“agjentët e futbollit master lajmet e futbollit”

Mark Alia shtetasi te cilit iu grabit banesa ne fshatin Shirq te njesise Dajç ne Shkoder ka folur pas ngjarjes se ndodhur: “Dy persona te armatosur kane hyre ne banese. Ishin edhe te maskuar. Fillimisht kane shkeputur sinjalin e alarmit tek dera e oborrit dhe te kamerave. Me pas…

Ore, axhensite e lajmeve si “Top -chanel” po e trumpetojme si “vendim historik” . Dhe kush na qenkerka ky vendim historik- mbyllja e kanaleve online per kompanite basteve sportive qe jane offshore, dhe qe ne fakt ofrojne edhe koeficiente me te mire per bastet sportive si futbolli psh. Pra, jo se do te ndalohet loja e basteve sportive por thjesht luftohen kompanite e huaja per te favorizuar ato vendase. Pra nje vendim per fuqizimin e monopolit ne kete biznes. Por menyra sesi justifikohet eshte e turpeshme sepse thuhet se cdo gje behet per te mbrojtur qytetarin. 

Oferta e basteve sportive është e bujshme. Këtu përfaqësohen të gjithë sportet e famshëm, nga futbolli te basketbolli, tenisi dhe golfi. Krahas kësaj janë disa sporte tipike britanik si kriket, bilardo dhe regbi. Gjeni oferta bastesh gjithëpërfshirëse. Portfolio i basteve sportive është veçanërisht i bollshëm për pjesën e garave me kuaj. “Garat virtuale” paraqesin një tipar dallues, ku klientët mund të vendosin baste p.sh. për rezultatet e ndeshjeve të futbollit apo garave me kuaj. Gjatë reçensionit për William Hill, kjo kategori u dallua mes tjerash pasi nuk kishte vonesa kohore. “Garat virtuale” nisën menjëherë pasi u vendos basti. Ofertat e basteve live janë të vërteta. Gjatë reçensionit, ishte e mundur p.sh. të vendosje baste live në ndeshjet e kampionatit U-19 të futbollit në Poloni. Opsionet e basteve live janë të larmishëm, ndaj cilido strateg i zoti ka shanse të mira fitimi. William Hill ofron gjithashtu baste të kombinuara apo individual për ngjarjet sportive në mbarë botën. Kjo larmi e konsiderueshme përmbush kapriçot e cilitdo dhe si pasojë William Hill merr një vlersim jashtëzakonisht pozitiv.

Dhe tjetra , per te gjithe te mencurit e Kumaritt per Kumar “Se europa zotrie ”  .Shqiperia duhet te MBYLLE cdo vater Krimi , te Krimit te Organizuar te Europes .Jo vetem qe nuk ka kellqe ta mbaje por te gjithe Kryendyresirat e Hjaduterise se Banditeve te Babasqapit qe u shporren , preken nga ky Vendim …tani mundet te dale e dhe ndonje argument ‘se Kina zotrie “…….. ose “Qveria ben Ligje , Populli gjen shtigje ” NN

NDODHITE TOP1X2Sot18:30Akhisar Bld SporGallatasaray LIVE+51Sot19:00HorsensArhursLIVE+51Sot19:30MatersburgHartberg LIVE+47Sot20:00RCD EspanyolReal MadridLIVE+62Sot20:15Joung Bojs Bazel LIVE+51Sot21:00Les HerbiersRC Lens LIVE+54Sot21:05SuonseaShefild Uensdej LIVE+60Sot21:30Girona CFCelta de VigoLIVE+61Nesër17:30JuventusAtalanta B.C. LIVE+61Nesër19:30CF Malaga FC SevillaLIVE+61NGJARJET E LAST MINUTE 1X2Sot16:55Lu, Ju-DeKasëll, Billi Xho Sot17:00AK Bars KazanTorpedo NovgorodLIVE+11Sot17:00Neftekimik Nizhn.Lada TogliatiLIVE+11Sot17:00Skif KrasnodarSpartak MoscowLIVE+3Sot17:00Dinamo Kazan (F)Maritsa Plovdiv (F)LIVE+1Sot17:00Dinamo Moskë (F)Budovlani Lodz (F)LIVESot17:00MontanaMalije Milli Pijango LIVE+1Sot17:00Minçanka Minsk (F)Uralohka (F) LIVE+1Sot17:00Arda KardzhaliMinyor PernikLIVE+1Sot17:00Zorkij Krasnog.Kuzbas Kemerovo

Paneli i ekspertëve doli në konkluzionin se ngjarje të tilla të pazakonta ndodhnin shpesh në ndeshjet e Skënderbeut. Në dy ndeshje, ajo kundër ‘Crusaders’ dhe ajo kundër ‘Sporting de Portugal,’ ecuria e ndeshjesh përshkruhet në këtë mënyrë:

Eksperti ja fut kot kur thote se shteti nuk mund te detyroj dot bankat e licensuara ne Shqiperi te bllokojne transfertat me kompanite e basteve. Mjafton te dale nje ligj, pastaj aktet nenligjore dhe le te beje prove ndonje banke te mos i bindet urdherit zyrtar. Pra, krahas bllokimit te adresave te websit-eve respektive kjo mase shoqerohet edhe me urdherimin e te gjitha bankave qe veprojne ne Shqiperi per te mos lejuar transferta drejt kompanive te basteve offshore. Me kujtohet perpapra disa vitesh se wester-union ketu kur dikush kerkoi te transferonte nje sasi parash ne nje kompani bastesh jashte, nuk pranoi per ta ekzekutuar.Persa i takon atyre kompanive te basteve qe sipas ekspertit benkan xhonglime dhe brenda 10 minutave te japin nje adrese tjeter, duhet bere kujdes pasi tregon se nuk jane serioze dhe si te tilla mund ta pesosh kur te duash.

Për të marrë bonus, unë duhet të shkoj në faqen kryesore, dhe të zgjedh Anëtarët> Oferta> Oferta në dispozicion. Më pas, mora një email me bet365 Kodi Bonus. Përdoret ky kod për të hapur bonusin (T & C Apliko).

Forumi Shqiptar është komuniteti shqiptar më i vjetër dhe i madh në Internet. Ai u hap për herë të parë në vitin 1998 si pjesë e projektit Albasoul. Forumi është një nismë private e një grupi emigrantësh shqiptarë që ka për qëllim t’iu ofrojë të gjithë shqiptarëve një platformë për të shprehur zërin e mendimin e tyre në liri të plotë. Forumi është një sipërmarrje jo-fitimprurëse dhe të gjitha shërbimet tona ofrohen falas e për të gjithë. Stafi i forumit është staf vullnetar dhe pa pagesë. Shpenzimet e forumit mbulohen nga nismëtarët, donacionet e anëtarëve dhe të ardhurat nga reklamat.

Ndersa keta ordinerat qe vendosin  per qef 1-2 euro per te fituar 500 euro ,ata perdorin keto kompanite angleze qe thua ti.Arsyeja nuk eshte “meqe jam anglez po i luaj tek anglezet”…Arsyeja eshte : Kompanite angleze dhe te gjitha kompanite europiane ofrojne lloj e soj budalliqesh ne treg,si : kush e merr throw-in e pare,Ronaldo te shenoj i pari , Ramos te marr te verdhe e kshu traplliqesh.Pra,thelbi eshte qe keto kompani ofrojne shume opsione per te vendos baste ( 50-200 opsione).

Kompania SportRadar grumbullon me frekuencë të lartë koeficientët e ofruar nga kompani të shumta bastesh në vende të ndryshme dhe sistemi i tyre dërgon një email sa herë që kompanitë e basteve i ndryshojnë koeficientët duke i çuar përtej një niveli të arsyeshëm. Analistët e kompanisë vendosin pas kësaj ta mbajnë nën monitorim atë ndeshje të caktuar për të cilën kanë ndryshuar në mënyrë të paarsyeshme koeficientët. Me raste, kompania dërgon për të ndjekur ndeshjen një agjent të vetin.

Është e vërtetë që shanset e garave në ligat kryesore të futbollit janë fantastike. E njëjta gjë vihet në zbatim edhe për sported e tjera, me fare pak ndryshim. Për sa kohë ka të bëjë me zonën e mbulimit në merkato të ndryshme, ne vëmë bast që ju mund të gjeni gjithçka, që nga skitë me lëvizje të shpejtë deri në ato alpine. Paneli i tyre për parashikimet në internet, kombinuar me shërbimin ekzemplar të live streaming, është më i miri aktualisht në industry, një eksperiencë fantastike për parashikimet e lojërave me top. Vini re se nuk ka një opsion për ta parë live streaming me ekran të plotë- e vetmja zgjidhje mbetet të ulni rezolucionin e monitorit për të pasur një dritare më të madhe për stream-in. Mund të përdorni celularin tuaj për detajet e llogarisë tuaj aktuale. Bet365 ofron të njëjtën gamë madhore merkatosh dhe eventesh, përfshirë këtu shërbimin e tyre fantastic të lojës live dhe ti mund të shfletosh dhe shikosh çmimet pa qënë nevoja të kyçeni. Ky shërbim mund të përdoret edhe në plataformat për iPhone, iPad dhe Andriod. Ata punojnë me një sistem kuletë të thjeshtë, që do të thotë ke të njëjtin emër përdoruesi, fjalëkalimi dhe metodë pagese për të vënë bast në gara, kazino, lojëra, poker dhe dhoma bingos me një vlerë minimale.

SBOBET.com is an online bookmaker. The website has operations in Asia licensed by the Philippines[1] and operations in Europe licensed by the Isle of Man[2] to operate as an international sports bookmaker.http://en.wikipedia.org/wiki/SBOBET

Kura per cdo varesi eshte minimizim i dozes se substances varese. Heqja e lojrave te fatit nga cdo cep rruge ne nje fare menyre perfaqeson ulje te dozes. Kush ka fatin e keq qe te ket krijuar vartesi rrugen perpara e ka malore. 

Trupi i pajetë i Florenc Beqirajt ka mbërritur më në fund në qytetin e Shkodrës.  Arkivoli, i mbuluar me një flamur shqiptar ka qenë vendi ku janë derdhur lotët e familjarëve. Nëna e Florencit, gjyshja dhe të tjerë…

Për një ndeshje të luajtur më 16 tetor 2011 mes Skënderbeut dhe Kastriotit, konkluzioni ishte akoma më drastik: “Tiparet e basteve të kombinuara me elementë të tjerë të përfshirë në këtë raport përmbajnë indikacione të qarta se bastvënësit kishin dijeni paraprake për rezultatin dhe për golavarazhin”.

Në lidhje me këtë shtohet se ministria e Financave dhe institucioni në varësi të saj, Njësia Mbikqyrëse e Lojrave të Fatit (NJMLF), “do të vijojnë respektimin e ligjit aktual për organizimin dhe mbikqyrjen e lojrave të fatit dhe, në ndërkohë, janë duke punuar për të qenë të përgatitur për të gjitha ndryshimet që kërkon projekti i ri, sapo ai të miratohet nga Kuvendi i Shqipërisë”. Objektivi është mbyllja e kazinove në zonat e banuara dhe është fakt se, pas aksionit të sipërcituar nuk është hapur asnjë sallë e re në këtë kategori. Ndërsa kategoria “baste sportive” do të vijojë të jetë brenda qyteteve dhe vetëm formalizimi ka sjellë trefishim të numrit të tyre. “Ajo që është për t’u theksuar, në përgjigje të komenteve të media-s, është se formalizimi i këtij sektori tashmë është një realitet që shprehet në rritjen e të ardhurave dhe në një performancë më të mirë të vetë autoritetit shtetëror mbikëqyrës”, thuhet në deklaratë.

Autoritetet policore në Slloveni dhe Kroaci finalizuan nëj aksion të përbashkët ndaj një rrjeti kriminal që kishte në fokus sportin, e që ishte bërë problem në vitet e fundit me korrupsionin, bastet ilegale dhe tentativat për të manipuluar ndeshjet.

CS: GO faqet e lojërave të fatit Po fillojnë të popullojnë industrinë e basteve të eSports me zgjedhje gjithnjë e më cilësore. Para kësaj, ishte e vështirë për CS: GO entuziastë të basteve për të gjetur një vend që mund t’u ofrojë atyre ndeshjet dhe shanset që ata duan. Fatmirësisht, më shumë operatorë shohin vlerën në CS: GO faqet e basteve Dhe CS: GO Kërcejnë Bitcoin.

Dera e apartamentit të Kreshnik Mihjas, 29-vjeçarit nga Shkoza që iu vu tritol në orët e para të ditës së sotme është shkatërruar plotësisht pas shpërthimit. Dëmtimet kanë marrë edhe dyert e apartamenteve të…

Nën akuzë janë disa lojtarë, të cilët analiza statistikore dhe teknike i ka nxjerrë si përgjegjës për fiksimin e rezultateve të ndeshjeve. Portieri, Orges Shehi, ish lojtari Renato Arapi që luajti për gjashtë sezone me Skënderbeun, mbrojtësi Tefik Osmani e të tjerë akuzohen se kanë qenë pjesë e skemave për fiksimin e rezultateve bashkë me presidentin Takaj, bashkë me ish-trajnerin . Organi i UEFA-s ofron si argumente mbështetëse faktin që skuadrat e futbollit në Shqipëri drejtohen ose janë të lidhura ngushtë me biznesmenë me aktivitet në fushën e basteve sportive si dhe për faktin se presidentët e skuadrave të ndeshjeve të dyshuara si të manipuluara, janë gjithashtu lidhur me njëri-tjetrin në biznes apo në politikë. Raporti rendit lidhjet e Takajt me gjashtë kompani bastesh, përfshirë EuroBest, Star Bet, Top-Bast, SBObet, Baste-Live dhe Super Bast. Raporti vëren se presidenti i Skënderbeut Takaj është bashkëaksioner në kompaninë e basteve Star Bet me presidentin e Partizanit, biznesmenin Gazmend Demi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *