“888 agjentët e futbollit lajmet sportive”

superbet.ro este deținut și operat de Superbet Interactive (Romania) Limited, C.I.F.: 36446625, Număr de Înregistrare C75273; Level G, (Office 1/5597), Quantum House, 75 Abate Rigord Street, Ta’Xbiex

Përveç analizës statistikore të basteve, inspektorët kanë porositur tre trajnerë futbolli me eksperiencë për të kryer një analizë sportive dhe statistikore të sjelljes së lojtarëve në ndeshjet e dyshuara.

Tani në pankinë, Gattuso ka marrë përsipër rolin e ringritjes së Milanit, në imazh dhe në renditje. Sigurisht që fitorja 2-0 nuk është prelud i një gare drejt titullit, por trajneri mund të krenohet se skuadra ka nisur të reagojë, po mbron mirë dhe po jep surpriza të bukura, si ajo në “Olimpico”.

o fan91, pas ketyre kompanive shqiptare qendrojne keto kompanite e huaja – jane thjesht degezime te tyre dhe partners ne shume raste. Edhe njer po ta shpjegoj te gjitha pikat e basteve kane online account me keto kompanite e huaja dhe thjesht marrin nje % te vogel. Duhet te kuptosh tjeter account kane individed si puna jote apo ndonje tjeter qe luan me parate e tij dhe tjeter account ato pikat franchise ku njerezit shkojne e luajne me 2-3mij lek! 

Sidoqoftë, krahas linjave dhe orientimit politik, filozofik dhe qytetërues, gazetat ndaleshin edhe në ndodhitë e Në kolonat e gazetës së Gjirokastrës “Demokratia”, pronë e botuesit Xhevat Kallajxhi, një nga më të parat dhe më jetëgjatat e kësaj periudhe, mund të lexosh me kërshëri e endje edhe sot krejt mozaikun e larmishëm të jetës së atëhershme. Kush u martua dhe kush u divorcua, kush u transferua, u shkarkua, apo u emërua, kush lindi fëmijën e parë dhe kush fëmijën e tetëmbëdhjetë, kush vdiq e kush u vra, kush hyri dhe kush dolli nga Shtatë Penxheret (burgu), kush emigroi dhe kush u atdhesua, kush shet dhe kush kërkon të blejë një kafshë dore. Kur u zhvillua ndeshja e parë e futbollit e ekipit të “Shqiponjës”, kur dr. Vasil Laboviti që ishte diplomuar për mjekësi në Vjenë zhvilloi operacionin e parë kirurgjikal, kur u shfaq filmi i parë në kinemanë e Qani Ficos, kur u hap Liceu Francez, kur Dino Çiço do të përfundonte dhe do niste fluturimin me aeroplanin e tij me krahë, por pa karburant, kur do nisej dhe do mbërrinte sata (autobusi i linjë Tiranë- Gjirokastër), kur do të nisej për në Amerikë pampori i ngarkuar me djathë të shoqërisë “Delja” të Karagjozatëve. Të “shtatë “Ë”- dabëllju-të” e teorisë së sotme të gazetarisë që ne i mësuam pas vitit 1990, do t’i gjesh në rubrika e kronika të shkurtra dhe konçize informative, shkruar dhe redaktuar me etikë dhe profesionalizëm të lartë nga kjo kastë e gazetarësh brilantë. Nga pena dhe gazetarë të dorës së parë në faqet dhe kolonat e këtij shtypi do të gjesh të lëvruara me mjeshtëri të gjitha gjinitë publicistike, si editoriali, eseja, fejtoni, artikulli, “trafileti”, reportazhi, vëzhgimi social dhe analiza politike, studimi dhe dijet shkencore, humori dhe satira, karikatura dhe fotografia, njoftimi dhe reklama, etj. Ajo publicistikë, në tërësinë e saj, përbën periudhën më të ndritur të medias shqiptare në 100 vitet e fundit, sepse shënoi fillimin e dialogut të shqiptarëve me vetveten, dialog që u ndërpre nga lufta dhe diktatura dhe që ende mungon në jetën politike dhe intelektuale shqiptare.

Hunter, ki parasysh se kompanite e basteve on line dhe offshore nuk hapen e mbyllen si kerpurdhat mbas shiut. Pra jane te mirenjohura dhe me kredibilitet. Keshtu qe nuk eshte ndonje pune e mundimshme per ti evidentuar dhe per ti mbyllur aksesin kur klikohen nga Shqiperia. Ceshtja shtrohet se duke mbyllur aksesin per keto kompani dhe nga ana tjeter duke mos mbyllur kompanite vendase, nuk i ke bere ndonje politike per frenimin e ketij vesi, perkundrazi thjesht i krijon mundesi kompanive vendase per me shume te ardhura dhe i pakeson mundesite e fitimit lojtareve.

Po, në bazë të ligjit në fuqi bizneset që lidhen me lojërat e fatit duhet të kenë një largësi prej 40 metrash nga institucionet fetare, institucionet arsimore si dhe institucionet shëndetësore. Madje në maj të këtij viti listës i janë shtuar dhe institucionet financiare. Është caktuar që deri në fund të nëntorit të gjitha këto biznese që janë aktualisht në shkelje duhet të zhvendosen për të ruajtur distancën përkatëse.

Aksesin nuk e pengon qeveria ,por vete kompanite.Mbyllin komlet accountet ekzistuese dhe heqin opsionin Shqiperi pergjate regjistrimit.Gjithashtu bllokojne IP-te shqiptare,nuk hapen fare faqet kur i klikon.

Ndërsa çdo platformë më parë prodhoi lojën e vet, lejon platforma të reja për të integruar lojëra nga ofruesit e lojërave të ndryshme në një vend të kazinosë. Si rezultat, Netent, Microgaming dhe Novomatic tani janë duke u fokusuar në krijimin e lojërave të reja dhe më të mira të kazinosë, dhe kompanitë e reja të lojërave të lojës janë vazhdimisht duke u instaluar.

Kryesisht nëpërmjet bankave të nivelit të dytë. Ti vendos shumën që kërkon të luash në baste. Nëse humb, kompania e huaj tërheq paratë nga llogaria jote. Nëse fiton, të kalon shumën e parave në llogarinë tënde. 

Të gjithë e dimë se nëse bëhemi të varur nga lojërat e fatit, bastet sportive dhe bixhozi shumë shpejt mund ta gjesh veten të mbytur me borxhe, duke shkatërruar edhe të ardhmen e personave që ke pranë.

Një nga kryesore ngjarje ndërkombëtare sportive është Olimpiada Games. Ai mbulon të gjitha të mëdha sportive nga shumë vite. Ju nuk do të gjeni shumë faqet e internetit për live të Olimpiadës lojrave. Ndër disa nga sportet Universale është një vend i tillë që ju ofron jetojnë streaming të Olimpiadës. E themeluar në vitin 2006 si Kampionatit Botëror Sports Network (WCSN), ajo mbulon të gjitha Lojërat Olimpike vendore dhe ndërkombëtare. Ju do të gjeni më të mirë video të cilësisë dhe mbulimin e plotë të të gjitha ngjarjeve.

BASTE SHQIP faqja me e mire shqiptare per parashikime, informacione dhe analiza rreth basteve sportive. Qe nga 03/04/09 deri 29/05/09 do te gjeni 29 SKEDINA FITUESE me nje mesatare 1 SKEDINE FITUESE çdo 1.96 DITE.

Vijon momenti i mirë në kampionat për skuadrën e Lakers, që fitoi 123-104 ndaj Atlantës në fushën e kësaj të fundit. Një ndeshje e mirë e ekipit kalifornian, që pati epërsi gjatë gjithë kohës, duke e merituar fitoren, që erdhi falë një loje të mirë…Read more

Duhet tja kishe ven me shume veshin atij pronarit , por me siguri dhe ti ke thene ne ato momente “pirdh pirdh se lirohesh” sic  thon dhe komentusi e disa te tjere ktu.Une me kaq sa kam thene,kam thene me teper sec duhet,kush eshte i zoti le ti zhbiriloj gjerat ne internet,njeri nuk ti tregon gjerat.

Infoarkiva është një projekt i mirëfilltë informatik. Sistemi ka si qëllim grumbullimin e informacionit mediatik shqiptar, përpunimin e tij bazuar mbi teknika auto-inteligjente dhe më tej prezantimin tek të gjithë përdoruesit. Aktualisht i gjithë ky informacion mblidhet nëpërmjet internetit me anë të agjentëve tanë të informacionit.

Raporti, i cili u publikua në internet të premten, ngre akuza të rënda jo thjeshtë ndaj skuadrës së Skënderbeut, por edhe për ish-ministrin e Financave Ridvan Bode, i cili akuzohet se ka kërcënuar një trajner duke i kërkuar të humbasë ndeshjen, për presidentin aktual, biznesmenin Ardjan Takaj, ish presidentin Agim Zeqo, gjithashtu biznesmen, si dhe për një numër të madh lojtarësh, trajnerësh e personazhe të tjera të sportit dhe biznesit në Shqipëri.

“Duke marrë parasysh se Skënderbeu normalisht përballet me 4.59 goditje në portë mesatarisht brenda 90 minutave, atëherë përballja me 10 goditje brenda 6 minutave të fundit në ndeshjen kundër Crusaders është një fakt tërësisht i pazakontë.”

“Afati per kete eshte se shpejti, ne baze te ligjit, e ne baze te ligjit te gjithe ata qe ushtrojne aktivitet te licensuar e jane te rregullt me derdhjen e detyrimeve do te zhvendosen nese nuk permbushin kushtet e distances”- tha Rama. 

Tallu mor miku im tallu.Sa shkruajte kete komentin , do i kishe dhene nje google shpejt e shpejt dhe do e kishe pare se sa fiton mileti neper bote.Nqs e ke te veshtire te gjesh shifra konkrete , me thuaj se te ndihmoj une me ca linke te vogla.Dhe s’eshte nevoja per ironira…hajt tung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *