“agjencitë e lojërave të fatit të besuar parashikimi më i saktë i topit”

Elona Prroj është një e re, misionare e pajtimit, e cila eshte ngritur kunder fenomenit të gjakmarrjes, që vazhdon të marrë ende jetë te pafajshme njerëzish në Shqipëri. Ajo është bashkëshortja e ish pastorit 28 vjeçar nga…

Ai deklaroi se te gjitha kalimet e internetit per website dhe burime te shfrytezimit se mund te pasurohesh ne kete rruge mbyllen. ‘Nuk do te kete me ne vend baste online qe te vendosen per te kerkuar fatin jashte Shqiperise”- tha ai.  Sipas Rames, shqiptaret lene nga 500-700 mije dollare cdo vit ne keto baste. 

1) Zakonisht janë 3 kompani të mëdha bastesh që nxjerrin të parat kofiçentët e një ndeshjeje. Kompanitë më të vogla që nuk kanë eksperiencë apo logjistikën e duhur presin këto 3 kompani dhe atëherë   japin kofiçentët. Tani këto kompani për të tërhequr lojtarë në faqet e tyre japin kofiçentë më të lartë se mesatarja duke krijuar kështu mundësi për arbitrage! 

Rama tha qe do heq bastet online te huaja dhe nuk permendi ato vendase. Tani, meqe ti di nga keto gjera besoj e kupton qe keto online gambling & bet websait jane krejt jashte kontrrollit te shtetit shqiptare, nuk paguajne asnje takse ketij vendi dhe duhet te kuptosh qe edhe aty ne lagje ku ti luan jane te deget e ketyre kompanive te huaja qe operojne..

Teksa teknologjia evoluon me shpejtësi, interesi i njerëzve ndryshon gjithashtu shpejt. Bastet sportive janë pa dyshim në sezonin. Shumica e vendeve të basteve tani ofrojnë libra sportive për shkak të kërkesës së saj të lartë. Disa sportsbooks kanë vetëm një përzgjedhje të lojrave më popullore, por liderët kryesorë të sporteve përfshijnë shumë lojëra të tjera si futboll amerikan, baseball, basketboll, rugby, futboll, pingpong, tenis dhe volejboll, boks, kriket, çiklizëm, shigjetat, golf, hendboll, hokej në akull dhe sport motor. Sport bast është bërë një aktivitet rekreativ për bettors në të gjithë botën. Në vend që të shikojnë ekipin e tyre të preferuar, ata mund të ndjehen më të përfshirë në lojë duke bastur. Dhe kur ekipi që ata po rrënjos për fitore, ata fitojnë gjithashtu – në aspektin e bitcoins. Duke përdorur Bitcoin, ata bujar veten me të gjitha faqet e internetit privilegj Bitcoin basteve ofrojnë faqet e internetit.

muho.. nuk kame kohe te zgjerohem. Nuk i vjen as te maja e thoit   Rrumpalla  Tosit. C’lesh tatime thu ti e ndigjove se c’bonin me TVSH ?  Per rruget Nuk i ka paguar akoma kompanite qe kane bere punen.. Po ja kerkojne parate bashke me interesa – Edit 

Po si është situata sot dy vjet pas aksionit? “Shqiptarja.com” ka investiguar duke zbuluar se tregu i lojrave elektronike ka mbetur i njëjtë, ndërsa ai basteve sportive është rritur tre herë më shumë. Çudia është se numri i shoqërive që veprojnë në këtë treg është ulur, duke kaluar nga 56 shoqëri në 2013, në 26 aktive sot. Por numri i lokaleve është rritur në mënyrë mbresëlënëse. Nëse në 2013 lokalet ku mund të hidheshin baste ishin 1271, sot janë hapur 3464, pra tre herë më shumë të gjithë të kontrolluar vetëm nga 5 shoqëri.

Sikur dhe ne menyre te paligjshme t’i myllje,prap bravo i qofte.Disa bajne gam gam,vetem pse eshte nisma e Rames,pasi nuk i han meraku fort, as per ligjin,as per te drejtat e njeriut.S’e kuptoj,s’e marr vesh, se si dhe per dicka te tille po bularasin.Gjynaf, kur e mendon qe Rama do jete per 4 vjet, aty ku eshte.Do kete shpetim pre kta,apo me kohen do e kuptojne dhe do e ulin tempin.

3. Vendos baste rralle tek evenimentet sportive qe kane shume rezultate te mundshme (rezultati sakte, skuadra kampione, fituesi i gares tek F1, etj). Ne keto evenimente avantazhi i Bookmaker-ve eshte shume i larte.

Një 23-vjeçar nga Shkodra, i cili prej dy vitesh ndodhej në Francë për azil, tashmë ndodhet i shtruar në spital në gjendje kome. I riu është Florenc Beqiraj i cili ndodhet në gjendje të rëndë për jetën në…

Bonus mirëpritur në Bet365 Poker është një ndeshje 100% për depozitat në të parë, me vlerë deri në $ 500. Ky bonus mund të fitohen në tuaj të parë 60 ditëve të luajtur në Bet365 Poker, dhe lojtarë të ri të merrni edhe një hyrje në një turne Freeroll të veçantë me një pishinë çmim prej 100,000 Pikat meritojnë, të cilat mund të përdoren për të zhbllokuar paratë e bonusit dhe të ngrihen në radhët e skemës VIP. Ky bonus është konkurrues me dhomat e tjera të mëdha poker

Dihet se kazinoja e parë në internet u zhvillua nga Microgaming në vitin 1994. Faqja e parë e kazinosë online që zhvilloi punën e Microgaming, por sot në internet nuk ishte aq e lehtë. Platforma e kazinosë online duhej të zhvillohej dhe lojtarët duhej të prodhonin lojëra të kazinove online për të luajtur.

Keshtu ka deklaruar kreu i qeverise Edi Rama, ne nje dalje per mediat, ne mbyllje te mbledhjes se sotme te qeverise. Ai ka perseritur angazhimin e tij dhe qeverise qe drejton per lufte pa kompromis ndaj krimit ekonomik. 

Nja tre cuna ne shkoder po i ndicte sigurimsi sepse ishin kumarxhinj.Hyjne ne nje lokal – dhe sigurimsi mrapa – e porosisin nga nje paste.Nje mize rrotullohej rreth pastave te tyne. – Cuna,kujt ti ulet miza ne paste fiton 1000leke,- thote njani prej tyne.

Kryetari i komisionit të ligjeve Fatmir Xhafaj të vetmen zgjidhje për disiplinimin e lojrave të fatit sheh mbylljen e tyre. Por zëvendësministrja e financave Beqiraj tha se nëse do të vendoset moratorium për lojrat e fatit do të ishte një goditje për mijëra të punësuar në këto biznese. Një shqetësim ky që duket të ketë lindur në këto dy vitet e fundit, pasi në tetor 2013 qeveria u kishte shpallur Luftë totale lojrave të fatit. Një luftë që në vend që të bllokojë fenomenin, e ka shumëfishuar.

Tarifa ditore për çdo pikë bastesh në vend është 0.70 euro, ose 21 euro në muaj. Kjo e çon totalin që do të paguajë një pikë basti në 252 euro në vit. Aktualisht sipas shifrave të deklaruara nga Shoqata e Shoqërive që operojnë në fushën e Lotove dhe Basteve Sportive në treg janë rreth 3 mijë pika. Kjo do të thotë që totali që do të paguajnë pikat e bastit te konceisonari është 756 mijë euro.

Baste-sportive.net – Hetzner Online Ag, Germany. Site IP Address, Server Location for 94.130.97.102 – Hetzner Online Ag, Stuttgarter Str 1, D-91710 Gunzenhausen, Germany Germany. Site IP Address, Baste-sportive.net read more on Myip.ms

Rama ka deklaruar se pas lulezimit te nje industrie te krimit ekonomik fshihet mbeshtetja politike, por pa u ndaluar ne detaje konkrete. “Kjo kuptohet kur je perballe masivitetit te aktivitetit qe ka lindur dhe zhvilluar si industri e krimit ne syte e te gjitheve dhe pa i bere pershtypje askujt, pa mbeshtetje politike nuk ka industri te krimit ekonomik”- tha Rama. 

fnatic, mos u mundo te bindesh njerez te kompleksuar nga eksperienca farefisnore te dajes a xhajes, qe disa lloje bixhozi kerkojne me shume aftesi sesa fat, dhe qe me sistemin e duhur mund ti mundesh. Nqs i je futur seriozisht sigurohu qe te jesh gjithmone i mireinformuar dhe asnjehere mbikonfident. Studjoje lojen ne menyre empirike dhe fitimet investoji jashte lojes.  

Sidoqoftë, krahas linjave dhe orientimit politik, filozofik dhe qytetërues, gazetat ndaleshin edhe në ndodhitë e ditës. Në kolonat e gazetës së Gjirokastrës “Demokratia”, pronë e botuesit Xhevat Kallajxhi, një nga më të parat dhe më jetëgjatat e kësaj periudhe, mund të lexosh me kërshëri e endje edhe sot krejt mozaikun e larmishëm të jetës së atëhershme. Kush u martua dhe kush u divorcua, kush u transferua, u shkarkua, apo u emërua, kush lindi fëmijën e parë dhe kush fëmijën e tetëmbëdhjetë, kush vdiq e kush u vra, kush hyri dhe kush dolli nga Shtatë Penxheret (burgu), kush emigroi dhe kush u atdhesua, kush shet dhe kush kërkon të një kafshë dore. Kur u zhvillua ndeshja e parë e futbollit e ekipit të “Shqiponjës”, kur dr. Vasil Laboviti që ishte diplomuar për mjekësi në Vjenë zhvilloi operacionin e parë kirurgjikal, kur u shfaq filmi i parë në kinemanë e Qani Ficos, kur u hap Liceu Francez, kur Dino Çiço do të përfundonte dhe do niste fluturimin me aeroplanin e tij me krahë, por pa karburant, kur do nisej dhe do mbërrinte sata (autobusi i linjë Tiranë- Gjirokastër), kur do të nisej për në Amerikë pampori i ngarkuar me djathë të shoqërisë “Delja” të Karagjozatëve. Të “shtatë “Ë”- dabëllju-të” e teorisë së sotme të gazetarisë që ne i mësuam pas vitit 1990, do t’i gjesh në rubrika e kronika të shkurtra dhe konçize informative, shkruar dhe redaktuar me etikë dhe profesionalizëm të lartë nga kjo kastë e gazetarësh brilantë. Nga pena dhe gazetarë të dorës së parë në faqet dhe kolonat e këtij shtypi do të gjesh të lëvruara me mjeshtëri të gjitha gjinitë publicistike, si editoriali, eseja, fejtoni, artikulli, “trafileti”, reportazhi, vëzhgimi social dhe analiza politike, studimi dhe dijet shkencore, humori dhe satira, karikatura dhe fotografia, njoftimi dhe reklama, etj. Ajo publicistikë, në tërësinë e saj, përbën periudhën më të ndritur të medias shqiptare në 100 vitet e fundit, sepse shënoi fillimin e dialogut të shqiptarëve me vetveten, dialog që u ndërpre nga lufta dhe diktatura dhe që ende mungon në jetën politike dhe intelektuale shqiptare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *