse të larta të pazakonta parash, të cilat reflektojnë se bastvënës të caktuar besojnë se koeficientët e mëparshëm janë favorizues për ta; në disa raste kjo do të ndodhë për shkak se ata vetë kanë rregulluar që ndeshja të marrë një rrjedhë të caktuar. Ndryshimet (e koeficientëve) mund të vërehen gjithashtu në rastet kur organizuesit basteve krijojnë opinionin se një ndeshje është subjekt manipulimi, për shembull ata mund të përgjigjen duke caktuar koeficientë në një nivel jotipik jokonkurrues. Për rrjedhojë, ndryshimet e koeficientëve tregojnë njëkohësisht diturinë si të bastvënësve ashtu edhe të kompanive dhe algoritmet që identifikojnë baste anormale të shtyjnë të mendosh se ka nevojë për hetime të mëtejshme”.

Ndërsa deri më tani janë bllokuar mbi 400 lokale lojërash fati të paligjshme dhe janë sekuestruar disa mijëra pajisje dhe monitorë, kryeministri tha se dhe ata që janë të licensuar duhet të derdhin një orë e më parë detyrimet ndaj shtetit si dhe të respektojnë detyrimet e ligjit, që përcaktojnë se nuk mund të jenë pranë shkollave, spitaleve apo bankave. Sipas zotit Rama Shqipëria “është një vend i varfër, që ka nevojë për punësim e arsim dhe jo për plagë që shkatërrojnë jetë njerëzish e familjesh të thjeshta”.

@ gjembi : Sa per Gjermanine, e ke gabim qe eshte e paligjshme,sepse une e di shume mire qe eshte e lighjsme (kam shok gjerman neper forume sportive te ndryshme).Shteti e rregulloi tregun vitin e kaluar duke vendosur taksa per kompanite.Tashme kompania takson edhe klientin me 5% (Greqia e ka 10% sic tregohet edhe me siper)  me qellim te mos i paguaj teresisht vet.

p.s kjo nuk do te thote as Tosi nuk duhet te ikte, as qe Berisha nuk duhet te ikte, qe te jemi te qarte. Eshte me shume nje konfirmim i asaj qe thote muho, se nje qeveri e re gjithmone vjen me energji te reja e me nje lloj deshire pozitive. Degradimi fillon e vjen pak me vone.  

A je dakort qe te ushtrosh nje veprimtari te tille duhet te Depozitosh nje sasi lekesh ( e konsiderushme ) dhe te kesh nje License per ta Ushtruar .Duke molloisur me ate gjysem llogaritarin qe flet per bastet ben nje Pauz per te Kuptuar Perse realisht jane Lavatrice te parave te krimit Nderkombetar e Brenda vendit .

Filloi në 2002 nga një grup i sipërmarrësit suedeze, programues kompjuteri dhe sportive bast profesionistë – të gjithë me përvojë të gjerë në industrinë e sportive bast Redbet ka evoluar në një shërbim kryesor sportive online bast dhe kazino. Redbet Sport bast ju sjell më të mirë në mosmarrëveshje pregame dhe bast jetojnë, me qindra e tregjeve për të zgjedhur nga dhe një gamë të madh të bast të shumëfishtë …

Eshte pak e cuditshme kur lexon qe “asnje vende ne evrope nuk i pengon bastet online” por harrojne te theksojne dhe nuk duan te dine se cfare skemash kane keto vende evropiane per te mbrojtur njerezit e dobet dhe me vulnerabel ndaj bixhozit.

Sipas Sky Sport “ që hapi sondazhin në sajtin e saj në internet, Adnan Januzajn e dëshirojnë më shumë anglezët, duke nënkuptuar që në përqindjen më të madhe dëshira e të anketuarve është që ai të zgjedhë përfaqësuesen angleze (38%). Në vend të dytë janë belgët me 34% dhe më pas vjen Shqipëria me 22 %. Por sondazhi duhet pranuar se bëhet në Britaninë e Madhe dhe me lexues anglezë dhe është e kuptueshme që të ketë më shumë vota në favor të Anglisë. Kuptohet që sondazhi nuk shpreh drejtpërdrejt interesin e lojtarit, pasi zgjedhja që do të bëhet është praktike, e nisur nga interesi i vetë futbollistit në radhë të parë, ndikimet e tij nga familja dhe rrethi shoqëror si dhe

KLSH kallëzon në prokurori ish drejtorin, 3 ish përgjegjës të sektorit legalizimit dhe juristin e drejtorisë rajonale të ALUIZIN –t, qarku Shkodër KLSH akuzon se “Kanë kryer legalizime të jashtëligjshme me sipërfaqe 15 661 m2…

Na všechny tarify je uplatňován tzv. burst, kdy na začátku stahování je rychlost linky až 100/100 Mbps a po nastavené době klesne na rychlost dle tarifu, což umožňuje rychlé načítání webových stránek a stahování menších souborů.

Një 23-vjeçar nga Shkodra, i cili prej dy vitesh ndodhej në Francë për azil, tashmë ndodhet i shtruar në spital në gjendje kome. I riu është Florenc Beqiraj i cili ndodhet në gjendje të rëndë për jetën në…

Mjekët e spitalit të Shkodrës kanë dhënë një dritë shprese për njërën nga vajzat e familjes Preka e cila u bë kryelajm i ditës së djeshme, si pasojë e një aksidenti që i mori jetën kryefamiljarit Edmond Preka,…

o fan91, pas ketyre kompanive shqiptare qendrojne keto kompanite e huaja – jane thjesht degezime te tyre dhe partners ne shume raste. Edhe njer po ta shpjegoj te gjitha pikat e basteve kane online account me keto kompanite e huaja dhe thjesht marrin nje % te vogel. Duhet te kuptosh tjeter account kane individed si puna jote apo ndonje tjeter qe luan me parate e tij dhe tjeter account ato pikat franchise ku njerezit shkojne e luajne me 2-3mij lek! 

Elona Prroj është një e re, misionare e pajtimit, e cila eshte ngritur kunder fenomenit të gjakmarrjes, që vazhdon të marrë ende jetë te pafajshme njerëzish në Shqipëri. Ajo është bashkëshortja e ish pastorit 28 vjeçar nga…

Disa bookmaker kreditojne shpenzime ne momentin e derdhjes dhe/ose terheqjes se parave. Nderkohe ne rastet e urdher-xhirimeve, banka shume shpesh “zgrrap” disa €/$/£ nga shuma totale. Per te zgjedhur ne menyren me te mire nje bookmaker mund te konsuloni temen perkatese “Si te zgjedhesh nje bookmaker”.

Për një ndeshje të luajtur më 16 tetor 2011 mes Skënderbeut dhe Kastriotit, konkluzioni ishte akoma më drastik: “Tiparet e basteve të kombinuara me elementë të tjerë të përfshirë në këtë raport përmbajnë indikacione të qarta se bastvënësit kishin dijeni paraprake për rezultatin dhe për golavarazhin”.

“Siç do ta demonstrojnë ekspertët në seancë para organeve disiplinore të UEFA, modelet statistikore dhe matematike të BFDS-së janë të sakta dhe do të konfirmojnë, në masë të konsiderueshme për panelin, se skuadra shqiptare Skënderbeu ka qenë vazhdimisht e përfshirë në aktivitete të fiksimit të ndeshjeve në nivel kombëtar dhe ndërkombëtar përgjatë shtatë viteve të fundit,” shkruhet në raport.

Dhe  pa Inat . Problem Financiar jo Individual . Kush ehte ai qe nuk do qe nje Shqipta te Fitoje ? Dhe per Kuazin .Vetem nje dallim te besh qe Sbobet ka Koeficiente te Kufizuar .Dhe lexo me vemendje nje si pa adshje …Ne vlerat 1 Milj .Dollar pervec disa vendeve , te gjithe te tjerat ne Europe Ndalohen pervecse ne Ttoto -Gol . Perse kjo kur i ljohet nje Milioneri Malaizian tte mos lejohet TY !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *